Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem sátánista Katy...

Csak szerintem sátánista Katy Perry - Dark Horse c. dala?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek, de szerintem akkor is nagyon gyanús a dal magyarra fordított szövege:


"Tudtam, hogy

Hogy eljössz hozzám

És itt vagy

De jobban teszed, ha megfontolod választásod

Mert én, én bármire képes vagyok

Bármire és mindenre


Tégy Aphroditéddé

Tégy az egyetleneddé

Ne tégy ellenségeddé, ellenségeddé


Szóval varázslattal játszanál

Tudnod kéne, miért esel (szerelembe)

Baby, meg mered tenni?

Mert úgy esek neked, mint egy sötét ló

Készen állsz, készen egy

Tökéletes viharra, tökéletes viharra?

Mert ha egyszer az enyém leszel, enyém leszel

Nincs visszaút


Figyelj szavaimra

Ez a szerelem lebegésre fog késztetni

Mint egy madár

Mint egy madár ketrec nélkül

De földhözragadt

Ha úgy döntesz, elsétálsz, ne sétálj el


Már a tenyeredbe van írva

Igen vagy nem, semmi talán

Szóval csak légy biztos, mielőtt nekem adod mind

Nekem, mind, add nekem mind


Nincs visszaút."


Biztos, hogy tényleg a szerelemről énekel? Nem lehet, hogy ez csak afféle szimbólum? Olvassátok újra a szöveget úgy, mintha a Sátán mondaná az egyes embereknek! Ezek a sorok egy az egyben ráhúzhatóak az ördögre, és én ezt személy szerint elég ijesztőnek tartom.

Senkit nem akarok meggyőzni, nem célom az ijesztgetés, stb., és az is lehet, hogy ez csak szimpla belemagyarázás, de a szám klipjében is vannak elég érdekes dolgok (és nem ez az első amerikai sláger, amelyiknél sántít valami...). Nektek mi a véleményetek?


2014. máj. 24. 20:58
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
Lehet vannak benne sátánista vonások,de inkább ez is csak egy már megszokott kevés igénnyel készült pop"sláger" amit 3 hónapig játszanak,és 1 éven belül alig emlékeznek rá.
2014. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%
Én inkább a görög mitológiát vélem felfedezni benne.
2014. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Természetesen én is tudom, hogy ki az az Aphrodité, de nem gondolod, hogy ebben a szövegkörnyezetben az ő neve is csak egy szimbólum? "Tégy Aphroditéddé" --> Ez a sor rögtön utána magyarázva van: "Tégy egyetleneddé". Tehát "Tégy Aphroditéddé" = a kizárólagos isteneddé, akit imádsz, akinek hódolsz, stb. Egyébként a klip az ókori Egyiptomban játszódik, nem? Ha Katy = Kleopátra, akkor hogy jön ide Aphrodité? Sántít...
2014. máj. 24. 22:09
 4/24 anonim ***** válasza:

@Kérdező


Millió ilyen dal van, sőt ennél még sokkal durvábbak. Akkor azokra mint lehet mondani?

2014. máj. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
32%
Szerinted az ókori Egyiptom sátánista? Mi van?
2014. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Van sok klipp elemzés a jutubon ez is közte kell hogy legyen és szerintem is sátánista mivel minden dala szinte az meg mert ő is az
2014. máj. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Félreértettél, 5-ös.
2014. máj. 25. 04:08
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

Nem értettem félre. Te Aphroditét meg az egyiptomi isteneket kötöd az ördöghöz, mert úgy egy nagyon érdekes összeesküvés elmélethez tudsz kilyukadni.

A klipben azért használják őket, mert így tudnak feltűnést kelteni. Ennyi a titok.

2014. máj. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
10%
Én hívő vagyok és nem érdekel hogy sátánista-e vagy sem. Nekem tetszik és hallgatom, ennyi. Nem tudom mit kell ezen problémázni.
2014. máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%
Keress rá arra a google-n, hogy illuminátusok (y)
2014. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!