Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek vagy Sátánnak van igaza?

Istennek vagy Sátánnak van igaza?

Figyelt kérdés

Ha Isten olyan pallérozott erő,akkor Sátán miért tudta megbolygatni a terveit?

Sátán volt az Angyalok között a legerősebb és legbölcsebb és a többi "magas rangú" angyal is mellé állt.

Azért volt Ő bűnös mert önteltnek tartotta Istent?

Mert az embernek tudást adott?Vagy mert ezt szóvá merte tenni?Miért előzi meg Sátán neve és "Istensége" a Kereszténységet?

Kérlek a Bibliát hanyagoljuk,saját szavakkal akarok választ!

Nekem,személy szerint tetszik Sátán és amit képvisel.

Hisz,Csak kétféle állásfoglalás lehetséges: az ostoba engedelmesség vagy a lázadás.



2014. máj. 27. 23:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Ne hanyagoljuk a Bibliát, mert anélkül nincs miről beszélni! Jézus Krisztus az Igazság, a Sátán pedig a hazugság. Szerinted kinek van igaza? Bölcsebben tennéd, ha mielőtt kritizálni kezdenéd a Bibliát, illetve azt, amit szerinted a Biblia mond, előtte legalább tájékozódnál. A Sátán lázadása már réges-régen megtörtént, amikor az ember meg lett teremtve. A Sátán semmit nem adott az embernek, hanem elvett tőle, mégpedig az életet, az áldást, a Föld fölötti hatalmat, a szabadságot, helyette adta az átkot, a fáradtságos munkát, a kilátástalanságot ás a halált. A Sátán működésének a következtében az emberiség legnagyobb része soha nem tudott kilábalni a sötétség fogságából, sőt még a földi életében is nyomorgott. Ha van az életedben valami probléma, ami gyötör és szenvedést okoz, azt a Sátánnak és csatlósainak köszönheted, illetve ami jóval csak valaha is találkoztál Isten munkája, a Sátánnak nincs benne többé része, ahogyan az őt választóknak is eljön az idejük, ha meg nem térnek. Ha van kedved az Ördög ügyvédjének hálátlan szerepében tetszelegni, csak rajta, de ezt a saját felelősségedre teszed!
2014. máj. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Minden igazságtalanság és gonoszságnak vélt dolog, minden fájdalom és kínkeserv ugyanúgy Isten műve, mint az igazság, jóság és áldás. Hiszen egyetlen egy felsőbb hatalom van, ami magával a természettel, a világmindenséggel egyenlő. Csak mivel a keresztények szeretnek egy tisztán jóakaró istent elképzelni maguknak, a rossz tulajdonságokat leválasztották róla és egy ilyen sátán figurában személyesítették meg azokat. Egyistenhívőnek gondolják magukat, miközben Istenen kívül mindenféle ördögöknek meg angyaloknak tulajdonítanak emberfeletti, "természetfeletti" hatalmat.
2014. máj. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Igazából a szenvedés két okra vezethető vissza.

Az egyik a szervezet leépülésének jelzése -> fizikai fájdalom. (aminek vége a halál, mely másoknak okoz lelki fájdalmat). Ez jön magától is.

Más esetben mesterségesen lehet előidézni szenvedést. Úgy hogy ha egy másik ember életébe negatívan szólsz és korlátozod. (ha örök életünk volna is be lehetne zárni egy kamrába).


Tehát a szenvedés oka a szabad akarat sértéséből fakad és abból, hogy a szervezet életben maradásához biztosítani kell az alapvető szükségleteket.

Isten csak annyit tudna megoldani, hogy ne haljunk meg vagy több reményt nyújtani pl. megmutatja magát.

De annak mi értelme volna, ha ő mozgatna téged? Ha te nem vagy képes élni engedni a másikat, neki sem kell téged. Te döntésed. Fogd fel úgy, hogy az élet egy próba, hogy alkalmas vagy-e rá.

2014. máj. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

<<legbölcsebb és a többi "magas rangú" angyal is mellé állt.>>


Ez nagyon nem igaz...


"Azért volt Ő bűnös mert önteltnek tartotta Istent? "


Mert meg akarta ölni az embert.


"Mert az embernek tudást adott"


Miféle tudást?


"Vagy mert ezt szóvá merte tenni?"


A Sátánnak honnan volt tudása?



"Miért előzi meg Sátán neve és "Istensége" a Kereszténységet?"


Nem előzi meg. Amire gondolsz, annak semmiköze ehhez.


Azt írod, hogy tetszik neked a Sátán, mert lázad.

De mi ellen lázad?

Minden ellen nem kell lázadni és nem is lehet.


Birkának meg tényleg nem kell lenni, csak becsületesnek. (nem azért, hogy valaki nyalókát adjon).

2014. máj. 28. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

# 1-Miért ne lenne értelme anélkül?Ne keverjük Jézust a dolgokba és Istenről és Sátánról beszéltem.

Indokold meg miért hazugság Sátán és miért Isten igaz?

A Bibliáról annyit hogy,eleget tájékozódtam ahhoz hogy rájöjjek Pogány legendákból,versekből és könyvekből írták össze...

