Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi és adventisták,...

Jehova tanúi és adventisták, mit szóltok ehhez a gondolatmenethez?

Figyelt kérdés
Jézus nemcsak odaállt ez emberekhez és kijelentette, hogy Ő Isten. Végül persze kimondta, és ez volt kivégzésének ürügye is. Istenkáromlással vádolták. Ezért akarták megölni. Több helyen olvashatjuk, hogy a farizeusok ezután akarták megölni. Ha megnézzük ezeket a részeket, azt látjuk, hogy azért akarták megölni, mert rájöttek, hogy mit is állított. Amikor Jézus azt mondta, hogy Ő képes megbocsátani a bűnöket, akkor azt mondták, hogy ez Istenkáromlás. Mert egyedül Isten bocsáthatja meg a bűnöket. És egyetértek a farizeusokkal. Ez teljesen igaz. Ha én betoppannék hozzátok és azt mondanám, hogy helló, Attila vagyok, csak meg akartam mondani, hogy megbocsátom nektek a ma reggeli veszekedéseteket, vagy azt, hogy megbántottad a felebarátodat. Biztos furcsán néznél rám és megkérdeznéd, hogy mi közöm hozzá. "Úgy viselkedsz, mintha az én hibáim befolyásolnának téged. Ez őrültség! Te nem bocsáthatod meg az én bűneimet." Pedig Jézus ezt tette, mégpedig elég gyakran. A farizeusok azt mondták erre, hogy egyedül Isten bocsáthatja meg a bűnöket. Ezért meg akarták ölni. Azért is meg akarták ölni, mert azt mondta, hogy Ő Isten Fia. "Azt mondod, hogy Isten a Te Atyád és Te Isten Fia vagy?" - kérdezték. Mi más ez, ha nem Istenkáromlás az ő szemükben? "Egyenlővé teszed magad Istennel." Ez egy nagyon érthető koncepció a héberben. Ha te valaki fiának nevezed magad, akkor te annak a megtestesítője vagy. A héber yalad szó azt jelenti világra hozni, teremteni. Egy macska egy másik macskát hoz a világra. Ha nekem gyerekem születik, az éppen annyira ember, mint én. Éppen ezért, ha Isten egy Fiút hoz a világra, Ő éppen annyira Isten lesz, mint maga Isten. Ezért ez egy elképesztő állítás volt, főleg abban a kontextusban, ahogy Jézus mondta. Jézus azt mondta, hogy Ő már az idő kezdete előtt is Isten Fia volt. Ő volt a világ Teremtője. "Mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok" (János 8,58). Jézus "Én vagyok" kijelentései rendkívül "istenkáromlónak" tűntek. Jézus közvetve ugyan, de a farizeusok nagyon jól értették, hogy végső soron azt mondta, hogy Ő volt a hang az égő bokorban. Azt állította, hogy Ő jött az ég felhőiben a Dániel 7-ben (Máté 24,30 + 26,64). Egy másik nehezen emészthető dolog számukra, hogy Jézus több alkalommal is hagyta, hogy imádják Őt. Az apostolok esetében többször előfordult, hogy nem hagyták imádni magukat. Még az angyalok is azt mondták, hogy ők csupán Isten hírvivői. Jézus azonban számos alkalommal megengedte embereknek, hogy imádják Őt. Ez vagy egy istenkáromló tett vagy pedig azt tette, amit igazából mindenki tudott, hogy tett. Mégpedig, hogy élete minden napjával, akárhová is ment, megerősítette állítását, hogy Ő Isten, és a farizeusok ezt tudták. Ezért érezték jogosnak, hogy megöljék Őt. A Bibliát olvasva az ember folyamatosan találkozik ilyen részekkel. Jézus azt mondta, hogy eljön az idők végén, hogy megítélje a világot. Ki más ítélhet, ha nem Isten egyedül? Ki jogosult az ítélkezésre? Csak Isten. A kérdés a kereszten csúcsosodik ki igazán. Annak, ami a kereszten történt, csak akkor van értelme, ha maga Isten volt a kereszten. Jézus tudta mit csinál, hogy Ő az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűneit. Az evangélium üzenetének is csak ebben a kontextusban van értelme. Így amikor emberek azt állítják, hogy Jézus nem volt Isten, azt csak úgy tehetik, ha azt mondják, hogy a Biblia nem pontos, vagy hamis, mert maga Jézus állította, mégpedig folyamatosan, hogy Ő Isten.

2014. jún. 7. 21:50
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
56%

Mi a kérdésed?


Egy háromságtan-szerűséget próbálsz ecsetelni két felekezet számára. Az egyik háromságtan tagadó, Ők a Jehova Tanúi, a másik elfogadja a háromság-tant. Ők az adventisták.


Nem értem pontosan sem a kérdésed, sem azt, hogy ennek a két felekezetnek teszed fel. (A JT még érteném, de az adventistákat nem)

2014. jún. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Egyik felekezet sem ismeri el, hogy Jézus Isten. Mind a kettő azt állítja, hogy Jézus csak egy angyal és ez nagyon sok kereszténynek nem tetszik ezen az oldalon, ahogy nekem sem.


Persze tudom, hogy úgy sem fogják meggondolni magukat mert annyira elvakultak, de ha mégis sikerülne legalább egyet megnyernek közülök az Úrnak, akkor már boldog lennék :)

2014. jún. 7. 22:01
 3/32 sandor76 ***** válasza:
23%

Ha Isten volt a kinoszlopon,es meghalt,akkor hogyan fogja kesobb megitelni a vilagot.

Ha feltamadt,ki tamasztotta fel?

Olvastad a Bibliaban,hogy Jezusnak adatott minden hatalom egben,es foldon.

