Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik miután valaki...

Mi történik miután valaki elérte a Nirvánát? Mi van a ott a leszületések után?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semmi.
2014. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A semmibe a ember beleőrül. Ezért nekem úgy tűnik, hogy a Nirvána nem megoldás, hanem menekülés.
2014. jún. 7. 15:13
 3/13 anonim ***** válasza:
Itt nem, mert feloszlik a semmiben és nem marad meg a saját tudata.
2014. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt megszülettél, végig a semmiben voltál, mégse őrültél bele. Már persze ha hiszünk a lélek létezésében, és hogy külön él a testtől többnyire.
2014. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az viszont elég gáz, hogy a semmi legyen az élet cél.

Nem a vágyak és azok kielégítése okozzák a szenvedést. hanem a hiány.

2014. jún. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem vesz4em be, hogy megszületésem előtt a semmiben voltam. Ha semmiben voltam, nem is létezhettem. Tehát nem voltam.

A köztes létben van ilyenkor az ember.

Utolsó: Jól mondod. Nem a vágy a szenvedés, hanem a hiány. Különbenis nem úgy van, hogy a szenvedésre tanítóként kell tekintenünk, amivel az élet tanulságait levonjuk?

Márpedig ha kioltjuk tudattalan zombik leszünk.

És így érnénk el a legtökéletesebb Tudatosságot? Mert a buddhisták szerint igen.


Ebbe csak én látom az önellentmondást?

2014. jún. 7. 20:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt a rövid szócikket, hasznos lehet:

[link]

2014. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Nirvána nem menekülés, hanem szembenézés a valósággal. Különben meg igen, a vágyak egyféle tanítók is, ám egyben szenvedésünk okozói is. Nem, nem leszünk tőle tudattalan zombik, ha elérjük a Nirvánát. Ha elértük, akkor már nem vágyódunk feleslegesen erre-arra, hanem tudni fogjuk, hogy mi életünk célja, és afelé haladunk egyenesen.

Sok nagy bölcs mondta, hogy ha eléred a megvilágosodást, igazából már mindegy, hogy most cselekszel a világban, vagy csak egész nap otthon ülsz, számodra ugyanaz lesz az eredménye, hiszen többé nem érvényes rád a karma. Persze, ez nem azt jelenti, hogyha megvilágosodsz, akkor már nyugodtan lehetsz ingyenélő, mielőtt valaki félreértené..


Egy "érdeklődő" buddhista

2014. jún. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tudod, ezzel csak egy a gond:

az égvilágon semmit nem tudunk arról a nagy, magasztos célról, ami a megvilágosodás után jön.

Akkor pedig közeledni sem tudunk hozzá.

Amúgy a nirvánában szó sincs célról.

2014. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Természetesen tudom, hogy a Nirvánában szó sincs célról, de nem is arról beszéltem. Hanem életünk céljáról. A buddhizmus (többségben) úgy gondolja, hogy ez a tested, személyed csak egy szerep, aminek van célja. Erre vonatkozóan értettem.


"az égvilágon semmit nem tudunk arról a nagy, magasztos célról, ami a megvilágosodás után jön."

Attól függ. Aki életében megvilágosodott, az tud mesélni. De ha arra célzol, hogy mi van azokkal, akik megvilágosodtak, és meghalnak..Nos, nem tudom. De majd ha megvilágosodom, elmondom neked :)

2014. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!