Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliai fejezetek a tovább...

Bibliai fejezetek a tovább lépésről?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok tovább lépni a múlton, mindig rágódom rajta. Szeretnék ehhez egyfajta útmutatást a Biblia által. Ehhez hasonló fejezetek?

2014. jún. 8. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi történt akkor?
2014. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 11. fejezet

28

Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

29

Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

30

Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű.

2014. jún. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö


Jézus Krisztus földönlétekor mikor imátkozott Atyjához a János 17:3-ban ezt mondta: "Az jelent örök életet, hogy megismerjenek Téged az egyedüli igaz Istent, és akit elküldték a Jézus Krisztust".


Megismerni, ki az igaz Isten, és ki Jézus Krisztus. Ha megismerjük öket, megtudjuk, hogy azért küldte el Jehova Isten a Fiát Jézus Krisztust, hogy megváltson minket a büntöl és a haláltól, amit Ádámtól és Évától örököltünk.


A János 3:16 : "Mert az Isten annyira szerette a világot, hogy az ö egyszülött Fiát adta, hogy mindaz aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örök élete legyen"


Nos kedves kérdezö, Jézus Krisztus meghalt te éretted is.

Ha megbántad és bocsánatot kértel Istentöl a bünjeidért, akkor már azon ne rágódj.


Tudod fontos tovább lépni, és hinni Isten szavában, irgalmasságában, és igyekezni kerülni a roszat tenni.


De nagyon fontos, életbevágóan fontos megismerni mi az Isten akarata, hogy szót tudjunk neki fogadni.


Ez a fentebb említett versböl kitünik a János 17:3-ból


Ha akarsz több információt írhatsz, vagy van valamilyen megjegyzésed írhatsz nekem privát is


Katy

2014. jún. 9. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


"Aki az eke szarvára teszi a kezét, és hátratekint, nem alkalmas az Isten országára."


Amint észreveszed, hogy az elméd a múltba kezd kutakodni, állj meg! Csak figyeld, hogy milyen érzelmek társulnak a gondolatokhoz, figyeld az esetleges testi reakciókat (ökölbe szoruló kéz, gyomorösszehúzódás, stb...). Ne ítéld meg azokat, hogy jó vagy rossz, csak pártatlanul figyeld. Ha ezt az éberséget életgyakorlattá teszed a nyomasztó gondolatok nem tudnak eluralkodni rajtad és egy idő után észre fogod venni, hogy ritkulnak, majd eltűnnek.

2014. jún. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 yuda ***** válasza:

Ha megbocsátatlanság, harag, indulat van benned magad, vagy mások felé, akkor ezt nem tudod kikerülni semmilyen csodaigével.

Először meg kell bocsátanod magadnak, vagy/és másoknak a tovább lépéshez. Nem ostorozhatod magad egy múltban elkövetett hibádért, sem másokat. A keresztényi=Krisztusi mentalitás nagyvonalú, megbocsátó.

Ez egy akaratlagos, nem érzelmi döntésen alapuló kimondott dolog. Az érzelem kis idő múlva fogja követni, de ne az érzelmet keresd először. A megbocsátás egy tudatos döntés eredménye.

Előfordulhat bizonyos esetekben, hogy személyesen is kell rendezned.

Más esetekben -és ez nagyon igei, bűnvallást kell tenned. Végére írom majd az igéket.


Írok még egy igét, de ismétlem, nincs csodaige arra, ha meg nem bocsátásod van valaki felé. Először azt rendezd.


Filippi levél:3:14 De egyet cselekszem, azokat, amelyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, amelyek előttem vannak, nékik dőlvén, célegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.


Jakab levél:5:16 Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése.

2014. jún. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű tovább lépés sem megy Biblia nélkül? Hová jutunk így? Lassan már levegőt se lehet venni, csak ha előtte elolvasol egy igét...
2014. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem mondanám magam vallásosnak, de néha igen is sokat tud segíteni a Biblia! S, ha az emberek bizonyos fejezeteket olvasnának, nem lenne ennyi Idióta, gyilkos és negatív ember!


