Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezekből a versekből szerintete...

Szeressük egymást kérdése:

Ezekből a versekből szerintetek milyen következtetéseket lehet levonni?

Figyelt kérdés

Úgy általában érdekelne hívő és nem hívő véleménye is. A Tanúke is (de nem bemásolt cikkek, hanem lehetőleg saját gondolatok). Ennél jóval több van, ez csak egy kissebb csomag ezekből:


- - - - - - - - - - - - -

Máté 6:24 Senki sem szolgálhat két úrnak. Mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik és a másikat megveti.....

- - - - - - - - - - - - -

Jak 1:1 Jakab, Istennek és az Úr Jézus Krisztusnak szolgája, az elszórtan levő tizenkét nemzetségnek; üdvözletemet.

- - - - - - - - - - - - -

Máté 4:10 Ekkor monda neki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj.

- - - - - - - - - - - -

Luk 1:68. ...Áldott az Úr, Izrael Istene, hogy meglátogatta és megváltotta az ő népét...()..hogy megszabadulván a mi ellenségeink kezéből, félelem nélkül szolgáljunk neki....

- - - - - - - - - - - -

1Kor 4:1 Úgy tekintsen minket az ember, mint Krisztus szolgáit és Isten titkainak sáfárait.

- - - - - - - - - - - - -

Kol 3:24 Tudván, hogy ti az Úrtól veszitek az örökségnek jutalmát: mert az Úr Krisztusnak szolgáltok.

- - - - - - - - - - - - -

Róm 1:1 Pál, Jézus Krisztusnak szolgája, elhívott apostol, elválasztva Isten evangéliumának hirdetésére.

- - - - - - - - - - - -

Apcs 23:1 Mikor pedig a tanácsra vetette szemét Pál, monda: Atyámfiai, férfiak, én teljes jó lelkiismerettel szolgáltam az Istennek mind e mai napig.

- - - - - - - - - - - -



2014. jún. 17. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Számomra egyszerű:

Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak neki szolgálj.

Jézus Krisztus az Úr.

Nem lehet két urat szolgálni, így nem lehet a kettő különböző, mivel mindkettőre azt írja a Biblia, hogy az angyalok imádják őket, de csak Istent szabad imádni, tehát:

Jézus Krisztus az emberré vált Isten és áldott legyen az ő neve, mert olyan nevet kapott, ami előtt minden térd meghajol. Ő az alfa és az omega, a kezdet és a vég. Ámen.

2014. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Megjöttem vitát generálni:)


Első körben szeretném megkérdezni, hogy mit jelent szolgálni és mit nem? Hogyan kell szolgálni? Mit csinál egy szolga?


A második körben visszavágok :P


A Máté írása szerint való Szent Evangéliom » 20. fejezet

26

De ne így legyen közöttetek; hanem aki közöttetek nagy akar lenni, legyen a ti szolgátok;

27

És aki közöttetek első akar lenni, legyen a ti szolgátok.

28

Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért.



És most:

János 8 -ból is kiemelnék egy két részt:


31

Monda azért Jézus a benne hívő zsidóknak: Ha ti megmaradtok az én beszédemben, bizonynyal az én tanítványaim vagytok;

32

És megismeritek az igazságot, és az igazság szabadokká tesz titeket.

33

Felelének néki: Ábrahám magva vagyunk, és nem szolgáltunk soha senkinek: mimódon mondod te, hogy szabadokká lesztek?

34

Felele nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek, hogy mindaz, aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek.

35

A szolga pedig nem marad mindörökké a házban: a Fiú marad ott mindörökké.

36

Azért ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek.

37

Tudom, hogy Ábrahám magva vagytok; de meg akartok engem ölni, mert az én beszédemnek nincs helye nálatok.

38

Én azt beszélem, amit az én Atyámnál láttam; ti is azt cselekszitek azért, amit a ti atyátoknál láttatok.

39

Felelének és mondának néki: A mi atyánk Ábrahám. Monda nékik Jézus: Ha Ábrahám gyermekei volnátok, az Ábrahám dolgait cselekednétek.

40

Ámde meg akartok engem ölni, olyan embert, aki az igazságot beszéltem néktek, amelyet az Istentől hallottam. Ábrahám ezt nem cselekedte.

41

Ti a ti atyátok dolgait cselekszitek. Mondának azért néki: Mi nem paráznaságból születtünk; egy atyánk van, az Isten.

42

Monda azért nékik Jézus: Ha az Isten volna a ti atyátok, szeretnétek engem: mert én az Istentől származtam és jöttem; mert nem is magamtól jöttem, hanem ő küldött engem.

43

Miért nem értitek az én beszédemet? Mert nem hallgatjátok az én szómat.


45

Mivelhogy pedig én igazságot szólok, nem hisztek nékem.

46

Ki vádol engem közületek bűnnel? Ha pedig igazságot szólok: miért nem hisztek ti nékem?


50

Pedig én nem keresem az én dicsőségemet: van aki keresi és megítéli.

51

Bizony, bizony mondom néktek, ha valaki megtartja az én beszédemet, nem lát halált soha örökké.


55

És nem ismeritek őt: de én ismerem őt; és ha azt mondom, hogy nem ismerem őt, hozzátok hasonlóvá, hazuggá leszek: de ismerem őt, és az ő beszédét megtartom.



Konklúzió:

Lehet szolgálni Istent és lehet szolgálni a bűnt.

