Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért legyek Jehova Tanúja?

Miért legyek Jehova Tanúja?

Figyelt kérdés

Én azt mondom magamról,hogy hívő vagyok és szeretném ha a legjobban tudnám követni Isten akaratát.

A kérdésemben a hangsúly nem azon van,hogy tartozzam valahová hanem azon,hogy miért legyek Jehova Tanúja,miért leszek jobb keresztény ha a Jehova Tanúi közé állok?

Isten szemében ez jelent valamit?



2014. jún. 12. 06:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
14%

Kedves kérdezö, én nem mondhatom neked, hogy legyél vagy ne legyél Jehova tanúja... ez a te jogodban van dönteni


Leírom miért vagyok én....


Mivel a Biblia tanulmányozása alapján felismertem, hogy Jehova az igaz Isten, felismertem szándékát a közeljövöben, csodálatos. Terve az, hogy a Jelenések 11:18 alapján a "meghatározott idejöben", itéletet és jutalmat fog osztani, és elpusztítja azokat akik a Földet pusztítják.


Igazságot, rendet fog teremteni, ha vallásos vagy kérlek keresd ki a Zsoltárok 37:10,11-et


Jézus Krisztus a János 17:3-ban ezt mondja: "Az jelent örök életet, hogy megismerjenek téged az egyedüli igaz Istent, és akit elküldtél a Jézus Krisztust"


Ezt az ismeretet mármint megismerni ki az egyedüli igaz Isten, és megismerni ki a Fia, = feltétel Jézus szavai szerint az örök élet elnyeréséhez.


Ki ez az egyedüli igaz Isten és ki Jézus Krisztus?


Jézus mennybemenete elött megbízta tanítványait egy hatalmas világméretü munkával Máté 28:19,20 "elmenvén tegyetek tanítványokká minden népeket...."


Tanítványokká tenni minden népeket mondta Jézus Krisztus. Nem mondta , hagyjátok öket, ha jót tesznek az elég....


A Biblia fényében fontos a pontos ismeret, de igyekezni dolgozni magunkon, leküzdeni rosz cselekedeteinket


Katy

2014. jún. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Nem leszel jobb keresztény, csak egy agymosott szekta tagja. Akiknek fő tevékenysége, hogy szóról-szóra megtanulják és hirdessék a meghamisított Bibliájukat.
2014. jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
40%

Képes lennél hinni egy olyan Istenben, aki CSAK azoknak bocsát meg és csak azokat "tartja életben" akik mással sem foglalkoznak, mint a saját kis életük mentésével, és a többiek elpusztításával?

Akik ollyan fanatikusak, gőgösek és elvakultak, hogy kisajátítják maguknak íistent? Akikben fel sem merül a kétség, és egy szimbólumokkal teli könyvet megpróbálnak szó szerint magyarázni, ahogy nekik tetszik, és szemrebbenés nélkül megváltoztatnak olyasmit, ami eddig elfogadott volt?

Akik szerint csak az "menekül meg", aki egy, a 19. század közepén "feltalált" vallást követi gondolkodás nélkül?

A többiek, a régiek - és ebbe nyilván beletartoznak a legalázatosabb, leghívőbb emberek, a szenteket is beleértve -, akiknek addig halvány gőzük sem volt ezekről a kifacsart tanításokról - mind-mind a pokol mélységes fenekén fognak sínylődni, "(in)secula seculorum", mindörökkön örökké, miközben az ő kegyetlen, bosszúálló Istenük a többiek kiirtásával, elpusztításával foglalkozik, mert "elfelejtette", hogy Ő tulajdonképpen a megbocsátás és a szeretet Istene...


Gondolkozz el egy kicsit...

2014. jún. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
60%
Ne legyél. Én személy szerint amondó vagyok, hogy egyik szektához se csatlakozz akármekkora is. (Így én is csak azért vagyok katolikus mert csecsemő koromban megkereszteltek ,aztán egyházi suliba adtak ,egyszóval mindent elkövettek, hogy ehhez a szektához tartozzak. Annyira nem foglalkozom velük, hogy lepapírozni sem fogom, hogy kilépek az egyházközösségből, mert értelmetlen még az ötlet is) Én amondó vagyok, hogy legyél jó ember, és a szektásdit hagyd meg a lusta, és "lassú" embereknek akik gondolkodni nem szeretnek, akiknek meg kell mondani miben higyjenek, és azt hogyan tegyék mert maguktól nem képesek rá vagy túl lusták a gondolkodáshoz. :)
2014. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
33%
Negyedik válaszoló, nálad a pont! :)
2014. jún. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
25%

Vidiripi


Szerintem inkább azon kellene elgondolkodnod hogy TE miért akarsz Jehova tanúja lenni!

Mert ha felmerül benned a kérdés hogy egyáltalán az akarsz e lenni akkor vannak kétségeid s ha vannak akkor nem biztos hogy eljött az idő hogy az legyél.

Javaslatom az hogy rendszeresen járj a királyságterembe minimum egy évig. Hidd el ennyi idő alatt megkapod a választ a kérdésedre. Hangsúlyoznám hogy járt az összejövetelekre DE ne keresztelkedj meg! Csak is akkor ha teljes szívedből képes vagy elfogadni mind azt amivel ott találkozol. Ha legalább 1 évig rendszeresen jársz minden héten akkor megismered annyira a tanúkat a szervezetet és minden mást is hogy el tudd dönteni mit tegyél. A keresztelkedéssel kapcsolatban legyél határozott és ne hagyd hogy ezzel kapcsolatban bárki is befolyásoljon. Már az elején zárd rövidre a dolgot hogy majd ha eljött az ideje akkor megteszed. De az a te döntésed lesz és nem azért mert ezt várják tőled ezt közöld mindenkivel aki a keresztelkedéssel kapcsolatban megkérdezi hogy mikor akarsz megkeresztelkedni.

