Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez a videóhoz?...

Mit szóltok ehhez a videóhoz? (Ferenc pápa üzenete protestánsoknak)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=JySXeCBXVs4

Nem találok szavakat.



2014. márc. 29. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de le tudnád írni, hogy nagyjából miről van szó, mivel most nincs időm megnézni(de biztos lehetsz benne, hogy megnézem, ha érdekes a téma).
2014. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A lényeg az, hogy Ferenc pápa egy anglikán "követet" szalajt szerteszét a világban, azzal a szöveggel, hogy ő "Illés szellemét" képviseli, aki ugye az atyák szívét a fiakhoz, a fiak szívét az atyákhoz fordítja Malakiás könyve szerint. Úgy állítják be a helyzetet, mintha a protestánsok és a katolikusok között csak némi, igazából lényegtelen történelmi félreértések lennének, de igazából nincs semmi akadálya, hogy egységben legyünk. Mitöbb, ez Isten akarata, az egység minden keresztény irányzat között - természetesen a római katolikus egyház oltalmazó szárnyai alatt. Mintha a protestáns irányzatok ilyen "vadhajtások" lennének, melyek a római egyházról nőttek ki, de ő most mint szerető atya visszaölelne mindenkit magához.

Különösen érdekes a József és testvéreit felvonultató hasonlat, tökéletesen leírja a római katolikus egyház felfogását a saját szerepéről és a többi keresztény felekezethez való viszonyáról.


Én úgy értelmezem, hogy ez felér egy burkolt fenyegetéssel is, a "szeretet" hangján, persze. Kb.: mi egységben leszünk, világbékét csinálunk, ezzel előkészítjük a terepet Jézus visszajöveteléhez, de ha ennek részese akarsz lenni, akkor felejtsd el a Bibliát, a doktrinális különbségeket, mert ezek semmit nem számítanak, igazából minden keresztény katolikus. Ha nem akarsz ennek részese lenni, akkor a béke ellensége leszel, az egység ellensége leszel, és Istennek is az ellensége leszel.

2014. márc. 29. 13:55
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Látatlanban mondom, hogy te adventista vagy. Azok ilyen gyűlölködők.
2014. márc. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

"Azok ilyen gyűlölködők."

A katolikusok szeretetből égették az embereket tömegével, nemde?

2014. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

"A katolikusok szeretetből égették az embereket tömegével, nemde?"


Ez azért egy nagyon durva csúsztatás. Több millió katolikus olyan katolikus, aki nem égetett meg senkit jut 1-1 olyan magát katolikusnak vallóra, aki a történelem folyamán megégetett bárkit is. Na meg aztán kik voltak azok a katolikusok vagy csak magukat annak mondók, akik ilyet tettek? Királyok, fejedelmek, fosztogató katonák, püspöki hivatalba felkapaszkodók, akik akkoris égették volna az ellenszegülőket, ha mondjuk történetesen buddhisták, vagy akár ateisták lettek volna.

Szóval csak kerüld az általánosítást. Attól, hogy néhány filmet megnéztél, még gőzöd sincs az egészről. A hatalom rendezte le az ellenállókat, ez mindig is így volt, és mindig is így is lesz, akkor társítanak hozzá eszmét, akár nem.

2014. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"gőzöd sincs az egészről."

Ha majd viseled a spanyolcsizmát pár óráig, akkor majd lesz róla fogalmad. Egyébként meg langyos vagy, de messze attól aminek magad kiadod!

2014. márc. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mert milyennek adom ki magam?


"Ha majd viseled a spanyolcsizmát pár óráig, akkor majd lesz róla fogalmad."

Van a világon egy rakás kínzásnem. A kínai harangért, az alvás megvonásért melyik vallási felekezetet kiáltsuk ki bűnösnek? Neked nincsenek is érveid, csak belekiabálsz a vakvilágba általánosításokat, meg kollektívan bűnösnek nyilvánítasz embermilliókat, akiknek pl. a spanyol csizmádhoz sem volt közük.

