Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki szétdúlja egy másik ember életét, lop csal hazudik; akkor neki minden jól megy és jó élete van. Aki meg csak élni szeretne és nem másoknak ártani annak meg szanvedés az egész? Isten azokat szereti és segíti akik aljasok?

Figyelt kérdés
elsősorban hívő emberek válaszát várom. ne gyertek a "nincs Isten" szöveggel. még kiskoromban belémnevelték (épp ezért nem támogatom a túl korai hitoktatást) hiszek és egyre jobban el vagyok keseredve, hogy engem nem szeret és mindenkit támoget aki bánt engem

2014. máj. 25. 14:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nem teszel eleget a saját boldogságodért?

Az még kevés, hogy egyszerűen élni szeretnél és nem ártani másoknak - habár vitán felül szép célkitűzés. De konkrétabb célok kellenének, és az, hogy tegyél is értük!

2014. máj. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ő nem támogatja a rosszakat csak a jó cselekedeteket

Aki rosszat tesz az nem Istennel van együtt azt a sátán vezérli még ha nem is tud róla.Ha tiszta szívedből szereted Istent akkor megérthető, hogy miért bántanak téged Ugyanis az Istenhez vezető út nehéz de megéri. Azért nehéz mert azok az emberek akik szeretik Istent azoknak meg kell tapasztalni az ő keresztútját még ha nem is abban a formában ahogy ő elszenvedte.

2014. máj. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Wass Albert válasza:


"Légy becsületes, tisztességes és igaz! Ezek azok az emberi értékek, melyeken nemzeteknek, országoknak épülniök kell. Hamis szó, hamis cselekedet ingoványba vezet. Aki csalásra épít: nyakát töri. A felelőtlen ember homokra épít, amit elfúj a szél, és elmos az eső. A becsületesség olyan, mint a sziklakő: kemény és maradandó. Bár úgy tűnik ma, mintha csak a hamisak, gazok és gonoszok számára gyümölcsözne az élet ne irigyeld őket! Összeomlik alattuk a csalásra épült világ. A jövendő az igazaké. Haladj csak bátran a becsület és tisztesség útján, a jövendő az igazakkal van."

2014. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, Albert, de ez baromság. A csalárdság mindig is győzedelmeskedni fog, s az ilyen emberek mindig győzni fognak. Tudod, miért? Mert ők meg merik tenni, amit mi nem. Nekik nincsenek erkölcsi skrupulusaik, nyugodt szívvel gázolnak át másokon.
2014. máj. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Neked miért nem megy jól az életed, mi hiányzik belőle?
2014. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Wass Albert válasza:

Így van, Miquel, a csalárdság mindig is győzedelmeskedni fog diadalittasan a földi intervallumban, de azokhoz szól az iménti,akik az intervallumon kívülre is tekintenek, a végtelen, az örökkévalóság felé. Ott más törvények vannak, nem földi, nem fizikai törvények.

2014. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Wass

... persze kényelmes - ördögien kényelmes - ezt azzal hárítani, hogy nincs, és lehet akármit tenni, a világ ebből a földi intervallumból áll. De ez elég absztrakt elképzelés, mondhatni abszurdum. Az iménti lényege: NE IRIGYELD a gané életét.

Egy szenvedés a létezés mindenkinek.

2014. máj. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"egyre jobban el vagyok keseredve, hogy engem nem szeret és mindenkit támoget aki bánt engem"


Miben nyilvánul ez meg konkrétan?

2014. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert az éj sötét és tele iszonyattal.
2014. máj. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ja és tényleg nincs Isten.

Persze hihetsz benne elvakultan és belebolondulhatsz a gondolatba, hogy miközben te nem ártasz senkinek, Isten utál téged és azokat mennyire szereti, akik szemétládaként viselkednek másokkal, ez a te dolgod. Ha kínlódni akarsz, akkor sok szerencsét.

2014. máj. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!