Egyrészt nem ismerem Édesapámat, így mindig visszagondolok, másrészt vannak olyan emberek, akikkel vitába keveredtem és nem mondtam el nekik teljesen a véleményem, holott szívem szerint olyat mondtam volna,h hozzám szólni se merjen (egy lopós, hazudozós illető volt, akit a végén az albérletből is elküldtek, rongálta azt stb..) Mai napig van, hogy lejátszódik bennem ez az egész, s megint elönt a düh, a harag. Párommal kapcsolatban is vannak ilyen viták, már, mint volt nem egy olyan alkalom, hogy párom valamelyik ismeröse csinálta a hülyeségét, ami engem is érintett, nem ismerem az illetőt, de engem is megbántott, párom megbeszélte vele, tőle elnézést kért, de nekem még csak meg se üzente párom által, hogy elnézés kér. Én fordított esetben mindig megüzenem, hogy elnézést kérek. Ha ez szóba jön, párommal mai napig nézet eltérés alakul ki, ezek miatt! S úgyanúgy ideges leszek, mint, ha akkor történt volna, úgyanúgy utálatot érzek ezek iránt az emberek iránt, hogy hogyan lehetnek ilyen bunkók, tapintatlanok (Amiket megcsináltak, az volt a bunkóság, így első benyomásra nem túl jó pont szerintem). Ha valakit esetleg érdekel privátban leírom, a pontos történeket. Addíg is elolvasom, azokat, amiket tippnek adtatok, Köszönöm Szépen az eddígi segítséget! :)

2014. jún. 9. 09:48
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Pontosan a gyilkosok és a primitív emberek olvassák legtöbbet a Bibliát és ők imádkoznak a legtöbbet.

Az emberek mintha el lennének veszve egy könyv tanácsai nélkül. Nem jó ez. Az embernek magának kell meghoznia a döntéseit, elvileg mi szeretjük azt a fene nagy szabadságot és jogokat, állandóan ezekért harcolunk, hát akkor döntsünk szabadon, ne mondja meg senki és semmi, mit és hogyan csináljunk.

A jó embereknek pedig nem kell könyv vagy szentbeszéd, hogy jót cselekedjenek.

2014. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokan azért nem tudnak tovább lépni a múlton, mert a Sátán folyton, megállás nélkül vádolja őket. Nálam is előfordul, hogy egyszer csak bekopog a múlt és nem hagy békén, pedig én hiszem azt, hogy Jézus Krisztus már megbocsátott nekem. Na most ez Sátánt nem érdekli. Sátán csak magára gondol és arra, hogy téged minél jobban idegesítsen, de szolgálhatok egy örömhírrel, egy gyógymóddal. Mi képesek vagyunk sokkal jobban idegesíteni őt.

Az módszer pedig, ami még Sátán száját is bedugassza, az a dicsőítés! Az ördög egyszerűen nem képes azt elviselni, ha Isten teremtményei Őt dicsérik.


"A csecsemők és csecsszopók szájával erősítetted meg hatalmadat a te ellenségeid miatt, hogy a gyűlölködőt és bosszúállót elnémítsd."

Zsoltárok 8,3


Nézzétek meg ezt az igeszakaszt! Azt írja, hogy még a csecsemők is képesek arra, hogy elnémítsák a gonoszt!


Sokan kérdezgetik és nyaggatják Istent, hogy miért nem szabadítja meg őket a depresszióból és a különféle speciális terhektől, amelyek mögött a legtöbb alkalommal démonok állnak. Isten csak ennyit válaszol: "Már megadtam a fegyvert a támadásra (Zsoltárok 8,3), mire vártok?" :)


Menj be hálaadással Isten jelenlétébe (Zsoltárok 100,4) és dicsérd Őt! Ha pedig nem találsz rá okot, amiért dicsérhetnéd Őt, azt hiszem ezt is megtalálatod a Bibliában, ha egy kicsit tovább olvasod a Zsoltárok 100-at:


"Mert jó az Úr, örökkévaló az ő kegyelme, és nemzedékről nemzedékre való az ő hűsége!"

Zsoltárok 100,5


Isten áldjon, kedves kérdező! :)

http://www.youtube.com/watch?v=DpsI7LoTIMs

http://www.youtube.com/watch?v=xAEe3AuSEjI

http://www.youtube.com/watch?v=v5PpFXWc5Bo

http://www.youtube.com/watch?v=NA4xg2-0fWk

http://www.youtube.com/watch?v=vGGuzMphKkI

http://www.youtube.com/watch?v=bmAsoHRXW_Y

http://www.youtube.com/watch?v=tnpGFdaPuEY

2014. jún. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A Sátánisták stb-k ölnek, áldoznak..

A keresztény ember nem ölhet meg egy másikat, mert a Biblia szerint csak Istennek van ehhez joga, mivel ő adta az életet :)

Tehát, aki embert öl, s Bibliát olvas, az nem értelmezi, s nem is érdekli az egész..

Köszönöm kedves utolsó!

2014. jún. 9. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!