Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csodálkoznak jehovatanui...

Miért csodálkoznak jehovatanui, ha elítélik őket?

Figyelt kérdés
Aki pár szót váltott már velük az tudja, hogy jehovatanui mindenkit elítélnek akinek nincs köze az ortoronyhoz. De ha csak a válaszaikat is nézi az ember, már az jön le neki, mintha már a válasz írás elején, gondolataikban ítélnék el a többi embert. Kicsit bántó, nem gondoljátok?

2014. máj. 26. 16:19
 1/9 Crussader ***** válasza:
76%

Kedves Tofy!:)

Ez egy remekül kidolgozott stratégia.

Amit a tanúk tesznek az nem más mint egy színjáték.

Ki provokálják maguknak az emberek ítéletét,hogy aztán tudjanak arra hivatkozni,hogy ők azok akiket Jézus nevéért üldöznek. És azok az "áldozatok" akik nem tudják rögtön más szemmel néznek rájuk és sajnos sokan emiatt bizony engednek a csábításnak...mert hát ki nem akarna "Isten szervezetéhez" tározni! Nemde?

Szóval ez is csak az egyik trükjük amivel lelkeket lehet vadászni.

2014. máj. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el őket. Kicsit leittam magam és nem fogom abba hagyni. De sajnos még az is kevés ehhez, hogy úgy érezzem, hogy az alul járóban vigyorgó emberek utálnak.
2014. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom, hogy hihetetlen. Hiába forog körülöttem mindem, érzem a gátlásaimat és nem tudok velük mit kezdeni.
2014. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

T. Kerdezo!

Mi senkit nem itelunk el, mivel az itelet egyedul Istent illeti. Ha leneznenk az embertarsainkat azert, mert nem hajlandoak meghallgatni minket, akkor nem is torekednenk arra, hogy masokkal megosszuk a Biblia igazsagat.

Mindezt azert tesszuk, mert Jezus megbizta a kovetoit azzal, hogy predikaljanak a veg idejeig Isten elkozelgo Kiralysagarol. Ez az egyik ok. A masik, hogy szeretjuk embertarsainkat, es szeretnenk, ha minnel tobbet megmentesben reszesulnenek.

Ezert idonket, energiankat es anyagi javainkat is ennek a munkanak a vegzesere aldozzuk. Semmit nem kerunk cserebe, orulunk ha hallgato fulekre talalunk. Nem a magunk igazat mondjuk, hanem ami a Bibliaban all. Es hogy ne jojjon ujbol a vad, hogy "persze a mi hamisotott Bibliankbol" tamasszuk ala a mondanivalonkat, megjegyzem, amig a mi altalunk leforditott Biblia meg nem jelent, a Karoli-fele Bibliabol tanitottunk, es ugyan azt, mint most a mienkbol, mert nincs elteres a tartalmat illetoen.

Udvozlettel: Judit!

2014. máj. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a népbutító judit jön azzal, hogy nincs eltérés, mikor meg pár napja egy háromságot igazoló igét írt be valaki, akkor meg jöttek a Csia Lajos féle verzióval, mintha bármikor is ez az álszent népség azt elfogadta volna. Folyton hazudnak. Remélem egyszer telibe lesznek hányva az összes hazugságukkal, miket Jézus Krisztus neve mögé bújva okádtak ki a szájukból.
2014. máj. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sandor76 ***** válasza:
18%

Ennge, Te egy komoly szemely lehetsz,latszik a valaszaidbol,ugyes vagy.

Egy Tanu sem itel el senkit ,mert ha igy lenne mar nem latnatok oket,de meg mindig igyekeznek megmenteni az eleteteket attol amik meg fognak tortenni.

Ezt Ok tudjak ti pedig nem.

Csupan ennyi a kulonbseg koztetek es a Tanuk kozott.

A gondolataimban,pedig szanni es sajnalni szoktam az ilyen embereket,es ujra megyek hatha van meg remeny.

De ha megsem En megtettem amit tudtam,ti is igy vagytok vele?

2014. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

először is bicsánat, de nics hosszú i betüm.


Kedves kérdező.

Bizonyára elterelte a figelmedet, hogy a személynevet kisbetűvel irtad, és a tanúszóval egybe.

Helyesen Jehova Tanúi.

Bár azt is tudjuk, hogy sokan annyira apellálnak Jézusra, még sem tudják az általa tanultakat alklmazni a felebaráti szeretet kimutatásában.


Amit állitasz, azt Nem Jehova Tanúi itélik el, ha úgy is jön le sokaknak, mert tőlünk hallják.

Mivel a Tanúk a Bibliából érvelnek és abból idéznek, ezért az itélet a bibliából an és ez azt jelenti, hogy Isten az aki itéletet mond bizonyos dolgok felett, vagy dolgokban.

Mások nem merik ennyire nyiltan vállalni Isten szavának ezen nehezebb részét. Pedig ezt is tudatni kell az emberekkel, nem csak a szép dolgokat.


Sajnálom, hogy csak ez tudott lejönni neked tőlünk.


Katy Weaver

2014. máj. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy nem hiszem, ha a Tanúk csodálkoznának. Nincs min csodálkozni.

ami történik az minden benne van a szent irásban

s ha bánt akkor Istennel pereljél ne velünk.


Katy Weaver

2014. máj. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Tofy


nem tudom, hol szeded ezt a nézetet, de nagyon tévedsz kedves barátom.


Jehova tanúi akik közé én is tiszta szívemmel vallom magamat, soha de soha nem nézzük le a más vallású, vagy világnézetü embereket.


Talán az váltja ki nálad ezt az érzést, hogy sok mindenben nem vallunk veled egyet.

Ez ugye a háromságtan, a lélekhalhatatlanság, és te Krisztust teszed Jehova Isten felé.


Mi hiszük amit a Biblia jövendöl, hogy itt a Földön Jehova Isten valóra váltja eredeti elhatarozását, és ahogy kezdetben akarta az egész Föld édenné fog válni.´

Ézsaiás 35:1-6 Jelenések 21:4


Kedves Tofy, kérlek nagyon kérlek NE reagálj hirtelen, hanem elöbb olvasd el mit leírtam.


Olyan érzésem van, hogy soha sem olvastad folyóiratainkat, mert akkor nem lennél ennyire kétségbeesve miatta :)


Katy

2014. máj. 27. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!