Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megtörtént az ingatlan...

Ha megtörtént az ingatlan adásvételi aláírása, megjött a Földhivatal levele, hogy elinditották a tul. Jog bejegyzési folyamatot, ezután kb még menyi idő, hogy a bank ténylegesen utalja a lakáshitelt?

Figyelt kérdés

az OTP intézi a hitelt :)

Egyáltalán, ezekután mi történik? Értékbecslés, majd?


2010. ápr. 27. 09:01
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat, * mennyi idő
2010. ápr. 27. 09:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban ezektől függ:


Beadtad-e már a bankba hiánytalanul a hitelkérelemhez szükséges összes dokumentumot?


Ha igen, hol tart a bank a hitelbírálattal?


Az értékbecslő mikor tud kimenni és mennyi ideig készíti el a becslést?


A becslés eredménye megfelelő lesz-e?


Ha minden rendben lesz, a hitelképességed is pozitív, akkor mikorra tudod teljesíteni a szerződéskötési feltételeket a bank felé?


Szerződés kötés után mennyi idő alatt teljesíted a folyósítási feltételeket?


Ez lehet pár hét, de hónapok is, elsősorban rajtad áll, nem a bankon.

Az, hogy a Földhivatal jelezte, a tulajdonjog bejegyzési kérelmed feldolgozás alatt van, még nem jelenti azt, hogy a banknál is minden rendben megy. Ha nem teljesíted időre a hitellel kapcsolatos teendőket és pl az adásvételi szerződés érvényességi ideje lejár, még a szerződést is felmondhatja az eladó.


Csodálkozom, hogy mielőtt aláírtad az adásvételi szerződést, ezeket nem érdeklődted meg és nem mondták el neked a bankban a teljes folyamatot a költségekkel együtt.


egy hiteltanácsadó

2010. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

:) nem én vagyok a vevő, én csak (részben) érdekelt vagyok az eladói oldalon , türelmesen várok míg minden lezajlik, csak tudod külföldon élek, két hete utaztam haza, és még mindig nincs semmi fogalmam mikorra tudom megvenni a repjegyet haza ( ami nem probléma,csak azért kérdeztem meg, ez kb mennyi idő alatt zaljik le, hogy valami kapaszkodót tudjon nyujtani abban, hogy a férjemnek mit mondjak, két hét, három hét, netalán egy hónap mulva tudok e hazamenni :))

Az értékbecslő holnap már ki is jön, ha jól tudom :)

Köszönöm egyébként a választ :)Hasznos volt

2010. ápr. 27. 12:40
 4/4 A kérdező kommentje:
*mármint két hete vagyok itthon Magyarországon..
2010. ápr. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!