2014. márc. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

@16:02


Hetednapi adventistaként visszautasítom azt, hogy az egyházam gyűlölködő lenne, mert nem vagyunk azok. Ha végignézed a linkelt videót, akkor láthatod, hogy Doug Batchelor testvér egy kicsit sem gyűlölködik, csupán kifejti azt, hogy a konferencián történteket mi adventisták nem tudjuk elfogadni, mert nem tartjuk összeegyeztethetőnek a Bibliával.


@Kérdező


A videó egy figyelmeztetés a világnak, hogy a próféciák, amik Dániel és a Jelenések könyvében szimbolikus nyelven, illetve Ellen White "Nagy Küzdelem" című művében jelkép nélkül vannak kifejtve, a szemünk előtt teljesednek. Ezek az utolsó idő jelei, és biztosra vehetjük, hogy az Úr Jézus Krisztus eljövetele immár nagyon közel van. Ez azonban, azt gondolom, hogy minden őszinte, Krisztust követő embernek örömhír.

2014. márc. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok adventista, meg gyűlölködő sem. Még az is lehet, hogy nem mindenben értek egyet Doug Bachelorral azok közül, amiket a videó kommentárjaként elmond.

De úgy gondolom, hogy még ha akár egy ateista valláskutató nézné is meg és elemezné, akkor is minimum nagyon érdekesnek találná ezt a kísérletet Ferenc pápa részéről. Rengeteg a csúsztatás, pedig "kis kovász az egész tésztát megkeleszti".

De hadd tegyem hozzá, én nem ezen lepődök meg a legjobban, hanem azon, hogy az az egész tömeg ott hogyan reagált. Persze a fejekbe nem látunk be, hogy volt-e, aki belül nagyon nem értett egyet azzal, ami történt, de nem látjuk, hogy hú de nagy ellenállás lett volna bárki részéről. Holott maga Kenneth Copeland kb. 30 évvel ezelőtt kikelt volna magából, ha egy ilyet meglát: protestáns gyülekezetvezetők hállelújázva áldják a pápát, mert azt üzente nekik, hogy ők is katolikusok, egy manipulatív követ által, aki épp előtte 10 perccel gyalázta meg Luther Márton emlékét.

2014. márc. 29. 23:28
 10/12 Anxo ***** válasza:

Köszi hogy fölraktad, én még nem láttam ezt a videót.


Én nem vagyok a Pápa, nem tudom mit értett pl a József-féle történeten, de nekem először az jött le, hogy:

mit láthattak az elveszett József testvérei a nagy egyiptomi tisztségviselőben? Az akkori világbirodalom tejhatalmú hivatalnokát, akihez vásárolni jöttek. Tartottak tőle, az akkori egyiptomi arcfestékek, ruházat biztos szintén nem volt barátságos.

És erre a rideg hivatalnokban a testvérükre találtak...


A kommentár persze a lehető legkedvezőtlenebb és legbarátságtalanabb értelmezést választotta, amit el lehet képzelni.


Nem kell egyetem hozzá: szerintetek Ferenc pápa annyira naiv a protestánsokkal kapcsolatban, hogy azt hiszi majd ők a lába elé vetik magukat, és mindezt úgy próbálja elérni hogy József példájával, bújtatottan a katolikus Egyháznak való "behódolást" próbálja sugallni ilyen módon?


Ha őszintén belegondoltok, szerintetek ilyen átlátszó trükkel égetné magát, mint aki egyáltalán nem ismeri a protestantizmus természetét?


Ha a kommentátor utána nézett volna, tudná azt, amit én: a kat. Egyház a kereszténység egységét nem úgy képzeli el, hogy mindenki katolikus lesz, hanem úgy, hogy minden egyes keresztény gyülekezet összedobja ami jó és értékes, és abból jön ki valami új.

Ha valaki ismeri az Egyház hihetetlen sokszínűségét, az tudja, hogy ez nem az iszlám. Nem uniformizál, elég megnézni, milyen egy perui indián katolikus, és egy római mise. És és föld, de a lényeg ugyanaz, a külsőségek különbözősége ellenére.


Kérdező! Nem találsz szavakat? Akkor ez nem ért célba, oszt' kész!

2014. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!