Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves keresztény testvéreim...

Kedves keresztény testvéreim szerintetek a Biblia teljes mértékben Isten szava?

Figyelt kérdés

Manapság egyre gyakrabban hallom azt,hogy a Bibliából az idők folyamán vagy kivettek vagy hozzá tettek olyan tanokat amelyek eredetileg nem is voltak benne. Gondolok itt pl a Szentháromságra,a pokolra,a mennyországra és persze a Jézus istenségével kapcsolatos írásokra.

Én hiszek abban,hogy Isten nem engedte volna azt meg. Hiszek abban is,hogy Isten nem változik Ő nem változtatja meg tervét egyik pillanatról a másikra,hogy aztán új "megvilágosodást" küldjön az embereknek.

Nektek mi a véleményetek erről?

Ja és szinte kihagytam,ott van pl Isten neve (JHWH) szerintetek hagyta volna,hogy csak úgy elvesszen az Újszövetségböl például?

Vagy hagyta volna,hogy egy "találós kérdést"csináljanak a nevéből,hogy vajon hogy kell kiejteni?

Miért tett volna ilyent?

Azt mindannyian tudjuk,hogy a Bibliát az évszázadok során rengeteg támadás érte de mindig és néha csoda módjára de megmaradt,átélte azokat a "viharokat",vajon miért? Miért hagyta Isten,hogy egy "hamis"Biblia után menjenek az emberek milliói?



2014. jún. 14. 10:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
35%

A Bibliát emberek írták.

A Bibliát emberek rakták össze (I. Konstantin vezetésével niceai zsinat 325).

A Bibliát emberek olvassák.


Szép kerek a mese. Csak az a baj, hogy 1 milliárd ember még nem nőtt fel. Hisznek a babonákban, angyalokban, istenekben.

2014. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
Szerintem is módosítottak rajta.
2014. jún. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Igen, hiszem, és úgy gondolom, hogy az EGÉSZ Biblia az Isten Szava. Azért gondolom így, mert meggyőződdtem róla. Nem kis időbe, évekbe tellett.

Egyetértek veled, hogy különböző fordítók hozzájárultak ahhoz, hogy a saját nézeteiket, tantételeiket támasztva alá fordították le különböző nyelvekre. Például annak idején én a Károli foritásu Bibliát hassználtam, és ez a forditás teljesen összekeveri a szellem és a lélek szavakat(a fordításukat), így támasztva alá azt a nem bibbliai tanítást, hogy a lélek nem hal meg. De úgyan ebben a Bibliában MINDEN ezzel kapcsolatos témát megvizsgálva rájöttem, hogy végül is az Ezékiel 18:4-nek igaza van.

Hasonlókat írhatnék a háromság, a pokol, az Isten neve, a Jézus istenségével, sőt a Biblia ihletettségével kapcsolatban is.

Nézd a Biblia nem egy olyan olvasmány, mint egy regény. A Szentíírássban van a szellemi táplálékunk, alkalmas a lálek életben tartására.

Ahogyan az étel folyamatosan fenntartja a fizikai testünket, úhy a Biblia azellemileg táplál, és mindent megad ahhoz, hogy elégedett, goldog, békés életet élhessünk. De ehhez olyan rendszerességgel kell olvasnunk ahogyan a fizikai táplálékkel életben tartjuk a testünket.

Mivel nem születtünk a Biblia olvasásának a vágyával, ki kell ezt fejlesztenünk magunkban. Péter beszélt erről, amikor azt írta: " és mint újszülött csecsemők, fejlesszetek ki vágyakozást a szó hamisítatlan teje után, hogy megmentésre növekedjetek általa,"1Péter 2:2

Egyetértek valed abban, hogy Isten sok sok évezreden át, nem engedte, hogy Sátán megsemmisítse a Szavát, bár mint említetted felhasznált eembereket, akik igyekeztek elferdetíten azt. De SOHA olyan mértékben, hogy az őszenti igazságot kereső emberek ne találnák meg benne Isten igazságát.

Azon kívűl Isten a szellemével segít a Szava pontos megértésében, hiszen azért íratta le. (Máskülönben mi értelme lenne?) Támpontokat ad benne, és tanácsokkal segít.

Például:Példabeszédek 2:1–5 "Fiam, ha befogadod beszédeimet, és parancsolataimat kincsként őrzöd magadnál, hallgatva füleddel a bölcsességre, hogy szívedet tisztánlátásra késztesd, továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel szavad, ha folyton keresed azt, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utána, mint a rejtett kincsek után, akkor megérted Jehova félelmét, és megleled Isten ismeretét."


"Miért hagyta Isten,hogy egy "hamis"Biblia után menjenek az emberek milliói?"- kérded.

Mert Isten nem erőszakol egy emberre sem semmit.

Az ember maga választotta, hogy az irányítása nélkül akar élni. Ma is ezt teszi a legtöbb ember.

De azzal, hogy leíratta a Szavát, esélyt adott minden embernek(hiszen ezért áldozta drága Fiát értünk), felkínálva számára : "„Az életet és a halált adtam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy életben maradj” (5MÓZES 30:19)

2014. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
36%
A Biblia a legsikeresebb mesekönyv!
2014. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:

T. Kerdezo!

A mostani Bibliaban megbizhatsz. Bar valoban voltak konyvek, amiket hol betettek, hol kivettek, de ezek joval a II.szazadtol irodtak meg, tehat nem Isten ihletese alatt. Ezeket apokrif iratoknak nevezik. Ilyenek pl: Makkabeusok konyve, Judit konyve, Tobias konyve...stb.

