Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Jehova Tanújának...

Mit jelent Jehova Tanújának lenni?

Figyelt kérdés

Milyen eskütételeket kell letennie egy leendő Tanúnak?

Mint pl gondolok itt a Római Katolikus Hiszekegyre vagy hasonlókra.



2014. jún. 3. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Saját tapasztalatomat, érzéseimet írom kedves kérdezö


Az én számomra Jehova Tanújának lenni, egy csodálatosan szép, megnyugtató érzés.

Az hogy ismerhetem a világegyetem felséges Teremtöjét, bármikor, bármely percben kérésemmel hozzá fordulhatok, tudom hogy meghallgat, és megsegít.


Érzem hatalmas, szeretö Istenem óvó kezét, és ismerem a szándékát, amely olyan szép. A paradicsomi Föld, a közeljövöben, az hogy egy erös irgalmas igazságos Isten, aki nemsokára véget vet a gonosznak.....


Az Isten aki úgy alkotott, hogy érzem az ételek finom ízét, az illatát, élvezem kis unokáim édes kacagását, az állatok világát, a gyönyörü természetet.....


Amikor valaki elhatározza a Biblia tanulmányozása után, hogy Jehova Istent akarja imádani, megkeresztelkedik, és nyilvánosan igennel felel arra, Jehovát fogja szolgálni és elismeri Jézus Krisztus váltságáldozatát, és megbánja büneit....


Katy

2014. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 KZitus ***** válasza:
87%

Szervusz


Azt jelenti, hogy átadtuk az életünket Jehovának, vagyis az ő irányadó mértékei szerint élünk.Hogy hittársaink is lássák ezt, nyílvánosan megkeresztelkedünk.

Krisztust Isten kinevezett Királyának tekintjük, és MINDENBEN őt utánozzuk, főleg a tanításaiban.

Ösztönző erő számunkra, az, ahogyan az első századi keresztények éltek. Pál például azt mondta(és tette):

2Korintusz 5:14, 15

" A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért; így tehát mindenki meghalt; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt."

vagy a Jézis szavai:

Lukács 9:23

" A továbbiakban aztán ezt mondta mindenkinek: „Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, nap nap után vegye fel a kínoszlopát, és állandóan kövessen engem."


Elengedhetetlen, hogy megtagadjuk magunkat, felvegyük a kínoszlopunkat, és állandóan kövessük a Példaképünket. Ez hatástalanítja az önzést, mely kétségkívül útjában áll az önfeláldozó szeretet kifejezésének. Ezenkívül Jézus kijelentette: „aki meg akarja menteni a lelkét, elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, megtalálja azt. Mert mi haszna lesz abból az embernek, ha az egész világot megnyeri, de a lelkét elveszti? Vagy mit fog adni az ember cserébe a lelkéért?” (Máté 16:25, 26).


Csodálatos szép, és örömteli így élni:)

2014. jún. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :)

Mindketten szépen fogalmaztatok.

Tényleg szép és nemes dolog lehet Isten követőjének lenni. :)

De ne haragudjatok,hogy meg említem,mindketten csak a kérdésem első részére válaszoltatok... :S

Mi a fogadalmatok amikor felveszítek a keresztséget?

Vagy nincs olyasmi nálatok?

Hittétel,hitvallás ilyesmire gondolok.

Csak van valami..nem?

Ha nem kerek túl sokat,és persze ha nem titok akkor válaszolnátok erre is?

2014. jún. 3. 14:33
 4/15 sandor76 ***** válasza:

Nem tudom voltal-e mar ilyen esemenyen,barki elmehet,ha reszt vesz Jehova Tanui kongresszusain.

Itt elhangzik ket kerdes.

A lenyege az ,hogy megbantad-e buneidet,Jezus valtsaga alapjan.

Megerted-e hogy Jehova Tanuja leszel,es az alapjan azonositanak teged.

A pontos megfogalmazast most nem tudom,de a lenyeg ez.

Ahhoz,hogy ezt ki tudjuk jelenteni,pontos ismeretet kell szerezni,es azok szerint kell elni.

Ez,ahogy Jezus is mondta,nem konnyu,de megelegedetseggel jar,hogy a helyes uton jarunk.

Nekem is hasonlo erzesek vannak mint a ket masik Testveremnek,sot meg masok is ,elvegre kulonbozoek vagyunk,es ez igy helyes.

