Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma láttam egy dokumentum...

Ma láttam egy dokumentum filmet ami olyan emberek beszámolójáról szól akik klinikai halálon mentek át, van aki a "Mennyország"ról beszélt és voltak olyanok akik a pokolról beszéltek. Ezek létező helyek?

Figyelt kérdés

Az volt számomra a feltűnő,hogy akik a Mennyről beszéltek szinte ugyan azt mondták,és azok akik a Pokolról szintén.

Miért?



2014. jún. 11. 21:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Mert már régebben olvasták, hogy mit "kell" átélniük, azaz ugyanazt mondják, amit elöttük mások, mert különben nem "hitelesek".
2014. jún. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy igazad van #1 válaszoló....de ha nincs?

Az esély 50/50% erre gondoltál már?

2014. jún. 11. 21:48
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Az interneten is találni ilyen filmeket, beszámolókat. Miért hinnénk el azt, amit mondanak? Lehet, hogy csak fizetett emberek.. Láttam olyan beszámolót is, ahol egy drogos srác meséli mit látott. Valójában azt mondta el, hogy a szer által milyen képzelgései voltak!
2014. jún. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grielean ***** válasza:
64%

Mivel akik hisznek a Mennyben, azoknak nagy vonalakban azért hasonló elképzelésük van róla, így nincs ebben semmi meglepő.

Mások meg egész mást állítottak, hogy mást éltek át. Vagy épp nem arról számoltak be hogy nem volt semmilyen különleges élményben részük, mintha aludtak volna. Szóval nekem nem tűnik túl hitelesnek.

2014. jún. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

"Lehet,hogy igazad van #1 válaszoló....de ha nincs?"


És mi van azokkal, akik meg előző életről számolnak be?

Akkor most kinek van igaza? Mert egyszerre a kettő/három nem megy.

2014. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Ezek akkor is létező helyek, ha nem mindegyik beszámoló hiteles. Másrészt, ha száz ember jár egymástól függetlenül, mondjuk Jeruzsálemben, a Templom-hegyen, vajon nem ugyanazt fogják elmondani a saját nézőpontjukból, mint a többiek?
2014. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
46%
Utánaolvastam. Ugyanazt látják az emberek kortól, nemtől, vallástól, világnézettől, életviteltől függetlenül. Csak formai dolgokban különböznek, pl. van, aki 'fénylény't mond, van, aki angyalt, van, aki Istent, van aki Allahot mond. A tudomány is foglalkozik ezzel, és nincsen rá normális épkézláb válasza. Szerintem van realitás alapja, aki ezzel vitába száll, azt ajánlom neki, hogy kicsit olvasson utána, és ezzel nem azt akarom, mondani, hogy mindenki hülye, csak én nem, hanem, hogy információkat több pontból gyűjtsünk és hallgassunk azért a szívünkre és a lelkünkre is. Szerintem ezek a helyek igenis valósak. Gondolj bele, mi mindent nem tudunk, és mi mindent nem mondanak el nekünk. És ezzel nem összeesküvés elméleteket szövök. Remélem segítettem.
2014. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Szögezzünk le valami fontosat. A klinikai halál NEM halál.

A klinikai halál az, amikor valakinek leáll a légzése és keringése. Ez egy ~5 perces állapot, ezen túl az agy visszafordíthatatlanul károsodik. Na az már halál.


A klinikai halál állapotában az agy még működik, küzd az életben maradásért, a vér oxigénszintje csökken, feldúsul széndioxiddal, a testet hormonok öntik el, stb.


A beszámolók pedig azért voltak hasonlók, mert azonos (keresztény) kultúrkörből származó emberek beszámolóit olvastad.

2014. jún. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Keresztényként osztom gyakorivalasz2 válaszát. Még azzal egészíteném ki, hogy a beszámolók olyan keresztényektől származnak, akik hisznek a lélek halhatatlanságában.
2014. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

"gyakori válasz" nézetét osztom szintén


Nem hiszek a lélek halhatatlanságában, mivel a Biblia azt tanítja, hogy a lélek maga az élö lény, és az Ezékiel 18:4 ezt írja: "Amely lélek vétkezik, az meghal"


Tehát a lélek nem örök hanem halandó.


Ezek az élmények, amiket a klinikai halálból visszatért emberek mondanak el, az orvosok, tudósok szerint halucináció...... és több páciensnek nincsen semmilyen élménye sincs a "visszatéréskor".


Katy

2014. jún. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!