Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted mit gondol Isten a...

Szerinted mit gondol Isten a Transzszexuálisokról?

Figyelt kérdés
Azokról az emberekről, akik nem képesek elfogadni a testüket olyannak, amilyennek Isten teremtette őket, ezért inkább megcsonkítják azt(vagy ha ez nem jön össze, akkor nagyon boldogtalanok).
2014. jún. 11. 00:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
55%

Azt nem tudom, hogy Isten mit gondol róluk, sőt, még azt sem, hogy én mit gondolok... Nehéz megérteni, miért érzi valaki magát a fizikai testével ellentétes neműnek, de tény, hogy van ilyen, és az is, hogy nagyon, nagyon nehéz nekik.

Viszont őket is Isten teremtette, és nem saját akaratukból ilyenek, tehát biztosan nem ítéli el őket Isten ezért. Arra viszont nem tudnék válaszolni, hogy ilyen esetben mi a helyes keresztényi megoldás - túl nehéz kérdés.

2014. jún. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
35%

Isten nem gondol semmit, mert nem létezik.

Az, hogy te mit gondolsz a transzszexuálisokról egy dolog, de egyáltalán miért foglalkozol ezzel?

Csak azok törődnek ilyesmivel akik a saját identitásukkal nem elégedettek.

Transzszexuálisnak lenni nem azt jelenti, hogy megcsonkítod önmagad, hanem a belsődhöz igazítod a külsőd.


Persze nyilván jobban tudod, mint orvosok tömege az elmúlt évtizedek során...

2014. jún. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim válasza:
53%

Okkal teremtődtek olyannak. Biztos valamit meg kell tapasztalniuk.

Isten nem tesz különbséget. Csak mi, emberek vesszük a bátorságot h mások felett ítélkezzünk és magunkat többnek gondoljuk. Az is lehet hogy előző életükben olyat tettek ami miatt ebben az életben örök elégedetlennek kell lenniük.

Ez csak az én véleményem persze, Én így gondolkozom, lehet diliházban lenne a helyem, nem tudom :)

2014. jún. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:

az orvosok tömege az elmúlt évtizedek során betegségnek tartja a transzszexualitást, így BNO kódja is van. (lent idéztem is)

Nem tudom, honnan veszed az, hogy valakit csak amiatt érdekelhet valami, mert a saját identitásával nincs rendben.

Talán te ilyen vagy, és magadból indulsz ki, de fel kell, hogy világosítsalak, hogy nem mindenkinek szűkül be így az érdeklődése.



"A transz-szexualizmus a betegségek nemzetközi osztályozására szolgáló kódrendszer (BNO) 10. revíziójában a "Mentális és viselkedészavarok" főcsoport "A nemi hovatartozás zavara" alcsoportban még mindig szerepel, kódja F6400.


A transzszexualizmusnak (F64.00) történetileg három kritériuma van:


A vágy, hogy az embert a másik nembe tartozónak fogadják el és akként élhessen. Általában az a vágy is társul ehhez, hogy sebészeti beavatkozással és hormonkezeléssel testét a lehető legjobban összhangba hozza a választott nemmel.

Transzszexuális identitása legalább két éve folyamatosan fennáll.

A rendellenesség nem más mentális zavar vagy kromoszóma rendellenesség tünete.

A BNO az egészségügyben használt, a betegségek nemzetközi osztályozására szolgáló kódrendszer rövidítése. A nemzetközi szakirodalom a kódrendszert ICD-nek rövidíti (The International Statistical Classification of Diseases and Related Health Problems). Kialakításának az volt a célja, hogy bármelyik országban megbetegedett, illetve sérülést szerzett személy diagnózisát egységes kódrendszer alapján lehessen besorolni.


F64 A nemi identitás zavarai

F64.0 Transszexualizmus

Annak a vágya, hogy ellenkező nemű egyénként élhessen és fogadják el, általában a saját nemével és anatómiájával elégedetlen, kényelmetlenül érzi magát benne, és sebészeti és hormon kezeléseket szeretne, hogy testét amennyire csak lehet a kivánt nemhez tegye hasonlatossá."

2014. jún. 11. 01:45
 5/89 anonim ***** válasza:
49%

Köszönöm, hogy felvilágosítottál ezekről.

Én is MTF vagyok...amiket leírták az orvosi tények, isten, hogy jön ehhez az egészhez?

2014. jún. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 A kérdező kommentje:
Mire jó, hogy kötözködsz?
2014. jún. 11. 01:50
 7/89 anonim ***** válasza:

Először isten szemszögéből akarod megközelíteni a dolgot, aztán tudományosan? Ez eléggé ellentmondásos így...

(És már a kérdésedből süt a lenézés.)

2014. jún. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 A kérdező kommentje:

Isten szemszögéből tettem fel a kérdést.

Majd írt valaki (gyanítom, hogy te- de előfordulhat, hogy tévedek), aki orvosi szempontból írt (én úgy értettem -de lehet, hogy félre- hogy aszerint a válaszoló szerint ez nem betegség), emiatt idéztem a számára a bno kódokat, hogy mutassam, hogy kb mit gondolok a transzneműségről "tudományos szempontból".

2014. jún. 11. 01:59
 9/89 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező te nem vagy véletlenül asperger szindrómás? :P


Amúgy értem a véleményeket de attól még embertársain és nem értem miért nem lehet néha egy kis megértéssel fordulni a máshogy kinéző/gondolkodóakhoz.

A probléma inkább azokkal van akik sémákban gondolkodnak és csak a fajtájukat fogadják el, de akinek nagyobb gondja van vagy csak máshogy gondolkodik attól már elfordulnak és megbélyegzik.

Amúgy kérdező nagyon sok olyan transzszexuális van akinek esze ágában sincs nemet váltani, csak szereti viselni az ellenkező nem ruháit, vagy úgy viselkedni.

És ha azt írod írod isten szemszögéből teszed fel a kérdést, elárulom isten soha nem ítélkezik, még akkor sem ha mondjuk te más lányról fantáziálsz miközben van bnőd. Volt már ilyen? Te soha nem hibáztál? A transzexuális legalább őszinte és azt mutatja amit érez akkor is ha az társadalmilag elítélt. Te ítélkezel. Isten soha. Mivel ő átlátja a mélyebb összefüggéseket.

Amúgy ez nekem is félreértést okozott hogy bemásoltad ezt a szöveged, úgy tűnt mintha te teljesen egyet értenél avval, különben minek másolnád volna be?

Amúgy meg azért van ez mert bizonyos szempontból csalódtak a másik nemben vagy/és őket sértették meg saját nőiességükben férfiasságukban. De ez mindig előző életből származik, aki nem emlékszik saját előző életeire és még csak nem hisz benne az gondolom nem érti ezeket a dolgokat, csak dogmát követ.

2014. jún. 11. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/89 anonim ***** válasza:
41%
Ugyanazt gondolja róluk, mint a homokosokról. Ha meg nem térnek, akkor hiába folyt ki értük Jézus Krisztus vére, menthetetlenül a Pokolba kerülnek. Ott is férfialakban.
2014. jún. 11. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!