Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted Ádám és Éva történet...

Pendulum92 kérdése:

Szerinted Ádám és Éva története ténylegesen megtörtént, "történelmi" esemény, vagy egy szimbolikusan értendő, az emberi természetet leíró "mese"?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 18:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
69%
Nem valoszinu. Mivel akkoriban meg nem tudtak hogyan mukodik az evolucio, kenytelenek voltak valamit kitalalni, hogy honnan jott az elso ember.
2014. jún. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tehát szerinted nincsen jelentősége a részleteknek, csupán egy kezdet megjelölése a történet?
2014. jún. 12. 19:02
 3/29 sandor76 ***** válasza:
30%

Szerintem ,igen valos esemeny volt,es azok a kovetkezmenyek is valosak,amit akkor kijelentett Isten.

Ha esztek rola,meghaltok,nem igy van?

Ezek a kerdesek megosztjak az embereket,foleg olyanokat akiket nem nagyon erdekelnek ezek a dolgok.

2014. jún. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem ténylegesen megtörtént.
2014. jún. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%
Szimbólikusan értetendő. Pl. a teremtéstörténet elején is először kerül megteremtésre a nappal és az éjszaka, csak később a nap és a csillagok, ami szó szerint értve nyílvan lehetetlen.
2014. jún. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Szerintem ténylegesen megtörtént. Jézus Krisztusról azt írja a Biblia, hogy Ő volt mindenek teremtője. Ez a Jézus Krisztus pedig úgy hivatkozik az első emberpárra, mint valós személyekre.


Üdv. Péter

2014. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Kedves 5.


ha te szimbolikusan érted, kifejtenéd, mit jelent szerinted ez a történet?

2014. jún. 12. 19:43
 8/29 anonim ***** válasza:
47%
Egyáltalán nem történt meg. Mese az egész, ahogy az egész biblia is. Emberek írták embereknek.
2014. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
24%
Mivel a Biblia egy útmutató, egy példázat, de tényleg vannak, akik elhiszik hogy megtörténtek? Szerintem magától értetődik, hogy ami a Bibliában van, az szimbolikusan értendő mese, aminek valami tanulsága van, amit érdemes követni. Aki azt hiszi, hogy ezek igazak, az hogy egyezteti össze az Ádám-Éva sztorit az evolúciós elmélettel, amire bizonyíték van? És ki mondja, hogy a Biblia Isten szava és mi az indok erre?
2014. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindegy, bár mindig inkább a tanulságot keresem.
2014. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!