Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem sátánista Katy...

Csak szerintem sátánista Katy Perry - Dark Horse c. dala?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok híve az összeesküvés-elméleteknek, de szerintem akkor is nagyon gyanús a dal magyarra fordított szövege:


"Tudtam, hogy

Hogy eljössz hozzám

És itt vagy

De jobban teszed, ha megfontolod választásod

Mert én, én bármire képes vagyok

Bármire és mindenre


Tégy Aphroditéddé

Tégy az egyetleneddé

Ne tégy ellenségeddé, ellenségeddé


Szóval varázslattal játszanál

Tudnod kéne, miért esel (szerelembe)

Baby, meg mered tenni?

Mert úgy esek neked, mint egy sötét ló

Készen állsz, készen egy

Tökéletes viharra, tökéletes viharra?

Mert ha egyszer az enyém leszel, enyém leszel

Nincs visszaút


Figyelj szavaimra

Ez a szerelem lebegésre fog késztetni

Mint egy madár

Mint egy madár ketrec nélkül

De földhözragadt

Ha úgy döntesz, elsétálsz, ne sétálj el


Már a tenyeredbe van írva

Igen vagy nem, semmi talán

Szóval csak légy biztos, mielőtt nekem adod mind

Nekem, mind, add nekem mind


Nincs visszaút."


Biztos, hogy tényleg a szerelemről énekel? Nem lehet, hogy ez csak afféle szimbólum? Olvassátok újra a szöveget úgy, mintha a Sátán mondaná az egyes embereknek! Ezek a sorok egy az egyben ráhúzhatóak az ördögre, és én ezt személy szerint elég ijesztőnek tartom.

Senkit nem akarok meggyőzni, nem célom az ijesztgetés, stb., és az is lehet, hogy ez csak szimpla belemagyarázás, de a szám klipjében is vannak elég érdekes dolgok (és nem ez az első amerikai sláger, amelyiknél sántít valami...). Nektek mi a véleményetek?


