Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Örülsz-e neki, hogy az isten...

KZitus kérdése:

"Örülsz-e neki, hogy az isten megteremtette a halált? "

Figyelt kérdés

Ha erre is kíváncsi vagy, akkor írj ki egy ilyen kérdést, hogy :

ezt egy válaszoló kérésére tettem ki.

Nem az én kérdésem:(



2014. jún. 3. 14:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Isten ugyanúgy nem teremtett halált, ahogyan a fafejűséget és a demagógiát sem Ő teremtette. Ennek pedig örülök, mert ez azt jelenti, hogy ezek is időleges dolgok, bár így is kissé nehéz elszenvedni.
2014. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Is-is. Halál után már jó, a földi kín egy szenvedés, bárhogyan is szeretek élni. Örülök, hogy már nem 900 évig kell itt kínlódni.
2014. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Tökéletes lényeknek nem biztos, hogy szükségük lenne erre.

Egy nem tökéletes lénynél viszont hasznos lehet, ha meghal - a faj szempontjából.

2014. jún. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Kvasnika László1973 ***** válasza:
49%
Isten nem teremtette meg a halált, az Isten az élőknek az Istene Nem a holttaké. Miért jó az bárkinek is hogy butaságokat terjeszt Istenről?? Azt azért hozzá teszem hogy Isten nem szorul védelemre, de az igazság mellett ki kell állni
2014. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha nem Isten teremtette meg a halált - akkor mégis ki?

És hogy lehet, hogy valaki még teremtett rajta kívül?

Ráadásul olyat, amit Isten nem akart?

2014. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Kései Sirató ***** válasza:

A halál az nem valami, hanem a halál az az élet hiánya, illetve a vége.

Isten nem teremtette meg a halált, mert Isten dolgokat teremtett és nem hiányokat.

A halál a bűn következménye. Ha nem lett volna bűneset, akkor nem lenne halál.

Az ember esett bűnbe, az emberhez fűződik a halál.

2014. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Isten egy olyan életet teremtett, amiben benne van a halál.

Az édenben is benne volt - de ott még az embernél kompenzálta (az állatoknál nem), így ott az emberek még nem haltak volna meg, ha ott maradhatnak.

De attól még ugyanúgy halandók voltak.

2014. jún. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Tévedésbe vagytok isten nem teremtet semmit ugyanis 99,9 százaléknem létezik legalábbis az a jóságos öreg szakállas aki a mesekönyvekbe le van írva,ha meg az az 1 tized százalék annyi esélyt ad hogy tényleg létezik/létezet a mesekönyvekben lévő isten na ő még egy gyerek akinek egy terrárium van a kezébe és a benne lévő csótányokkal kényére kedvére játszik.

És hogy miért nem létezik.Gondoljatok már bele ha tényleg a "gyermekei" vagyunk nem hagyna minket kínlódni akármilyenek is vagyunk ugyanis én sem hagynám a gyerekemet hogy szenvedjen akármit is követet volna el,nem pedig olyan baromságért hogy egy beszélő kígyóval őrizet fáról almát lop :D


Szóval ha léteztet/léteztek is a teremtő/teremtők valószínűleg az egész homoszapiensz faj ,egy xarul sikerült kísérletből jött létre akikre ezután magasról tojnak mert egy rosszul sikerült kísérlet termékei vagyunk így nincs szüksége/szükségük ránk.

Tehát kuvára lexarják hogy 50 vagy 100 évet élünk,mert nem is érdekli őt hogy mi van velünk.

Gondoljatok bele különösebben engem sem érdekelt hogy mi lett az első klónozott báránnyal ugyanis egy alsóbbrendű primitív fajjal való kísérletezés elfuserált kísérlete.Kb az imádott istenetek is hasonló képen vélekedhet,ha még él egyáltalán.Mert ha létezett is az isten honnan tudjátok hogy él e még? Ugyanis egyáltalán nem biztos hogy örök életű halhatatlan lény.Vagy az is lehet hogy a fajának egy őrült szadista tudósa volt akit kivégeztek a kísérletezéseiért.Ez amit leírtam kb annyira hihető mint abibliába lévő mesék és egy mindenható isten létezése.

Szóval ha csak meg nem jelenik előttem a szakállas öregapó aki már több millió éves én addig azt mondom hiszem ha látom.De ha megjelenik előttem tuti hogy kinyírom amiért ilyen elbaxot világot teremtet.

2014. jún. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Kései Sirató ***** válasza:
23%

7-esnek:

Tévedsz, ugyanis a bűneset következménye a halál. Azt megelőzően az ember nem volt halandó.

2014. jún. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9 olvasd már el a Bibliát.

Ott van benne feketén-fehéren.

2014. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!