Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit szóltok ahhoz, hogy...

Ti mit szóltok ahhoz, hogy Ferenc pápa lerejtette a keresztjét, amikor találkozott az izraeli vezetőkkel. Nem azzal kellett volna kihangsúlyoznia, hogy ő nemcsak keresztény, de vállalja az identitánsát?

Figyelt kérdés
2014. máj. 29. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudsz erről valamilyen forrást mutatni?
2014. máj. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyok Katolikus, de ha ez így volt, akkor ebben egyetértek a pápával. Ha Ferenc Pápa nyitni szeretne Izrael felé, akkor szerintem nem a legtapintatosabb viselkedés lenne, ha a nyakában egy olyan kivégzőeszközzel találkozna a vezetőikkel, amelyre a hagyomány szerint tudatlanságból a saját népe Jézust is felfeszíttette, aki a keresztények Szentje.


Péld 17:9 Elfedezi a vétket, aki keresi a szeretetet; aki pedig ismétlen előhoz egy dolgot, elszakasztja egymástól a barátságosokat is.

2014. máj. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: Kaptam egy megosztást. Az ismerősöm Magyar Pálos Trend facebook oldalán találta.


2-es: Az eddigi pápák nem nyitottak eléggé Izrael felé? Még ha ő lenne az első pápa, aki nyitni próbál, akkor megérteném. De nem lenne egyszerűbb inkább levennie a nyakából,é s a zsebébe tenni?

2014. máj. 29. 08:59
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

A keresztet nem nyakba és zsebben kell hordani, hanem életmódban. :-)

Visszatérve a kérdéshez: tegnap hallottam egy kedves embertől, hogy 1904-ben a Pápa nem ismerte el Izrael államát, sem a cionozmust, ehhez képest Ferenc pápa megkoszorúzta Herzl Tivadar sírját, ami óriási gesztus és elismerés Izrael mint nép és állam felé, és egyben a helyettesítési teológia érvénytelenítése is.

2014. máj. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1904-ben nem is létezett Izrael, és nem a pápán múlott (aki akkor a Vatikán fogja volt), hogy nem lett belőle semmi.
2014. máj. 29. 09:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem létezett, csak sokan szerették volna, hogy létezzen.
2014. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én meg úgy tudtam, hogy Herzl halálával a cionizmus feledésbe merült egy rövid időre, és csak a holokauszt után vált aktuális témává. Igaz persze, hogy ezután a palesztin holokauszt vette kezdetét (amely napjainkig tart), de nem csoda, hogy sokáig ellenezték Izrael létrejötté. Ez olyan, mint haa magyarokat telepítenék vissza az Uralhoz.


De most kérlek az eredeti kérdésre válaszolj, és ne kezd újabb témát a kérdésen belül.

2014. máj. 29. 09:26
 8/10 anonim ***** válasza:
95%

Már leírtam a véleményem. Ezzel nem meghunyászkodott, hanem gesztust tett. Az identitást nem egy jelképben kell hordozni, hanem a szívben. Ilyen, hogy palesztin holokauszt csak egy hazugság, és csak a kutykurutty infón létező uszítás. :-)

Aki ismeri a szentföld 4000 éves történelmét, az nem von párhuzamot a magyar etelközzel, amikor még azt se tudjuk honnan jöttünk pontosan.

2014. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, itt a Siratófalnál rajta van (kicsit látszik itt az alja, meg oldalt a nyakánál a lánc, amin van): [link]


És itt is rajta van: [link]

[link]

2014. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ugy tunik

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. máj. 30. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!