Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért tartom ijesztőnek a...

Miért tartom ijesztőnek a keresztény vallást? Lehet, hogy azért mert a szüleim túlságosan erőltették?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve,elsőáldozó is voltam.

De mindig is ijesztőnek,félelmetesnek tartottam,

valahányszor bementem a templomba. Vagy például régen a keresztények embereket égettek el,mert olyat feltételeztek róluk ami nem hiszem,hogy igaz volt.(Pl. boszorkányok..)

Én igazándiból még a papoktól is tartok. De komolyan! Meg a szenteltvíz is annyira fura!Vagy a Mária szobrok! Vagy a feszület..Fél éve kb. láttam egy horror filmet amiben pont egy templomban vmi papot megszállt valami és megölte magát meg uhh ilyenek..nem néztem végig..na mindegy,csak ez a film után meg végkép félek az egésztől..



2014. máj. 10. 17:18
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Az összes dogma egy agymosás... A kereszténységnek pedig semmi köze a Jézusi tanításokhoz.
2014. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem, mit keres a kérdés az ezoteria rovatban, inkább a vallásoknál lenne a helye.

Egyébként a katolikus vallás semmivel nem ijesztőbb, mint a többi. Valamennyi vallás nevében követtek el az évszázadok alatt rémtetteket, ez önmagában nem indok, hogy elzárkózz. De szükségét érzed egyáltalán felekezethez tartozáshoz?

2014. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Őszintén? Ahol előjön gyermekeinkben a félelem, legszívesebben azt a vallást halálra ítélném.
2014. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Evvel én is így vagyok.De tudtommal annyit öltek évszázadokon át a kereszténység dogmája alatt,h nem csoda,ha egy jobb érzésű ember parázik tőlük.


Szegény Jézus nem így képzelte az egészet.Ő nem embereket ölt mikor kereszténységet hirdetett,hanem saját magát áldozta fel.

2014. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is félek tőle, de inkább úgy, hogy ilyesztő, amit a jóság és a szeretet vallása címszaván elkövetnek. A gyermekeket akaratukon kívül a vallás (rab)szolgáivá teszik, a többi vallásost, vagy a nem vallásosokat megvetik, a vallásuk nevében embereket öltek és ölnek, pénzt adnak olyan embereknek, akik kisgyerekeket molesztálnak, és még hosszú ez a lista.

A jézusi tanítások pedig... Hát, ha tényeg úgy történt, ahogy a Bibliában írva van, akkor az az egész ugyanolyan, mint a keresztények viselkedése. Viszont az alapjai egy részével mai hasonlatban is egyetértek.

2014. máj. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ui: Egyébként igen, nagyon valószínű. Szerencse is, hogy ezt felismerted, mert a vallásos nevelés konkrétan agymosás, amiből neked sikerült kiszakadnod.
2014. máj. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 acelsziv ***** válasza:
58%
2: tényleg? Mesélj már nekem a buddhisták rémtetteiről kérlek...
2014. dec. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azert mert demonjaid vannak! Ha viszolyogsz a szentelt viztol es a feszulettol akkor ez erre utalhat!
2016. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!