Aki nem a bűnt szolgálja, az Isten szolgálja.

Isten szolgálni viszont nem keserű, hanem szabadság.

Ki szolgálja Istent?

Aki hallgat az ígére és aszerint él.

2014. jún. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Miért mindig az ember Jézussal példálózik, aki tagadja azt, hogy Isten? Miért nem vesszük szép sorban azokat az igéket, amik leírják, hogy ő a kezdet és a vég, hogy ő az alfa és az omega, hogy őt imádja a menny minden angyala, hogy ő a láthatatlan Isten képmása, meg azt is, hogy örökkön-örökké uralkodik?

Miért van az, hogy mikor ezek az igék feltűnnek, akkor minden tagadó lelép és nem ad választ?

Miért? Ó, mondd miért?


Ne azokkal a versekkel tagadj, amik arról szólnak, hogy megüresítette magát, emberré lett, hogy értünk, helyettünk meghaljon. Hanem az összes többivel igyekezz érvelni, ami már egyértelműsíti, hogy ő Isten.

2014. jún. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2-es velem nem generáltál vitát, mert szerintem nem írtál rosszat, csak a kiemelt versek lényegét tekintve más irányba mentél egy picit.


"Hogyan kell szolgálni? Mit

csinál egy szolga?"

Az ura akaratát cselekszi. Aki rosszat cselekszik a bűn szolgája, aki jót cselekszik Isten szolgája. De mégegyszer mondom nem pont erre szeretttem volna terelni a figyelmet. :-)

2014. jún. 17. 11:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezekből a versekből szerintetek milyen következtetéseket lehet levonni?


Semmit. Az egész egy nagy hazugság.

2014. jún. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszod:)


De akkor elmondod nekem, hogy mi a lényeg?

Mert Jézussal kapcsolatban több dolgot lehet feltételezni:


1. Jézus = Atya, Atya = Jézus (100% -ban).

2. Jézus = Atya (emberi testbe zárva), Az Atya ideiglenesen ember és Jézuson kívül nem létezik.

3. Jézus = Atya(emberi testbe zárva), de az Atya létezik mellette nem testbe zárva is.

4. Jézus csak egy mezei próféta (ember).

5. Jézus egy angyal.


Szerintem ti a harmadik válaszra fogtok szavazni (vagy inkább a 6. -ra), bár sokszor az első jön le.:)


Ha viszont imádjuk Jézust, akkor kit imádunk?

Miben más, mint az atya?

A testét imádjuk?


Na és itt jön egy 6. lehetőség.

6. Jézus ember, de Isten lelke van benne, viszont különböző személyek. Mert egyszere az Atya fia is. (vagy több Isten van, ami már politeizmus).


A kérdésem tehát, hogy miért kell imádni Jézust vagy hódolni Jézusnak? Hogyan kell?

Vagy mondjuk az Atyával kapcsolatban is kérdezhettem volna.

A külseje vagy a belseje fontos?

Mi a különbség a szeretet és imádat között?


Ha pl. Jézust is szeretem, meg egy embert, akkor hogy kell Jézust jobban szeretni?

Vagy miért fontos imádnom bármilyen nevet, fogalmat?

Nem a tartalma fontos? Jézus és az Atya most egyek vagy sem sem?

Nem úgy tudom követni Jézust, ha megtartom amit tanított?

Vagy szobrott kell neki csinálnom és naponta áldozni a szobornak? (nem hiszem)...


Milyen imádni vagy szeretni valakit?

2014. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A mi "szellemünk/lelkünk" mennyire a miénk és miben különbözik Istenétől?


És üzenem a hazudósk, hogy nem hazugságokról beszélünk.

2014. jún. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én a 7.-re szavazok. :-)

Mert szerintem a versek összefüggéseiben nem az Atyával van egyenlővé téve Krisztus, hanem Istennel. Az Istenségen belül van tekintélyi rend: Atya-Fiú-SzentLélek.

Nagyon sokat kérdeztél, és ne haragudj, de én ritkán teszek fel kérdést, és most nem az én kérdésemben szeretnék válaszolgatni másoknak, hanem mások véleményére vagyok kiváncsi. :-)

2014. jún. 17. 12:23
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Hogy milyen imádni valakit? Sajnálom, hogy nem tudod.

Imádom Jézust, ő az életem értelme, nem csak az alkotója, hisz általa lettem én is teremtve.

Imádom Jézust, mert a vérét adta értem és helyettem, hogy nekem is legyen jövőm.

Imádom Jézust minden pillanatban és minden porcikámmal, mert minden sejtemben tudom, hogy ő maga az élet, belőle fakad az élet forrása.

Imádom Jézust, jobban mint a családomat.

Imádom, mert tudom, hogy feltétel nélkül szeret, bár csak a teremtménye vagyok, de szeretetből adott életet és azt akarja, hogy boldog legyek.

Imádom, mert soha nem hagy egyedül, a bűnből megszabadított és megmutatta hogy legyek szabad, ne legyek újra rabja.

Imádom, ahogy az ég összes angyala teszi, mert ő az élet, ő a lényeg és ő minden. A kezdet és a vég.

Aki teremtett lényt tisztel, bár a Biblia tiltja, az bűnt követ el. Én Istent imádon, nem pedig egy teremtményt.

2014. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

5-ös.

Nincs hozzáfűzni valóm. Tiszteletben tartom a véleményed.

2014. jún. 17. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!