2014. máj. 24. 20:58
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
Hihetetlen kérdés...
2014. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
50%
Ahogy legelőször végignéztem a klippet, egyből megláttam az illuminati-szimbólumokat, de szerintem ezeket már csak azért rakják bele, hogy még nagyobb nézettséget szerezzenek :DD Jó szám lenne, de a zene és a klipp is tele van illuminati-dolgokkal. nézz utána a dolgoknak;) Ja, és ha találsz valamit a neten, azt azért fenntartással kezeld:D
2014. júl. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Ha megnézed a klippet, rengetegszer lehet látni h az egyik szemét eltakarja, vagy a háromszög szimbólumot, meg azért a végén nagyon dúrván erős szimbólum a piramis:) Amugy én ismerem ezeket, elismerem az illuminati létezését, de igazából leszarom, hadd vegyék át a világ feletti uralmat, én nem tudom megakadályozni;) Előző voltam
2014. júl. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
76%
Az Aphrodité szerintem pont nem szimbólumXDDD (De lehet. Bármi lehetséges)
2014. júl. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2014. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Teljes mértékben ugyanerre gondoltam. Egyértelmű szerintem, hogy köze sincs a szerelemhez a dalnak. Maga a klip és a szöveg egy az egyben. Én például kicsit másabb fordítást ismerek de lényegében teljesen ugyanez.
2014. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Viko Barstarzz válasza:
Cím: sötét ló. A klipben egyetsem láttam, viszont amit eljátszanak az már utal egy sötét vagy feketelovas korszakra. Bibliai profecia, ahol a lovasnál egy mérleg van. Azzal méri ki, hogy kinek mibõl mennyi jut. Össze lehet kötni az antikrisztusi korral , ahol a fenevadnak megadatik hogy eldöntse, hogy ki adhat és ki vehet. Ezzel érkezünk a klipben oda amikor sorba probalnak az uralkodók valami értékeset adni.Katynek. Persz semmi sem felel meg neki csak a piramis legteteje amit az emberiség követétõl kap. A követ kutya lesz, az emberiség behódól, õ feláll a befejezetlen piramis tetejére, majd kitárt szárnyakkal ragyog.. Az okkultban az ilyen piramis az antikrisztusnak tartogatott helyet jelképezi. Ezt egyértelmûen Katy foglalja el. Az egész klip az antikrisztus eljövetelét mutatja be egyiptomi alvilághoz tartozó szimbolumokkal. Egyébként 3 személyt testesít meg a klipben.
2015. febr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Viko Barstarzz válasza:
És akkor még nézd meg magyarul az E.T címû számát...
2015. febr. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
52%
Először is. A klipp nem sátánista! Egyiptomba játszódik, mint ahogy azt az elején is írják. A szem, az Hórusz szeme, ami a megújulást jelképezi. De ha már itt tartunk. A háromszögbe zárt szem az a szentháromságot jelképezi. A befejezettlen piramis a mindent látó szemmel pedig amerikát, hogy folyamatosan fejlödik, és isten figyeli. Ennyi. Nincs semmi Illuminati meg hasonló ostobaság. Tehát a klipp. Katy Kleopátra a klippben. Ő volt Egyiptom királynője. A "tégy az aphroditédé" csak egy hasonlat. Ő a szerelem és a szépség istennője volt. Tehát tégy a szerelmeddé. "Fontold meg a választásod, én bármire képes vagyok" és az ehez hasonló mondatok azért vannak mert mint mondtam, ő volt Egyiptom királynője. Szerintem innentől egyértelmű. A sötét ló csak egy hasonlat, hogy vigyázz mert kegyetlen stb. A nincs visszaút szintén az. A klipp egy kicsit átírja a történelmet.. Úgy ábrázolja Aphroditét mintha egy isten akarna lenni. A piramis amerikában a társadalmat jelképezi, tehát lehetne úgy is mondani h a klippbe az egyiptomi társadalmat, világhelyzetet jelképezi és ő akar uralkodni rajta. Aphrodité a házasodása után éhínség tört ki és sok politikai konfliktus. Talán erre utal a tökéletes vihar. Az amerikaiak elég fantázia dúsak, és sokszor átírják a történelmet, ha filmekben vagy zenében jelenik meg. Ezért van h sokan sátánista meg illuminátus jeleket képzelnek bele. Ez is az amerikaiaktól jött. Mindenbe bele lehet beszélni bármit. és egyébként is, elöbb írják meg a zenét és aztán csinálják a klippet. Amíg nincs klipp addig nem sátánista a szám ? Érdekes ez a felfogás. Ez csak egy szimpla sötét hangulatú pop sláger ami tele van utalásokkal. A pop slágerekben meg mindig csak utalgatnak. Sok számnak nincs is különösebb értelme/üzenete. Ennek sincs. Ez a szám a fura/sötét hangulatától híres. A klippet meg csak úgy összerakják. Grammy díj átadón nem is egyiptomi előadást adott elő Katy. Hanem vmiféle boszorkányégetést. Ami szintén illet a számhoz. És ebben még mindig nincs semmi sátánista. Katyt kereszténytények nevelték, ő is keresztény és hisz istenben. Semmi sátánista dolgot nem csinál.
2015. ápr. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Viko Barstarzz válasza:
Ok, szkeptikus vagy. Ezzel nincs baj. Meg azzal se ha nem hiszel az illuminatiban. Csak én több év után videók megtekintése, irodalmak elolvasása, történelem tanulmányozás után nem tudok nem hinni az illuminati létezésében. A megtévesztés nagyon működik. És Amerika mint Isten "szeme fénye" egy kicsit meredek. Csak nézd meg a Zeitgeist filmeket és meglátod, hogy Amerika ebbe mennyire nem illik bele. Manipulálás van. De nem csak a klippekben, mindenben. Ha nem hiszed el, nem baj. Nem tartalak butának, csak azt kérem te se "butaságozd" le azt, amire a másik több tíz órát szánt, hogy ismerete legyen róla.
2015. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!