Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki nem Jehova Tanú de már...

Aki nem Jehova Tanú de már volt Királyság teremben összejövetelen, milyen érzésekkel hagyta el a termet?

Figyelt kérdés

Őszinte válaszokat szeretnék ha megkérhetlek.


Én voltam a minap és azt kell mondanom,hogy nem igazán éreztem azt a meghitt légkört amit általában az ember érez egy templomban. Kutatásom során elég sok "helyre" benéztem. Eddigi tapasztalataim szerint egyedül az Ortodox templomban volt eddig fura érzésem,talán a fekete ruhás szakálas kalugerek (apácák) miatt volt az a kellemetlen érzésem. A tanúknál viszont az a sok mosolygós és kedves ember közt sem éreztem magam "otthon",valami hiányzott,nem tudom megmagyarázni,hogy mi de nem voltam "ott" lélekben. Amikor vége lett az összejövetelnek megmondom őszintén fellélegezve hagytam el a termet.

Tényleg nem akarok senkit megsérteni csak tudni szeretném,hogy más,hogy érezte magát. Persze itt az olyan emberekre gondolok akik még csak kutatnak és nem döntöttek.

Köszönöm!



2014. máj. 29. 12:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Én az összes vallásnál unatkoztam és nevetségesnek/szánalmasnak találtam az egészet, de volt pár amit a kedvedért külön kiemelek, mert kiemelten hatiottak rám:


- Jehova Tanúi (mint kérdés): a tagok szerintem agymosott elmebetegek. Gyakorlatilag nem lehet kommunikálni velük, annyira távol vannak a normálistól.

- Mormon Egyház: pont amit írsz, a "túl sok mosolygó". Kb. olyan érzés volt mint egy nagy rakás Hannibal Lecter között mászkálni az elmeosztályon.

- judaisták (zsidók ha úgy tetszik, bár eza megnevezés helytelen): kifejezetten fenyegető volt a légkör

- katolikusok (asszem): úgy viselkedtek mintha az életükre törtem volna, illetve törne mindenki aki nem ért vakon egyet azonnal bármivel amit mondanak.

2014. máj. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező próbálj ki egy sima keresztény gyülekezetet vagy egy pünkösdi gyülekezetet, hidd el, nem fogsz csalódni :)
2014. máj. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
13%
Először is kalugyereknek a férfi szerzeteseket nevezik. Az orthodox egyház nem egy szórakoztató vidám vasárnap. A templomban nem illik mosolyogni. A szerzetesek és apácák civilben nagyon kedves, vidám emberek. A fekete öltözet a világról való lemondást szimbolizálja. Többre mész, ha egy történelmi egyházat megismersz, kerüld a vidám szektákat!
2014. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
A szektáknál a nagy kedvesség csak álca, ún. szeretet bomba. Aki onnan kikerül, nagyon csúnya következményekkel jár.
2014. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%
A látszatkegyesség itt is szokás tőlük.
2014. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Én voltam egyszer... Úgy éreztem, mintha folyton meg akarnának győzni, nem vagyok paranoid, de folyamatosan bámultak (mondjuk a teremben az egyetlen lány voltam nadrágban, de azért mégsem ufó...), olyan... folytogató légkört éreztem magam körül. Mikor vége lett, alig vártam, hogy kimenjek és vegyek egy nagy levegőt...

Mondjuk a karizmatikusoknál a legjobb (tapasztalataim szerint) a hangulat, ennek ellenére senkinek sem ajánlom (legalábbis a Hit Gy.-t, a Golgota elég normális).

Zsidóknál még nem jártam, de mecsetbe imádtam menni... :)

2014. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 szabózoli ***** válasza:
81%

Szia!

Én csak annyit javasolnék,hogy vigyázz merre mászkálsz kérdező mert ott ahol voltál az már a pokol egyik kapuja.

Sajnos én jártam picit a kapun túl is és azt kell mondanom,hogy ha egyszer megkaparint nagyon nehezen enged el.És ha el engedett az nagyon fájdalmas tud lenni,és itt nem fizikai fájdalomra gondolok mert az el múlik de az a fajta fájdalom soha.

Én tudom mi zajlik a mosoly meg a kedvesség mögött hidd el nekem.

Ne menj többet oda! És ha az épület előtt kell elmenned menj át a túl oldalra.

Ne add el a lelked!

Ezt nagyon komolyan írom!

Isten Áldjon!

2014. máj. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%

Szia!

Nekem pozitív véleményem van.

Az első és a legfurcsább dolog az volt nekem,hogy mindenki simán a székén hagyja a kabátját,táskáját őrizetlenül...

Ez számomra döbbenetes,pedig jelentéktelen apróságnak tűnik,hogy ilyen szinten nem tartanak attól,hogy valaki belenyúl.

másik:amikor templomban vagyok ,tök morc arccal ülnek az emberek,alig látok olyat,hogy valaki beszélgetne a másikkal,ott meg többen is odajöttek és beszéltek velem pár mondatot.

Harmadik:a ruházat.

Minden férfi öltöny nyakkendő,a nők is a "jobbik"ruhájukban,míg templomban a farmer,nyáron rövid gatya elég gyakori.

Tudod mi volt nekem még furcsa?

A kedvesség...hogy olyan hihetetlennek tűnik.És ez a legszomorúbb,hogy a kedvességet találom furcsának,azt hogy annyira el vagyunk tőle szokva a mindennapokban,hogy nem értjük,hogy tényleg van ilyen...olyan túl egyszerűnek tűnnek a dolgok.

Ingyen kaptam egy Bibliát és egy könyvet.

Ez is döbbenetes.Ingyen,bármit is?

Az,hogy ez nekik fontos,hogy nekem ne a pénz esetleges hiánya miatt ne lehessen egy könyvem...nekem ez nagyon pozitív.Nem tapasztaltam ilyet máshol.

2014. máj. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

Eddig 3 mecsetből összesen kb. 15 könyvet kaptam ingyen. Karizmatikus egyházban nőttem fel, nem 50en voltunk bent, hanem sokszázan, mégis a legtöbben (pl. én is) a széken hagyták a cuccokat. Ja és az emberek elegánsan mentek.

Mosolygós arcokkal és kedvességgel én több helyen is találkoztam. Ez szinte csak a történelmi egyházaknál nincs meg.

De majd akkor nézd az arcukon a kedvességet, amikor a még kiskorúként megkeresztelt gyermkül felnőttként úgy dönt Isten szerinte máshol van, ezért a saját szülei, testvérei kitagadják, még csak vissza sem köszönnek nekik...

2014. máj. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

" Jehova Tanúi (mint kérdés): a tagok szerintem agymosott elmebetegek."


Ha nem tudod bibliailag alátámasztani a kijelentésedet, akkor valószínű te estél át agymosáson az ördög részéről!

2014. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!