Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Merre induljak? Buddhizmus...

Merre induljak? Buddhizmus vagy nagyvárosi élet?

Figyelt kérdés

egy válaszút előtt állok. két megoldás lehetséges:

A,

pedálozok az életben, minél több pénzt próbálok összekaparni, eljegyzem a mostani barátnőmet, lesz egy szép családunk és utána együtt éljük nyugalomban és boldogságban az életünket, miután a munkámmal összekapartam az ehhez szükséges pénzt


B, nem pedálozok semennyit, mert az egész csak szenvedés, és elmegyek egy buddhista kolostorba, ahol elérhetem a megvilágosodott elmét?


a B választáshoz nagy eséllyel a későbbiekben tönkremegy a kapcsolatom a barátnőmmel, le kell mondanom szinte mindenemről (amik nekem nem fontosak de másoknak ezzel szenvedést okozok) de hosszútávon nyugodt, mozdulatlan elmével másokkal jót cselekedhetek.

az A választáshoz meg nyilvánvalóan semmi kedvem (mert bazi lusta vagyok), viszont a barátnőmet nagyon szeretem és nem lenne ellenemre ha a feleségemként egy életen át végig kísérne :)

ahhoz, hogy buddhista szerzetesként is kitartson mellettem (főleg hogy görög katolikus) azért elég kicsi az esély

na szóval röviden, szerintetek???? (nyilván nem feltétlenül e szerint fogok dönteni, csak érdekel a véleményetek?



2014. jún. 8. 21:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Inkább gyógyulj ki a lustaságodból. A buddhizmus nem erről szól.
2014. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
A, lemondani semmiről sem kell. (és ezt a kereszténységgel összefüggésben is írom, mint keresztény)
2014. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy buddhista szerzetesként is kitartson mellettem (főleg hogy görög katolikus) azért elég kicsi az esély

-de van, pont egy ilyen konkrét példát ismerek

menj ide (kedd után, mert most elvonulás van a pilisi dozsoban, nézz körül, tapasztalj, és majd döntesz

[link]

2014. jún. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
téves kettes: a buddhista és a keresztény vallás LEMONDÁS alapú. (ellentétben az áldozati alapúakkkal, mint pl a hindu, zsidó)
2014. jún. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
debrecen mellett lakom :( és tudom, hogy van rá példa, azért irtam hogy kicsi rá az esély, és nem azt hogy lehetetlen...azért köszönöm a válaszokat, mennem a pluszok
2014. jún. 8. 21:42
 6/32 anonim ***** válasza:
És miről mondjak le négyes?
2014. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Akkor Debre-Zen :)Nem tudom, mennyire élő -járnak onnan a Taisenjbe

[link]

2014. jún. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

nekem semmiről, kedves hatos

(önmagadról kéne, hogy elmondhasd Szt Pál apostollal: Élek többé már nem én, hanem Krisztus él bennem:)

2014. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Sok jó lény, kis helyen is elfér kedves nyolcadik:)

Én inkább magamba szívom.

2014. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod, kedves nyolcas.
2014. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!