Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás, az egyházak csak...

A vallás, az egyházak csak megbolondítják az embert? (elméletem az egyház, a hit ellentmondásáról)

Figyelt kérdés
Szóval a keresztyén egyház számomra vicc. Ezt tapasztalatból írom, jártam templomba régebben többször is, még most is elmegyek néha ünnepekkor DE! gyomorforgató amit ott látok: a sok keresztyén (dehogy az, inkább álszent) mihelyt kijön a prédikáció után, már a templom előtt pletykálkodnak, káromkodnak, egymást gyalázzák. MIez kérem, ezt tanítja a BIBLIA???? MEg bírom azt is mikor gyónás után (én református vagyok tehát urvacsora után) könnyű szívvel frissen kijön a "bűnös", és otthon ugyanúgy csinálja addigi élete hibáit egy csepp változás sem látszik meg rajta. Mindez miért? Mivel az emberek többsége MEGSZOKÁSBÓL jár templomba. Elmegy vasárnap arra az egy órára, végigüli, néha oda se figyel, de elmegy, mivel "keresztyén". Apám szerint azért kell járni templomba mivel azt őseink építették számunkra akik hívő keresztyének voltak. Hatalmas perdöntő indok, mondhatom. És ez még nem minden! Én egy kis faluba lakom, szóval a legtöbb embert ismerem, tudom milyen személyek járnak templomba: hát van közöttük konkrétan gyilkos is, aki egy évet sem ült, mivel el tudták neki intézni, de azért templomba ott van! Akkor van egy olyan személy is aki már 3 halálos balesetet okozott,(ő is elintézte a bíróságot), van szimplán alkoholista is, aki mindig 10 percet késik és dülöngélve, alkoholszaggal jön be, vannak beképzelt középkorú tyúkok, akik templom után a pórnéppel véletlenül sem beszélnek csak őhozzájuk pénzbelileg és egy szintben álló egyedekkel. A vallás pedig védelmet ad e emberek számára azáltal, hogy felhasználják más emberek lejáratásához, mivel ők "hívők" így bizonyos előjogokkal rendelkeznek ami a hitetlen embernek nincs meg. Tehát a vallás úgy bolondítja meg a hívő agyát, hogy hamis igazságokat ad neki, az úrvacsora ugye megbocsátást, feloldozást ad, ettől megnyugszik az ember, és kezdheti elölről a bűnelkövetést. Ezekután megemlítem e hithű egyház "tisztikarát" is: a főgondnok egy sunyi, beképzelt alak, aki mihelyt kilép a templomból káromkodik, embereit ugráltatja, ráadásul rasszista is. A gondnok aki a főgondnokunk rokona, ő csak azért lett az, mivel pénzbelileg jól tudja szponzorálni az egyházat. Tehát az egyház is elkurvult rendesen, már csak ez is a pénzből tartja fenn magát, nem isten áldásából. Jah még a presbiterekről néhány szót: egyik presbiter a nagybátyám, aki szintén nem igazi hívő, néha elalszik szimplán a templomban, jah és gyakran berúg különböző mulatságokon. Azért lett presbiter mert már annyira nem járnak templomba hogy már ő is jó. A másik presbiter pedig egy tutyimutyi alak, akit mindig ugráltatnak, ő ugyan jár templomba de sztem maga sem tudja mért. Bután néz előre, és még köszönni sem szokott. HÁt szép kis népség mondhatom! És ez nem egy piacon, vagy börtönben, hanem az EGYHÁZBAN, isten házában van! És gondolom nemcsak a mi egyházunkban van ilyen helyzet, máshol is... Szóval én már teljesen kiábrándultam a hitből, az egyházból, a szentekről, és egyre inkább hajlok az ateizmus felé...

2014. jún. 1. 15:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

A hit szép és jó, mindenkinek saját szívügye.

A vallás standardizált hit.

Az egyház pedig intézményesített vallás - tulajdonképpen egy gazdálkodó szervezet.


Az emberekből egyformán gondolkodó, lebutított, lekorlátozott nyáj képzése, annak terelgetése és kopasztása a civilizáció kezdetétől fogva az egyik legjobb üzlet.

2014. jún. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem olvastam végig, már a felénél felfordult a gyomrom attól, ahogy mást mocskolsz. Nem vagy megtérve, mi alapján veszel Úrvacsorát? Azt sem tudom mit jelent a kereszténység és te cáfolod? Ez az, ami miatt sokan téves elkéozelésben vannak, mert a magadfajtából indulnak ki.
2014. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%

tudom=tudod


Végigolvastam. Felháborító. Senkiről semmit sem tudsz, de a mocsok róluk dől a szádból. Neked szól az az ige, hogy előbb a gerendát kéne kivenni a sahát szemedből

2014. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

igen a hit szép és jó de sajnos megbolondítja sok ember gondolkodását. Sok ember a vallás miatt követ el bizonyos bűnöket, mivel majd úgyis elmegy majd meggyónni és akkor minden meg van bocsájtva. Álljon itt egy nagyon aktuális példa(mai hír):

[link]

2014. jún. 1. 16:24
 5/31 A kérdező kommentje:
4-edik ha én nem tudok írni, akkor te meg nem tudsz olvasni. Legelején direkt írtam, hogy ismerem őket, hisz én is régebben oda jártam. Te is jobban jártál volna ha nem kommenteltél volna!
2014. jún. 1. 16:25
 6/31 A kérdező kommentje:
vagyis 3.-nak szólt az előbbi válasz
2014. jún. 1. 16:26
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy a vallást gyakorló emberek ilyen primitív, ordenáré módon viselkednek, nem magát a vallást minősíti. Ettől a vallás lehet eredendően nemes, szép dolog.
2014. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Amit írsz az jogos, de!

1, Sohase emberek alapján ítélj meg egy vallást.

2, Rengeteg irányzata van a kereszténységnek, és amiket írtál, az elsősorban a történelmi egyházak tagjaira igaz.

3, Nem a keresztényel viselkedésétől lesz vagy nem lesz Isten. Ne azért legyél hívő vagy ateista, mert az emberek...

4, Nem csak a kereszténység van


Az ilyen emberek nem keresztények (krisztusiak), ahogy a terroristák sem muszlimok (iszlám - béke), és még sorolhatnám. Gondolkozz el azon, hiszel-e egy felsőbbrendű teremtő lényben. Ha nem ateista vagy, ha igen, akkor próbálj megismerni minél több vallást. Ha megtaláltad azt, amit te reálianak, logikusnak tartasz és amiben tudsz hinni, kezdj mélyebben utánanézni az ágazatainak. Melyik felel meg szerinted az adott vallás alapjainak, szent könyvének.

Ha érdekel akkor a kereszténység és az iszlám irányzatokat elég jól ismerem (mondhatni hobbim a tanulmányozásuk), azokban tudok segíteni :)

2014. jún. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
-el
2014. jún. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
utolsó kösz, hogy segíteni akarsz vallás témában de én már kiábrándultam a vallásból sajnos, a sok képmutatás nem fér egyszerűen az én értékrendembe akkor inkább már leszek ateista, céltáblának állok :))
2014. jún. 1. 17:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!