De,Sátán a tudást és a szabadságot adta a *Biblia szerint is*.

Mi a sötétség?Ezt sosem értettem.Az én kedvenc színem a fekete és szeretem a sötétséget izgalmas és rejtélyes.

Ettől már Sátánista vagyok?

Honnan veszed hogy Sátán az oka a baleseteknek vagy ha én be**szom a fejem valahova?Milyen az Isteni szeretet?

Jaaj,ebből a .Jó és Rossz. szövegből már nagyon elegem van.Nincsen jó sem rossz,Én döntöm el mi a jó vagy a rossz,nem?Pl.:Egy állat megölése rossz de,ahhoz hogy Én életben maradjak ennem kell!

Ha már "ördög" akkor az Isten a Pokolba küldi azokat akik nem térnek meg és nem tartsák be a "törvényeit"?

És a kérdéseimre nem válaszoltál.

# 2-Ez is elgondolkodtató.



Egyébként kik azok a Démonok?Wikipédiára hivatkozva=A démon eredetileg istent jelentett (görögül: δαίμων). Később az isteneknél alacsonyabb, az embereknél magasabbrendű lényeket jelölték ezzel a névvel.

Szóval "alacsonyabb rendű Istenek"?

Sátán a *Biblia szerint is* egyetlen embert sem ölt meg,akkor miért mondják hogy gyilkos?Isten pedig több milliót,vagy neki szabad?Az nem bűn?

Sátán a *Biblia szerint is* azon kívül hogy megkísértet őket(Ádámot és Évát) és átadta tudást,nem ártott az embernek.

Sátán miért nem mocskolja Istent?

Sátánt miért nem ölték meg?Talán nem bírták,erősebb az Istentől és az Angyaloktól is?stb..

Kérdések tömbkelege van még amit nem tudok de,egyenlőre maradjuk ezeknél,Sátánista véleményét is várom kíváncsi vagyok ők mit mondanak.

2014. máj. 28. 01:36
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Ha Sátán erősebb volna, akkor miért nem rakja rendbe a világot?

Igazából nem kell azokra hallgatni, akik azt akarják a fejedbe sulykolni, hogy rabszolga vagy.

De vajon milyen eszmét képviselsz?

Mert ha szerinted Sátán elve élni és élni hagyni, szerintem meg Isten elve ez, akkor egy Istenünk van, csak a neven veszekszünk. (és pár mitológián).

2014. máj. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 4-legerősebb és legbölcsebb

De,igaz.Erről a *Biblia is ír.

K:Azért volt Ő bűnös mert önteltnek tartotta Istent?

V:Mert meg akarta ölni az embert.

K:Ez új sehol sem hallottam még hogy meg akarta ölni az embert.


K:Mert az embernek tudást adott

V:Miféle tudást?

K:A tudás fájáról azt ami tilos volt.


K:Vagy mert ezt szóvá merte tenni?

V:A Sátánnak honnan volt tudása?

K:Ezt nem árulják el és azt sem hogy mi az a "tudás"


K:Miért előzi meg Sátán neve és "Istensége" a Kereszténységet?"

V:Nem előzi meg. Amire gondolsz, annak semmiköze ehhez.

K:De megelőzi.Miért ne lenne köze?Mihez nincs köze?


Így van:"De mi ellen lázad?

Minden ellen nem kell lázadni és nem is lehet."

Csak az elnyomó hatalom ellen és csak az elnyomó hatalmat nem lehet szidni vagy mocskolni!

2014. máj. 28. 01:46
 8/16 Szeressük egymást ***** válasza:
75%

Elég butuska érv.

Hány éves vagy?

Ha a szülei ellen lázad egy tini, mert nem engedik éjjel drogosok meg részegesek közé bulizni menni, akkor az elnyomók ellen lázad ugye? Nem az életét féltik a csemetéjüknek, hanem rabszolgának tartják. Ha Isten azért adott parancsot, hogy megvédje az életüket a teremtményeinek, az miért elnyomás? Meghagyja neked is a szabadságodat, hogy válaszd a rosszat, és ha akarod azt cselekedheted. De ha pl. rákap valaki picit keményebb fajta drogokra, az le tudja-e tenni bármikor? Isten az elnyomó, hogy tiltotta a kábitószerezést, vagy az ördög aki csábítja majd kényszeríti a bűnre az embereket?

Ha valaki a jó ellen lázad az mindenképp bűnös, nincs mentsége.

2014. máj. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%

Tudod mi a különbség Isten és Sátán között?

Istennek köszönheted,hogy élsz és Sátánnak azt,hogy meghallsz.

És nem is kell tovább ragozni ezt a témát..

2014. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Nem választ szeretnél a kérdésedre, inkább szeretnéd, ha veled értenének egyet, és erről írnának minél többet:)

Bocsás meg, de ez van a kérdésedben leírva.

Fölvetettél egy szigorúan Biblián alapuló kérdést, és "Kérlek a Bibliát hanyagoljuk," - kérsz.


Akkor hogyan is van ez? Mit is szeretnél?:)

2014. máj. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!