Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, Isten miért...

Jehova Tanúi, Isten miért "küldte" Jézust?

Figyelt kérdés

Valaki fel tett egy kérdést,hogy már nem tudja kit kell követnie,hogy Isten országába kerüljön mert teljesen össze van már zavarodva.

Ezt teszitek ti össze zavarjatok az embereket!

Mi Jézus "küldetése" ? Ki által bocsátattak meg bűneink? Ki fog ítélkezni a világ fölött? Ki az Út,az Igazság és az Élet? Ki halt meg értünk ha nem Jézus Krisztus?

Miért kell el téríteni az embereket hamis tanításokkal,hogy aztán az sem tudja az az ember aki tényleg meg akar térni,hogy kit kövessen?

Nem féltek,hogy egy nap számot kell adnotok Jézus Krisztusnak tetteitekről? Ott fogtok térdelni előtte,és akkor majd mondhatjatok,hogy "Uram,Uram" de Ő sem fog ismerni benneteket mint ahogy ti sem ismeritek most Öt!



2014. máj. 29. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert a szomszéd Józsibá épp részegen fetrengett a disznóól tövében, így hasznavehetetlennek bizonyult, ezért maradt Jézus, mint második számú befutó.
2014. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia


Ahogy a kérdésedben is megfogalmazod, Isten Jézust küldte.

A szent irás kihangsúlyozza, hogy Jézus mint szövetség követe jött először a valamikori választott néphez, hogy újra térjenek vissza Jehovához, és békéljenek meg vele, mert igen csak felrugták az Istennel ápolt kapcsolatukat.

De mivel a Zsidók erre nem voltak hajlandóak, ezért fordult a nemzetekhez hogy akknépet. azok majd megtermik azokat a gyümölcsöket amit Isten kiván


Jézus ahogy az imájában kifejtette, elsősorban Isten nevének megszenteléséért jött, hogy Ádámmal ellentétben Ő kitartott Isten mellett mindenféle kisértés ellenére, másodsorban pedig azért, hogy letegye a váltságáldoztot az emberiségért.


Igen Jézus kapott nagykövetként felhatalmazást arra, hogy Istent képviselje, és az evében tegyen dolgokat, amit úgy kell venni mint ha maga az Atya a mindenható Isten tenné.


Az út az igazság és az élet Jézuson keresztül lehetséges, de ha a vers további részét is elolvasod, akkor Ő az Atyához út, vagy is az élet forrásához, és nem saját magához,


Jézusnak a tövábbi küldetése, hogy hirdesse, Isten országának, vagy királyságának a jó hirét, amnek Ő Jézus a kinevezett királya,


Ám ez nem azt jelenti, hog ezzel át vette volna a Teremtő hatalmát, vagy Istenségét.

az tény, hogy jelenleg Jézusnak tartozunk engeelmességgel, de ha ezt megtesszük akkor ezzel Istennek az Atyának az akaratát támogatjuk, és neki mutatunk be imádatot, nem Jézusnak.


Mi nem zavartunk ösze senkit és semmit.


S az utolsó mondatod ismét egy kiragadás, egy biblia versből.

Ez a vers arról szól, hogy sokan azon a napon arra hivatkoznak hogy Jézus nevében ördögöket üztek, meg sok hatalmas tetteket hajtottak végre, mint a csoda gyógyitások, vagy nyelveken szólás, a világméretű jótékonynak tűnö tettek, és erre mondja Jézus hogy nem ismeri el ezeket, mert nem ez volt az Atya akarata.


Már pedig csak azok lesznek ott Istenországában, akik az előtte szóló versek alapjatya akaratát tették.


(Máté 7:21–23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Katy Weaver

2014. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Senki nem akar semmit elvenni az Atyátol,hanem teljesíteni az Atya akaratát,mert aki "látja" az Atyát az a Fiút is "látja"és aki tiszteli a Fiút az az Atyát is tiszteli.

Jézus az egyedüli reménységünk,ha Ő nem teszi le az életét akkor nincs megváltás! Annyira nehéz ezt felfogni,hogy csak Ő általa juthatunk az Atyához? A magunk erejéből soha!

És ez az Atya AKARATA!

A legnagyobb baj az,hogy ti Jézust el teszitek az útból és Öt kikerülve akartok az Atyához jutni a szervezeten belül ami hamis tanítás.

És az az ember akinek nincs Bibliai ismerete persze,hogy összezavarodik...és én nem csodálkozom ezen mert annyira összekevertek mindent,hogy Jézus váltság áldozata eltörpül a szervezet mellett.

2014. máj. 29. 09:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Úgy látom a gyűlölet elvakitja az értelmi látásodat.

Amiket leirtál azt irtam Én is,

Azt irtam, hogy Jézus a közben járó, és nem kerülünk ki senkit,

Jézust megváltó királyunknak tekintjük, akinek engedelmességgel tartozunk.


erre Te azt irod, hogy mi félre tesszük...

Gondolkodj kedvesem, miért gyülölködsz és irsz valótlant....


Katy Weaver

2014. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem közbenjáró,hanem MEGVÁLTÓ! Jézus a MEGVÁLTÓ, kedvesem... :)

Jézus "megvásárolt" bennünket,mi az Övéi vagyunk. Ha úgy dönt akkor az egész emberiség égni fog a poklok poklában és nincs az a jehova aki ezt meg tudná akadályozni,compri? Érted,kedvesem? Érted amit írok? Nincs jehova nincs szervezet nincs közvetítő hanem csak egy igaz Megváltó Isten van! :)

És én nem téged gyűlölek kedvesem hanem azt a szemétládát aki el vette tőled a látásod és hallásod...nna azt aztán tudom gyűlölni teljes szívemből.

De téged nem,még ha néha idegesítesz is akkor sem.

A harag és a gyűlölet nem egy kategória. :)

2014. máj. 29. 10:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Jézus megvásárolt, tehát a tulajdona vagyok. A szeretet viszont szabad, nem uralkodik, nem tulajdonít ki.

Na asszem ezért (is) nem vagyok keresztény :)

2014. máj. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem közben járó?


(1Timóteusz 2:5) 5 Mert e g y Isten van, és e g y közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,


Itt a vers azt irja, hogy Jézus jár közben az emberekért Istennél.

Ez összhangban van azzal amit Jézus mondott, hogy amit az Atyától kérünk azt az Ő nevében kérjük.

Vagy is nem Jézustól kérjük, hanem Istentől akitk a biblia Jehovának nevez, és Jézus nevében.

azon kivül jézus a szövetség követe is, hogy segitsen az embereknek az Atyával az Istenével megbékélni az embereknek. s nem Jézussal kell megbékélni, hanem az Atyjával ait elhagytak, és nem ismernek.


De hát te tudod


Katy Weaver

2014. máj. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia!
2014. máj. 29. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Jehova létezik, Ő Isten.
2014. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!