2014. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Sándor!

Nem nem voltam egyetlen kongresszuson sem,ezért kérdeztem.

2014. jún. 3. 20:20
 6/15 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Szia kedves kérdező, engem Lacinak hívnak ,és szeretnék válaszólni a kérdésedre. Elöször az eskűtételre. Ha egy Isten által helyeselt gyülekezetbe mész el ott biztosan semmilyen esküt nem rakatnak le veled se mással. Mert az igében az áll hogy ne esküdj se az égre, mert az a te Mennyei Atyád királyi széke, se a földre mert az a te Mennyei Atyád Szent lábainak zsámolya........ Hanem az igen az legyen igen a nem pedig nem , ami e fölött van az az ördögtől van. Nem szabad esküdőzni ebből tudhatjúk. Amikor le mész egy gyülibe és ismeretre jutottál akkor megkeresztelkedsz az Atyának a Fiúnak és a Szentléleknek a Nevében. Ezt viszont megelőzi a megtérő ima. Amiben kijelented azt hogy Jézus érted is meghalt és a harmadik napon feltámadt, és vele együtt te is feltámadtál, és a halálból átmentél, az örökéletbe, sőt még itéletre se mész. Mert szívvel hiszünk és szájjal teszünk vallást, azért kell megvallanunk mert ha nem valljúk meg Jézúst az emberek elött akkor ő sem vall meg minket az Atyja elött. Szia áldjon meg az Isten
2014. jún. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Katy!


Az Isten akiről írsz ő az én Istenem is és mennyei Atyám!


Kérdező!


"Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?" Melyik ige támasztja alá a Bibliából?"


Jehova tanújának lenni azt jelenti hogy egy szervezet tagja vagy elsősorban.

Ugyan is ha nem tartod be azt amit a szervezet mond akkor előbb-utóbb eljön a pillanat amikor már nem leszel Jehova tanúja az ő szemükben. Persze te továbbra is tarthatod magad annak.

2014. jún. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Elnézést kedves 7. vâlaszolò. Tehàt az ember Jehova tanùjaként nem Isten gyermeke lesz, hanem egy szervezet tagja? Ha pedig valaki nem ùgy viselkedik, ki tagadjàk. Amikor Jèzus Krisztus lett kijelölve birònak. Csak ő ìtélhet meg minket. Ki az az ember, aki eldöntheti helyettem, hogy mennyire vagyok jò hivő?
2014. jún. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Isten Szellemétól irányított szervezet..."??

Kedves 7es válaszoló én nem tudok ilyent a Bibliában.

Prófétikus Egyház lenne?

Ja és köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 5. 08:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


8. válaszoló!


"Tehàt az ember Jehova tanùjaként nem Isten gyermeke lesz, hanem egy szervezet tagja?"


Nos ha egy kicsit elemezzük a mondatokat szerintem választ kaphatunk a kérdésre.


"...Isten SZELLEMtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Igen egy szervezet tagja lesz. Hiszen annak tagjaként lesz azonosítva s erre Igent is mond a keresztelkedésnél. Hogy ki lesz Isten gyermeke az egy másik kérdés azt Isten dönti el.


"Ki az az ember, aki eldöntheti helyettem, hogy mennyire vagyok jò hivő?"


Maradjunk annyiban hogy hívő. De a tanúknál ez úgy működik hogy bizony a véneknek joguk van ebben is döntést hozni. Természetesen azon szigorú szabályok szerint amit a Vezető Testület határozott meg és határoz meg mindig. Ugyan is ők a "hű és bölcs rabszolga"! (az új értelmezés szerint ,mert a régi szerint ez nem így volt egészen)


Igazából az a kérdés hogy miért került ez bele a keresztelkedési kérdésekbe? Mert ezt aztán tényleg semmi de semmi nem támasztja alá a Bibliából. Ez egy szervezeti elrendezés egy emberi elképzelés kitaláció. De nincs ez másképp a többi egyháznál sem mindenütt vannak ilyen emberi elképzelések.

Tehát az első században miként azonosították a hívőket? Keresztényként ,Krisztus követőként és nem egy szervezet vagy egyház tagjaként. De nem is ez a lényeg. A lényeg az hogy ez belekerült a keresztelkedési kérdésbe.

Miért?

2014. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!