Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi használtak...

Jehova Tanúi használtak keresztet bármilyen formában a régi időkben?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 00:48
1 2
 11/14 megfelelő ***** válasza:

A torinói lepel nem feltétlenül van rendben, mert zsidók kimondottan ragaszkodtak akkor is a rabbinikus dolgokhoz és a zsidó szokások szerint egy külön leplet kellett a fejre húzni, hogyha mégis él az illető és felébred, akkor ne fulladjon meg, hanem le tudja vetni. Emiatt is mentek vissza a sírba 3 nap múlva, mert mindenkinek vissza kellett menni, hogy megnézzék, hogy valóban meghalt e az illető. A torinó lepelnél tudtommal nincs külön fejrész, hanem egyben van, és a szövése is későbbi típus.


Természetesen ez semmit sem változtat azon, hogy Jézus valós személy volt, ezt még a zsidók is elismerik.

2014. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ tanútól és nem tanútól egyaránt, most néztem a wikin van is fent egy kép a retro őrtoronyról. :)

[link]

Már csak azt nem értem teljesen hogy a kereszt ábrázolása avagy megléte miért lenne rossz? Miért mérvadó az üdvösség szempontjából?

2014. jún. 11. 17:33
 13/14 megfelelő ***** válasza:
Szerintem nem használtak, hanem egy cölöpöt kötöttek a nyakukba, vagy faágat, oszlop gyanánt.
2014. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,ha van lehetőséged,olvasd el az Újszövetséget és ha valahol kapsz egy olyat,hogy Jézus vagy az apostolai keresztet vettek és ugy imádkoztak akkor már én is elhiszem.

De mivel tudom,hogy nem irja és nem is gyakorolták igy emberi hagyomány,amitől Jézus ova intett.


Az,hogy létezett és létezik az igaz de csak az egyes keresztényeknél és a pogányoknál,régen is most is.

2017. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!