Valaki adta ezt a hatalmat,akinek a birtokaban van.

Jezus ezert mondta,hogy van hatalma megbocsatani a bunoket,mert pontosan azt teszi amit az attyja tenne.

Isten pedig teljesen megbizik a fiaban,aki valoban teremtett leny,Isten elso teremtmenye.

Egy alkotott leny,legyen szellemi,vagy fizikai,nem negyobb a teremtojenel.

Tehat amikor Jezus azt mondta van hatalma megbocsatani a bunoket,nem arra utalt,hogy O Isten lenne,hanem,hogy ugy tesz ahogy Isten elvarja tole.

Kijelentette azt is ,semmit sem teszek a magam kezdemenyezesebol,hanem ahogy az atya parancsot adott ra.

Jehova Tanui kijelentik,hogy Jezus nem Isten,a Biblia pedig pontos,csupan nemelyek mashogy ertelmezik,mint ahogy van.

2014. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

Az adventisták tudtommal nem angyalnak tekintik Jézust, csak Mihálynak. De Mihályt sem angyalnak tekintik.

Ha lefordítod az angyal szót és a Mihályt is, akkor nem a katolikus arkangyalra kell gondolni nagy szárnyakkal.

De nem elolvastam el a kérdésed és a válaszomban vagyok sem biztos, úgy hogy bocsi. Most bepótolom. :)

2014. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Jézus most isten, ez egyértelmű a Biblia szerint.

Azonban a földre nem istenként született - erről ír a Biblia. Itt ember volt.

Istenkáromlás (ha nem mondat elején van), kis betű.

2014. jún. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
36%

2. A Szentháromság


Az Istenről szóló tan


Egy az Isten, az Atya, a Fiú és a Szentlélek, a három örökkévaló személy egysége. Isten halhatatlan, mindenható, mindent tudó, mindenek fölött való és mindig jelenlevő. Önkinyilatkoztatásából tudjuk, hogy végtelen és meghaladja az emberi felfogóképességet. Örökké méltó az imádatra, csodálatára és minden teremtmény szolgálatára. (5Móz 6:4; Mt 28:19; 2Kor 13:14; Ef 4:4–6; 1Pt 1:2; 1Tim 1:17; Jel 14:7)



Forrás: adventista.hu

Nézz előbb utána a hitelveknek


Ahogy elöttem már írták egy angyal nem attól angyal, hogy babaarca van, gyerek termetű és szárnyai vannak. Egy angyal Isten küldötte.

2014. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
55%

Hetednapi adventistaként írom, hogy elfogadjuk azt, hogy Jézus Örökkévaló Isten.


A probléma ott van, hogy a magyar bibliaolvasók Mihályban csak egy angyalt látnak, mi adventisták pedig úgy véljük, hogy Mihály azonos az Örökkévaló Isten Krisztussal. Mégpedig azért, mert a bibliai hagyományban az angyal nem feltétlenül csak egy mennyei lényt jelent. Általánosan alkalmazták másokra is ezt a kifejezést, főleg az Újszövetségben.

2014. jún. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, :) túl hosszúra sikerült a kérdésed....Talán ha rövidebben összefoglalnád köszi


Katy

2014. jún. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Kedves Attila!

Az Adventista tant nem ismerem annyira, viszont a Jehova Tanúit annál inkább.

A Tanúk nem tudják elfogadni azt amit írtál mert ha elfogadják akkor egy egész világ dől össze bennük.

Ők a Szervezetre tesznek fel mindent, életüket,jövőjüket,halálukat és üdvösségűket.

Számukra nem Jézus a megváltás alanya hanem a Szervezet.

Ha elfogadják Krisztust Istennek akkor megszűnik a kapcsolatuk a szervezettel és ez komoly következményekkel járhat. Az a Tanú aki ezt megmeri tenni az attól a pillanattól kezdve magára marad. És egy kilátástalan helyzetbe kerül.

Ismerek pár olyan Tanút akik tudják,hogy tévedésben és hazugságban élnek de ha megteszik a lépést akkor rámegy az egész életük,és itt családos emberekről van szó.

Isten azt a parancsot adta,hogy minden térd Jézus neve előtt hajoljon meg.

A Társulatnak ez nem tetszett és megtanította őket,hogy hogyan lehet ezt kimagyarázni. Nem szeretnék most ebbe belemenni mert hosszú lenne leírni. A lényeg az, hogy az Őrtorny Társulat gondolkodik Isten helyett áthágva ezzel Isten kijelentéseit Isten parancsait.

A leg veszélyesebb vallás ami létezik a földön mert ez a vallás lelkekre vadászik. Az iszlám lehet,hogy veszélyes a fizikai világunkra de kismiska amellett a veszély mellett ami el van rejtve abban a csodálatos álcában amit Jehova földi szervezetének nevezünk.


Gondolj bele,mindenhova bejutnak nincs szégyenérzetük,ostromolják az embereket nap mint nap egyre több helyen a világon,teleszórják a világot az Őrtoronynak nevezett szeméttel. És gondolkozz el azon,hogy mi a hirdetésük legfőbb lényege,gondolkozz el azon,hogy mi a tanításuk alapja mi az amit egyre másra szajkolnak... Az egységes imádatot!

2014. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy beoffolok, de

Katy, te/ti több oldalnyi(kicsit túlzok) szöveggel szoktatok a kérdésekre válaszolni, és ezt a kevés szöveget, amit a kérdező leírt nem bírod elolvasni. Hát szörnyű. Még ha lassan olvasnám is max. 5 percbe telne. Nincs 5 perced? Tudom az idő pénz, de nektek nem kell pénz(vagy nem sok).

2014. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!