Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért preferálják a nőket /...

Miért preferálják a nőket / lányokat az albérlet hírdetésekben? Különösen Budapesten figyelem ezt a tendenciát.

Figyelt kérdés
Tényleg idegesítő kinézek egy jó lakást / szobát, erre oda van böfögve hogy lányt keresnek, miért? Ja a férfiak menjenek nomád(abb) körülményű lakásokba, vagy mi? Komolyan egyre inkább az az érzésem hogy kicsin fővárosunk el van nőiesedve, a lányokat jobban preferálják minden téren. Sebaj országhatáron túl több a hely :)

2012. ápr. 25. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért keresnek nőket, mert ha esetleg a nő nem tud fizetni, akkor kiegyenlítheti a számlát természetben is. Egyébként Nyugat-Európában lakom, és a legjobb, legjobb helyen lévő lakásokat, szobákat, elsősorban nőknek akarják kiadni.
2012. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is jobban preferálom a lányokat, pedig vidéken vagyok.
2012. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Remélem csak viccelsz... És ha nő a főbérlő / tulajdonos, és nem leszbikus, hogyan egyenlít a női bérlő? Kezelésbe veszi a férjet? :)
2012. ápr. 25. 12:38
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet az első indok is, illetve az is, hogy úgy gondolják, a nők békésebbek, nyugodtabbak, nem isznak, nem balhéznak, nem hányják össze a lakást, hanem rendet tartanak, takarítanak maguk körül, nem lakják le az albérletet. Meg ugye a nők biztosan nem is dohányoznak, nem lesz abból sem gond.

(pedig egyébként a nők közt is ugyanannyi igénytelen, rendetlen, maga körül disznóólat tartó egyén van, mint a férfiak között)

2012. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Erről van szó. Tehát alaptalan idióta sztereotípiák okozzák az egészet....
2012. ápr. 25. 13:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy annyira nem is alaptalanok. Elég sok albérletező ismerősömnél jártam, már-már statisztikai mennyiségnek mondható. És bizony, a lányoknál mindig, mindig nagyobb tisztaság volt. Vannak kivételek, de ez elenyésző.


Ettől függetlenül jelentkezz akkor is, ha lányt keresnek, ha már hónapok óta hirdeti a főbérlő a lakást, akkor valószínű ki fog egyezni azzal, hogy te fiú vagy :)

2012. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

van kiadott lakásunk.

eddig 2 férfi albérlőnk volt, valahogy őket fogtuk ki. az első szempont, h tudjanak fizetni. fizettek is, de olyan iszonyat ganét hagytak, hogy 1 napig azt súroltam. látszatra mindig rend volt, és nagyjából tisztaság, de amikor jobban odanéztem, láttam, hogy valójában az egész lakás full mocsok, csak ott takarított mindkettő, ahol a papok táncolnak.


na, innentől megfogadtam, hogy csak csajt/csajokat, és ki lesz adva ukázba, hogy takarítsanak. vagy ha ez nem megy, akkor 5 rugó minusz a kaucióból, és megcsinálom.

jogom van megválogatni, h ki lakik a lakásomban, és az sztem egy alap elvárás, hogy tartsa rendben.

vagy ezek otthon sem takarítanak?!

2012. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a takarítás a gond, akkor én hajlandó lennék 5000-rel többet fizetni minden hónapban a meghirdetett összeghez képest, és küldjön takarítót ha ez a baja. Kauciót is megeheti, ha akarja, az már úgy is bukott pénz nálam alapértelmezésben. (Ha nincs ok rá akkor is találnak valamit, hogy visszatartsák a kauciót: legkisebb karcolásokba belekötve lecserélik a bútort valami olcsó kínai vacakra, a régit pedig eladják Vaterán, tiszta haszon.)


De neeeem. Jelentkeznél a hirdetésre, meghallják a telefonban, hogy férfi beszél, olyan bunkók, hogy kinyomják egyből. Netán valami sértő megjegyzéssel karöltve, hogy mit képzelek én magamról, hogy jelentkezni merészelek...


Vagy a tipikus 5 perce van fent a hirdetés de már el is kelt.


Vagy ott van a speciális eset, amikor "vidéken élünk" és csak hétvégén tudunk felmenni, szombaton mindenkinek megmutatjuk a lakást, aztán vasárnap "kisorsoljuk" a komoly érdeklődők közül a

nyertest...


De tipikus az is, hogy tökéletes minden kezet rázunk, e-mail címet adok neki, ahová majd a szerződést küldené, elolvasásra, amit majd alá kell írnom majd második találkozókor, de a várva várt e-mail soha nem jön meg. Telefont nem veszi fel többet. Ez azért idegesítő, mert egy ilyen garantáltan lekapcsolja az embert a keresésről pár napig, és a sok jó lehetőség meg elmegy mellette. Nem tudom, hogy milyen indíttatásból, de talán "jóakarásból", hogy addig le van kötve a zavaró tényező, és addig a lúzer másokat sem "zaklat" feleslegesen.


Szóval férfiként max a cigány putri közepén kapnál lakást.


Jó pár férfi ismerősöm lakik élhetetlen körülmények között, például pincében rögtönzött szuterénben, ahol falak alulról nedvesednek, penész és dohos szag mindenhol, de azért a 50000-et ki kell csengetnie érte havonta.


Vagy a másik, aki földszinti lakásban lakik, amely forgalmas útra néz, ahol busz és villamos alatta pedig a metró jár, az ablaka előtt pedig folyamatosan gyalogosok járkálnak el. Ő meg 60000-et fizet ezért...


Pedig a bérleti díj ingyenpénz a tulajdonosnak, mert nem kell megdolgoznia érte.

Mégis úgy kezeli az ő "eltartóját" mintha szívességet tenne neki...


Kiad az ember 2 lakást vagy 1 nagyobbat, és boldogan él a bérleti díjból, amíg meg nem hal, egy szálat nem kell keresztbe tennie érte... Én most szobában lakom, a lakás összrezsije télen sem haladja meg a 30000-et, az összbérleti díj 70000. 16%-ot leadózva marad 58800. Na most a bérleti díj felett, kb. ennyi kiadásom van nekem. Tehát ha a tulajnak nem kell bérleti díjat fizetnie, ebből akár meg is tudna élni egyedül. De nyilván dolgozik is mellette.

2013. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A nok osszeeskudtek a ferfiak ellen, ok iranyitjak a vilagot mar reg ota! Fuj! Fogjunk ossze mi is!
2013. nov. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!