Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Baptista Egyház taglétszáma...

A Baptista Egyház taglétszáma növekedő vagy csökkenő tendenciát mutat?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszú vagy rövid tâvon?
2014. jún. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De miért fontos? A megtérést Isten munkálja ki. Annyi tagja lesz az egyházamnak, amennyit ő odavezérel. Mit számít az emberi okoskodás?
2014. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Isten a növekedés Istene. Ahol nincs növekedés, ott valami probléma van, és a minimum az, hogy keresni kell az okokat, nem pedig okoskodni, és Istenre hárítani a felelősséget.
2014. jún. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Miért? A te dolgod az embereket az egyházadba vezérelni? Vagy a te dolgod bármit kimunkálni a szívében? A Jelenések könyve ír olyan korszakról, ahol nem lesz megtérés, akkor az is az ember hibája? Nem hárítottam Istenre semmit, csupán nem szólok a dolgába, és te se tedd. Mert számversenyt csinálni az egyházban lévő hívek számából nem keresztényi. Hogy miért pont a baptista lett kiemelve, azt nem tudom, de nem is izgat, az viszont teljesen bizonyos, hogy a saját gyülekezetem taglétszáma növekszik és a gyerekek még benne sincsenek, mivel nem végzünk gyerekbemeritést. Se gyerekkeresztelést. Ha a sajátomból indulok ki, akkor növekszik, de ez CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ISTEN DICSÖSÉGE, NEM A BAPTISTA EGYHÁZÉ!
2014. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!