2014. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet,hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést mert valójában az érdekelne,hogy miért leszek jobb keresztény ha Jehova Tanújává válok.

Én úgy gondolom,hogy a Biblia üzenete mindenki számára egyformán szól.

Tud tenni egyáltalán egy vallás a Biblia szava mellé valamit amitől én jobb vagy bárki más jobb keresztény és hűségesebb hívő lesz?

2014. jún. 12. 10:09
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

Nos tisztázzuk a következőket.

1. A biblia ószövetség része még a babilón, és az előtti időkre nyúlik vissza, annak átvétele, majd később jöttek hozzá az egyéb könyvek.

2. Az újszövetség első irata kr. u 50-200 között íródtak, addig szájhagyomány útján létezett. Magyarul meséről mesére 50-200 évig torzult

3. Ezt is 3x fordították, legtöbbször félre.

4. kézileg van szerkesztve, nem titkoltan több helyen átírva. (így lett a mária kultusz, magdolna prosti, stb... alapból magdolna kr. tanítványa volt, de ugye ez szóba sem jöhet, hogy egy nő egyenrangú a férfival)

5. Egy csomó irat apokrif lett, holott lehet az az igazság


És mindez egy olyan korban amikor nem volt modern tudomány, műszerezettség de meg kellett mgyarázni a világot, írástudatlan tömegeket kellett irányítani, és szabályokat adni nekik stb...

Amit ott olvasol nagyrésze teljesen a mese kategória, ami egy 2000 éve a közel keleten élő teljesen tudatlan emberének szólt. Ezt ráhúzni a modern korunkra, ami totál más kor, népcsoport,gondolkodás, 2000 éves fejlődésen már áthaladt, és sokkal inkább meg tudja magyarázni a világot, nettó ostobaság. Nagyon butának kell lenni ahhoz, hogy ezt ne lássuk be.


Azt szoktam mondani, hogy ha annó lett volna részecske fizika gyorsítókkal a biblia is úgy kezdődne, hogy kezdetben vala a nagy bumm, de mivel nem volt ezért kézenfekvő, hogy amit nem ismerünk azt isten megteremtett és kész. Ez elég volt az ókor kecskepásztorának, neked aki meg hawking-ot olvas nyílván nem. Nyílván máshogy állsz hozzá a szexualitáshoz is amikor már van fogamzásgátlás, van családtervezés, ismerjük és gyógyitjuk a nemi betegségeket, és nincsen törzsi háború ha gyerek mástól van, mert már ennél több eszünk van. Akkor ez nem így volt, kellett a szabály, hogy ne kefélj csak az asszonnyal. Éastöbbi... Szóval én nagyon szelektíven olvasnám azt a könyvet mert nem isten igéje hanem több évszázad emberi alkotása nem neked, hanem az adott kor emberének.

2014. jún. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Hogy Jehova ne legyen mérges.
2014. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"valójában az érdekelne,hogy miért leszek jobb keresztény ha Jehova Tanújává válok. "


Az a kérdés, hogy Isten szemében jobb leszel-e? Ezt nagyban befolyásolja, hogy melyik egyházhoz tartozol, mert az egyház, amelyhez csatlakozol, rögtön megadja a keretet az imádathoz, amely bizony lehet hamis is! Ott van a példa:


"aj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál." (Mt 23:15)


Ma ez úgy jön elő, hogyha katolikus leszel, akkor emberekhez fogsz imádkozni, és nem a mennyei Atyádhoz, ha adventista, akkor a mózesi törvényt ki fogod forgatni, hogy szombatünneplő lehess, ha karizmatikus, akkor átengeded magadat egy olyan erőnek, amely a földre dönt és vihogás közben vergődtet, hanyattdönt (amit a szent szellem soha nem tesz), ha unitárius, akkor mást is elfogadsz Istentől küldött közbenjárónak, nem csak Jézus Krisztust, ha Krisztadelfián, akkor azt fogod vallani, hogy Krisztus magát kísértette meg, mivelhogy Ördög /mint bukott angyal/ nem létezik. Ha a kereszténység akármely egyházához fogsz csatlakozni, akkor egy öröktől fogva született Istent fogsz imádni, miközben Isten sohasem született, sohasem öltött emberi testet és sohasem halt meg, mivelhogy halhatatlan szellemi Lény. A kereszténységben megtanítanak arra, hogyan forgasd ki Isten szavait, RAJTAM KÍVÜL NINCS ISTEN, és hogyan forgasd ki Jézus szavait, FELMEGYEK AZ ÉN ISTENEMHEZ ÉS A TI ISTENETEKHEZ. Jehova tanúi pedig arra tanítanak, hogy Jézus Krisztus által imádd az Atyát, mert az istenfélelem mögött sohasincs Jézus Krisztus, hanem csak és kizárólag az Atya egyedül. És azért is jobb keresztény leszel, mert a tanúknál örömet találsz Isten nevének dicsőítésében, amit Isten igen megbecsül. /Malakiás 3:16/ stb... És még sok minden van, amiben tiszta látásod lesz, és ami hozzásegít ahhoz, hogy Istent szellemben és igazságban imádhass. Igaz lesz sok kritikusod is, akik őrültnek tartanak majd, és a sátán agymosott szektájához tartozónak, de hát az ilyen vélemények mögött szubjektív indulatok vannak és bibliailag nem alátámaszthatók!

2014. jún. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!