Magaban az egyhazban is voltak idoszakok amikor fopapok ellene voltak annak, hogy ezek bekeruljenek a Bibliaba, mivel maguk sem tartottak ihletettnek ezeket az irasokat. Aztan volt idoszak amikor betettek, majd ujbol kivettek. De a Biblia a mai formajaban hiteles.

Amikor 1947-ben megtalaltak a Holt tengeri tekercseket amik a legregebbi /eredeti/ Esaias konyvet tartalmaztak, es mas Bibliai konyveket is, az elso dolguk volt a szakertoknek, hogy osszehasonlitsak a mai Bibliai szovegekkel. Kivancsiak voltak ra, hogy mennyiben ternek el az idok folyaman atmasolt, leforditott Bibliak az eredetitol. Nos nem talaltak elterest, csak nehany helyen, az is helyesirasi, vagy esetleg mas szoval irodott szoveg. De a tartalma, az ertelme megegyezett.

Tehat Isten vigyazott arra, hogy ez a konyv fennmaradjon napjainkig. Hiszen ez nekunk keresztenyeknek utmutatoul szolgal. Rossz hasonlattal elve, olyan mint egy hasznalati utasitas amit egy haztartasi gep megvasarlasakor kapsz. Ha betartod az abban leirtakat, sokaig hasznalhatod a keszulekedet hibamentesen. Ha viszont figyelmen kivul hagyod a tanacsokat, akkor hamar elromlik. /Remelem erted a hasonlatot?/

Mivel Isten most nem szol az emberekhez mint regen, ezert iratta meg a Bibliat. Addig szolt az emberekhez, amig ez a konyv meg nem irodott.

Meg a nevre kiterve: a zsido nep az okorban ha kiejtette Isten nevet, akkor szinten a Jah, Jahve nevet hasznalta.

Hogy aztan miert hagytak el teljesen, annak megvolt az oka, de most arrol nem akarok irni, nem akarlak terhelni.

Tehat a Biblia a mai formajaban eredeti.

Maskulonben a Biblia befejezese i.sz.96-ban tortent meg.Janos apostol /az utolso elo apostol/a Jelenesek konyvevel zarta a Szent Iratokat. Ami ezutan irodott, az mar nem Isten ihletese alatt irodott meg.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok, de irj privatban. Udv: Judit!

2014. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Az egyháznak viszont ne higgy, mert olyanokat is mondanak amik nincsenek benne a Bibliába.
2014. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 sandor76 ***** válasza:

Igen.

De en hiaba mondom neked kell meggyozodnod rola.

2014. jún. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönöm mindenki válaszát!

Zitus,Judit,Sándor meg kell mondanom (és őszinte leszek) megleptetek :)

Viszont lenne egy külön kérdésem hozzátok mivel tudom,hogy ti Jehova tanúi vagytok,megkérdezném,hogy akkor miért volt szükség az UVF biblára ha a régi öreg Károli is ugyan azt tanítja mint ti?

Ha azt mondjátok,hogy a Biblához nem ért senki,nem vettek ki belöle,és nem tettek hozzá akkor miért kellett az Őrtorony Társulatnak kiadnia egy új forditásu bibliát.

Hisz a nevében is benne van,hogy UJ Világ Forditás minek volt szükség erre?

A Társulat esetleg kételkedett pl Károli Gáspár szaktudásában?

Erre azért kiváncsi vagyok. :)

2014. jún. 14. 20:24
 9/45 A kérdező kommentje:
Ja és Sándor...én meg vagyok gyöződve a jó öreg Biblia hitelességében ;)
2014. jún. 14. 20:28
 10/45 A kérdező kommentje:

Kedves Judit!

Hidd el értékelem igyekezetedet de mivel nem szeretnék privátban senkivel sem beszélgetni nincs más választásom mint megírni itt a válaszomát.

Azt írod,hogy azért kellett az UVF mert a régi szóhasználata miatt sokan nem értették meg.

Nos azért én megkérdezném,hogy pl a keresztet miért kellett átírni oszlopá,talán az emberek nem tudtak különbséget tenni a függőleges meg a vízszintes között?

Vagy a kegyelem helyett miért kellett a kedvességet írni,talán nem értik meg a kegyelem szót?

Vagy mi a helyzet Károlival. tán nem tudott fordítani,hogy az oszlop, és a kedvesség helyett keresztet és kegyelmet írt? Ezek a szavak akkor is léteztek mint ahogy ma is használjuk őket.

Akkor mégse lenne 100% az öreg Biblia,mégiscsak bele kontárkodtak?

Vagy pedig az Őrtorony hamisította meg az igazit? Én amióta tudok olvasni a Károli olvasom mert azt szeretem úgy ahogy van a régies stílusával együt és megértem,és meg értettem már gyerekkoromban is. A történetei már akkor megfogtak még ha nem is értettem meg az üzenetet de tetszettek a történetek. Ez nem azt jelenti,hogy más Bibliát nem olvastam de mindig visszatértem a a jó öreg Károlihoz. :)

Két lehetőséget látok, vagy meghamisították a Bibliát már pár évszázaddal ezelőtt,vagy pedig az Őrtorony tette meg,mert a két Biblia nem ugyanaz.


Mégegyszer elnézésedet kérem,hogy itt válaszoltam.

2014. jún. 15. 10:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!