Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért Jehova Tanújának hívnak,...

Miért Jehova Tanújának hívnak, miért nem keresztényeknek?

Figyelt kérdés
Mivel Jehova Tanúi az elnevezésüket az Ézsaiás 43:12 és 44:8-ra hivatkozva indokolják, akkor mi az új név, amit az Ézsaiás 62:2 megjövendölt? Jehova Tanúi nem lehet az "új név", mert az 20 fejezettel korábban volt. Lehetne vajon az az új név keresztény, a Megváltónk, Krisztus miatt?

2014. jan. 28. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Szia


A bibliai próféciákban az „új név” kifejezés új pozíciót vagy kiváltságot jelenthet (Jelenések 2:17; 3:12).

2014. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ézsaiás próféta könyve » 62. fejezet

1

Sionért nem hallgatok és Jeruzsálemért nem nyugszom, míg földerül, mint fényesség az Ő igazsága, és szabadulása, mint a fáklya tündököl.

2

És meglátják a népek igazságodat, és minden királyok dicsőségedet, és új nevet adnak néked, amelyet az Úr szája határoz meg.

3

És leszel dicsőség koronája az Úr kezében, és királyi fejdísz Istened kezében.

4

Nem neveznek többé elhagyatottnak, és földedet sem nevezik többé pusztának, hanem így hívnak: én gyönyörűségem, és földedet így: férjhez adott; mert az Úr gyönyörködik benned, és földed férjhez adatik.

5

Mert mint elveszi a legény a szűzet, akként vesznek feleségül téged fiaid, és amint örül a vőlegény a menyasszonynak, akként fog néked Istened örülni.

6

Kőfalaidra, Jeruzsálem, őrizőket állattam, egész nap és egész éjjel szüntelen nem hallgatnak; ti, kik az Urat emlékeztetitek, ne nyugodjatok!

7

És ne hagyjatok nyugtot néki, míg megújítja és dicsőségessé teszi Jeruzsálemet e földön.

8

Megesküdt az Úr jobbjára s erőssége karjára: nem adom többé gabonádat eleségül ellenségeidnek, s idegenek nem isszák mustodat, amelyért munkálódtál,

9

Hanem a betakarók egyék azt meg, és dicsérjék az Urat, s a beszűrők igyák meg azt szentségem pitvaraiban.

10

Menjetek át, menjetek át a kapukon, készítsétek a népnek útát, töltsétek, töltsétek az ösvényt, hányjátok el a köveket, emeljetek zászlót a népek fölé.

11

Ímé, az Úr hirdette mind a föld határáig: Mondjátok meg Sion leányának, ímé, eljött szabadulásod, ímé, jutalma vele jő, és megfizetése ő előtte!

12

És hívják őket szent népnek, az Úr megváltottainak, és téged hívnak: keresett és nem elhagyott városnak.


Magyarul:

A keresztényeknek nem lesz semmilyen új neve. Egyáltalán nem számít, hogy mi a nevünk. Bár a Jézus követő logikus. (nem mintha a Jehova tanú olyan szögesen mást jelentene)


Jehova tanúi pedig azért hívják így magukat, amiért a katolikusok, reformátusok stb... másnak hívják magukat.

Megkülönböztetés (a teológiáik szerint).


http://www.youtube.com/watch?v=L3ArRtXFP8E

2014. jan. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 KZitus ***** válasza:
23%

Szervusz


Az általad idézett bibliai részek azt is bizonyítják, hogy a héber nemzet Jehova tanúi voltak, bár nem így nevezték őket. Miért írja mégis így a Biblia? Mert az ókori héber nemzet mindig is tanúskodott arról, hogy "Én vagyok Jehova, és nincsen más. Rajtam kívül nincs Isten. Ézaiás 45:5"


De mi a helyzet ma? Tulajdonképpen ezzel kapcsolatos a kérdésed, ha jól értem?


Nos, mit ír erről a Biblia? Ezékiel is írt arról, hogy más népek között is fölmagasztalja majd a nevét: "Ezékiel 38:23 Fölmagasztalom és megszentelem magamat, és megismertetem magamat sok nemzet szeme láttára; és megtudják, hogy én vagyok Jehova.«"


Péter pedig konkrétan utalt arra, hogy a NEMZETEK közül választ népet az ő Jehova nevének. a Cselekedetek 15:14 ír erről: "Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének." Tehát ha ma Isten népéhez akarok tartozni, meg kell keresnem Jehova népét, meg kell tanulnom a keresztényi életet, és ha akarom, Jehova tanúja lehetek.

Így volt ez Jehova ókori imádóinál is. Aki zsidóvá akart válni, minden zsidóknak adott törvényt el kellett fogadni, és be kellett tartani. Őket akkor prozelitáknak (nemzetekből megtértek) hívták.


Nagy kiváltság volt az ókorban zsidónak lenni, ma mégnagyobb kiváltság(és felelősség) Isten nevét viselni.

2014. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Kedves kérdező! Mivel a "keresztény" kifejezés mára a köztudatban elvesztette valódi jelentését, hiszen nagyon sokan használják méltatlanul, így önmagában nem lennénk megkülönböztethetőek a legtöbb, magukat "kereszténynek" nevező csoport közül. De ami a legfontosabb, arról beszéltek már előttem a testvérek.
2014. jan. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Azért mert ők nem keresztények.

A kereszténység azt jelenti,hogy Krisztus követői,ők viszont nem Krisztust követik hanem egy hibás nevet és egy szervezetet.

Dehát ezt ők is elmondhatják.

2014. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
És ezt ki mondja? Egy igaz keresztény? Ha igen, miért mond ilyent??? Bizonyítson és ne vádaskodjon, mert ez idáig nagyon egyszerű, erre mindenki képes. :)
2014. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

5-ös ti követitek Krisztust?

Nincs a vallásotokban házasságtörő, tolvaj, részeges stb? Mert a tanúknál nincs, mert kiközösítik.

Hirdetitek Isten Királyságát?

Még felteszek egy kérdést:

Ha Jézus és az Atyja egyek, akkor az Úr kihez imádkozott, és miért mondta ezt, holott tökéletes volt: „ne az én akaratom legyen meg, hanem a Tied”?

2014. jan. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!