Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tudni a Hit Gyülekeze...

Mit kell tudni a Hit Gyülekezetéről?

Figyelt kérdés
Megismertem valakit, aki nagyon nagy hívő. Elég furcsa ember, de munkakapcsolatban kell lennem vele, és nagyon lelkesen mesélt erről az egészről, de én nem sokat tudok róla. Kicsit ijesztő volt az elvakultsága, meg olyan bamba, lassú felfogású, butácska embernek tűnik.

2014. máj. 27. 10:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Kerülni kell őket messziről.
2014. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
Az elsőnek van igaza. Elvakult emberek, és térítgetnek.Ha nagyon akarod, vasárnaponként délelőtt az ATV-n van Vidám vasárnap címen összejövetelük.
2014. máj. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 yuda ***** válasza:
65%

Azért nem értek egyet az első két válaszolóval, mint általában az olyanokkal, akik általánosítanak, mert ilyen nincs. Ha megismersz egyetlen embert egy közösségből, akkor az alapján megítéled az egészet?

Szerintem itt is igaz, hogy egyik ember ilyen, másik olyan. Ne mondja nekem senki, hogy katolikusoknál, vagy jehovatanúéknál, vagy ..akárhol mindenki szuper ember és felfogása olyan éles, hogy borotválkozni lehet vele. :D

Ez ugye belátható, hogy sehol nem igaz.


Személyes véleményem az, hogy egy embert a beszéde és tettei határoznak meg. Ezek azok a gyümölcsök, amire figyelni kell.

Ha rendes ember a kollégád, akkor az ki fog jönni.

Ha nem az, az is.

Azzal, hogy ide felteszel ilyen (nem minősítem milyen) kérdést, abból semmi más nem derül ki, mint néhány előítéletes ember véleménye. Ezzel aztán te semmire nem fogsz menni.

Kapsz a közösségről pozitív és negatív véleményt és akkor mi van?

Attól jobb, vagy rosszabb kapcsolatod lesz a kollégáddal?

Ha igen, és mások véleménye mondja meg hogy állj hozzá, akkor viszont sajnállak.

2014. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

Kerüld el őket.A húgom belépett ebbe a biznisz egyházban,azóta nem foglalkozik a családjával egyáltalán.Pedagógus végzettségű.

Volt neki egy vőlegénye,amint egy távoli rokon beszervezte ebben a szektában szakított a vőlegényével,majd 3 hónapra rá összeházasodott egy hitgyülis nincstelen emberrel aki 10 évvel idősebb.

Egy évben egyszer küld egy képeslapot,és nem azt írja le,hogy mi van vele,hogy van hanem,a saját a Bibliájukbol idéz. Amely az igazi Bibliai,teljes egészében eltorzitott félremagyarázott változata.

De napestig sorolhatnám a saját tapasztalataimat velük kapcsolatban.

2014. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

Jönnek a lepontozók, de nem írják meg, miért nincs igazuk a válaszolóknak :D

Am... Elég hosszú és összetett válasz kéne a kifejtésére.

Maga az egyház pünkösdi karizmatikus. A lényeg, hogy hisznek a Szent Szellemben, mint ma is jelen lévő akármiben. Be lehet vele töltekezni (ennek különböző megnyílvánulási formái vannak a nyugalmi érzettől egészen az önuralom elvesztéséig, amikor földhöz vágódsz, ....), ott vannak a szerintük máig élő "ajándékok" (pl: ma is vannak próféták, apostolok, lehet nyelveken szólni, ...). Emellett hisznek a démonokban is, akik szinte minden emberben ott vannak, ki kell őket űzni (dohányzás démona, önkielégités démona, bálványimádás démona, ...). Mindemellett nagyon szó szerint értelmezik a bibliát. Izraelt tartják a mai napig kiválasztottnak, csak ffi-nő közötti házasság után lehet szex, de még csók is, az evolúciót teljesen elvetik, ...

Ezeket egy odajárónak érdemes betartani, mert bár sokan vannak, de elég zárt közösség. Tehát vagy senkit nem ismersz, vagy elkezdesz barátkozni, de akkor mindenki tudni fog rólad mindent, és számon is kérik a dolgokat...

Ha házasodni akarsz, a párnak el kell mennie az előljárókhoz, ők többször beszélgetnek veletek, és elmondják jól döntöttél-e...

Kötelező adomány/tized nincs, de minden alkalommal végigmennek kosarakkal (senki nem nézi raksz-e bele, és ha igen, mennyit), de előtte egy beszédet tartanak arról, hogy Isten azt szereti és áldja meg, aki ad (és persze minél többet...).

Ha van még kérdésed írj nyugodtan! Van ált. iskolájuk és gimijük is. Oda jártam, ott érettségiztem (csak tagokat vesznek fel a suliba), tehát sokat tudok. Én érettségi után tipliztem... vissza se néztem :D

2014. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
39%
Előző vagyok,arról nem is beszélve hogy a fizetése 10% át le KELL adni minden hónapban,sőt elvárják az adományokat is havonta.
2014. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%
Ha az ember kicsit mélyebbre ás, kiderül, hogy egy üzleti és politikai vállalkozás áll mögötte. Hitbeli kérdésekről lehet vitázni, biztos van sok pozitívum is benne, de mint szervezet, nem sokkal jobb, mint a szcientológusok.
2014. máj. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
31%
Ezek szerint nem sokan ástak mélyebbre. Vagy csak nem mernek. :D
2014. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
32%
A Bartus könyv a legszórakoztatóbb a hit gyülekezetről. Bartus civilben egy barom@rc, nagyon nem kedvelem, de ebben az ügyben hitelesnek tartom a könyvét.
2014. máj. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
87%

Az egyházat nem ismerem, bár arról nem hallottam, hogy ők is hamisították volna a Bibliát, ahogy a jehovisták, viszont ismertem embert, aki ott tért meg és így képes volt Isten segitségével megszabadulni a drog-alkohol kombótól, azóta boldog, nyugodt, élő hitű életet él.


A tizedre viszont reagálok: Isten adja a munkám, nem én döntöm el, ahogy te sem, hogy épp hol fogok dolgozni, hisz akkor bem kéne temérdek helyre beadni egy-egy munkapályázatot. Én most olyan helyen dolgozom, ahol van lehetőségem hirdetni az evangéliumot azoknak, akik Isten mellém vezérel. Nagyon sok Istenkereső ember van, ezt teljesen rábízom, én a daját feladatomra koncentrálok.

Viszont mivel ő adha, ahogy a gyülekezetemet is, amit fenn kell tartani, ezért igenis adok a jövedelmemből, méghozzá boldogan, pedig csak minimálbér, mégis fura módon elég, nem adósodtam el, van ruhám és van ételem.

Mellesleg sokkal boldogabb vagyok mint akkor, amikor zsugori módon számolgattam a háromszor ennyi fizetésem és sokkal többet akartam. Szabad vagyok, de egy bűn által még megkötözött ezt úgysem érti.

2014. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!