Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a Ézsaiás 45,7-t?

Figyelt kérdés

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem!"


E-szerint az igeszakasz szerint minden rossz és gonosz, ami csak a világban történik az Istentől lenne? Lehet, hogy most nagyon rosszra gondoltam nem tudom, tudatlanságból kérdeztem.

Hogyan kell hát értelmezni ezt az igeszakaszt?



2014. jún. 4. 11:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Szerintem a 'gonoszt teremtek' nem azt jelenti, hogy gonosz lényeket alkot vagy alkotott, hanem Isten kénytelen rosszat is cselekedni a bűn büntetéseként. A bűn haragot nemz, a harag szabadon engedése pedig Isten természetétől messze van, de elkerülhetetlen lesz.


Magyar Bibliatanács fordítása:


Én alkottam a világosságot, én teremtettem a sötétséget,

én szerzek békességet, én teremtek bajt, én, az ÚR,

cselekszem mindezt.


Kecskeméthy:

[Aki világosságot alkot és sötétséget teremt, békét alkot

és veszedelmet teremt.] Én vagyok az Ur, ki mindezeket

alkottam;


Káldi:

ki világosságot hozok elé, és sötétséget teremtek,

békeséget szerzek, és roszat idézek elé; én, az Úr,

cselekszem mindezeket.

2014. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Valahol van egy nagyon hasonló kijelentés a Bibliában, de nem találom, hogy hol. Minden esetre az nem igaz, hogy jó nem tud rossz nélkül létezni.


A mindezt cselekszem arra vonatkozik, hogy Isten teremet mindent a világban. Jókat és rosszakat is. Tehát nem arról van szó, hogy ő okoz gonoszt. A hangsúly itt is és a másik helyen is azon van, hogy nincs más Isten, csak egy Isten.

Nincs jó meg gonosz Isten, jó meg rossz teremtő.

Isten van és ő az egyetlen. Csak ő teremt mindent.

De ebből nem következik az, hogy a gonoszságot ő csinálja.

Ő embereket alkot szabad akarattal, akik a gonoszságot választják sokszor.

Itt megint hangsúlyzom, hogy Isten nem jót és rosszat teremtett, ami közül választani lehet.

Hanem mivel szabadok vagyunk, így korlátozni tudjuk egymást, ártani tudunk egymásnak. Bele tudunk szólni a másik életébe, mert nem agyatlan bábuk vagyunk.

Tehát gonosz attól lesz egy tett, hogy ott van benne az a szándék, hogy a másiknak rossz legyen. Illetve a szándékos mulasztás sem szép dolog.

Ha azért teszel le egy banánt a földre, hogy egy kis állat megegye, az nem ugyanaz, mintha azért tetted volna, hogy a barátod leessen a lépcsőn. Tehát a szándék tesz valamit gonosszá.


Aki szerint pedig szükség van a rosszra és csak úgy tudja értékelni a jót, hogy a másiknak vagy neki keserű éelte van, annak gratulálok. Én nem csak akkor vagyok boldog, amikor hallok a csonkító terrorista pedofilokról.

2014. jún. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Most mi a problémád?


Ha Herr Gott tweremtett mindent, akkor ő a felelős az összes gonoszságért is. Tehát ő a felelős közvetlenül az összes pedofil tettért, gyilkosságért, erőszakért, gyűlöletért, kínzásért, diszkriminációért, éhhalálért, betegségekért, Hannibál Lecterért - te csak értelem nélküli eszköz vagy, egy nyavajás automata az ő mindenható kezében a terepasztalon, amin passziánszozik.

2014. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Egyébként is arról szól az egész fejezet, hogy nincs más Isten, Isten viszont igazságos.
2014. jún. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Istent max a halál léte miatt okolhatnád.

Ne akard az emberek mocskát rákenni.

Egy bűnös ember, bűnös marad. Istennel vagy Isten nélkül.

2014. jún. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A Márk 10,18 szerint Isten jó.
2014. jún. 4. 14:05
 7/21 anonim ***** válasza:

Persze nem úgy értem, hogy nincs bűnbocsánat.

Hanem az emberek tetteiért, az emberek felelősek. Bármennyire g...i gyengék.

2014. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Nincs jó meg gonosz Isten"


Erre válaszoltam.

2014. jún. 4. 14:06
 9/21 anonim ***** válasza:
Így van kedves Tofy. Isten szerető, igazságos, bölcs és gyűlöli a bűnt.
2014. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
És jó.
2014. jún. 4. 14:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!