Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik magyarok és valamilyen...

Akik magyarok és valamilyen magyarságtól 'idegen' vallásban hisznek, tőlük kérdeznék?

Figyelt kérdés

Szóval valakin magyar,de muszlim lesz. Nem érzitek úgy,vagy sosem éreztétek,hogy végülis ez a magyarságtól távolabb áll? Ez nem okozott 'gondot'?

Vagy pl akik asatrut gondolják 'jónak'?


(Én nem vagyok keresztény,sem semmi más,csak érdekelnek ezek a dolgok.)


2014. jún. 17. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
A muszlim vallás mennyivel távolabbi a magyarságtól, mint a kereszténység?
2014. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak egy példa volt. És nem nagyon vagyok jártas vallásokban. De azért keresztényekből több van itthon mint muszlimokból gondolom.
2014. jún. 17. 20:47
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

A vallás nálam nem a kultúra része és nem a hagomáynokra kell építeni.

Mellesleg először vagyok ember és utána csak magyar.

2014. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hozzátehetnénk, ha valaki hívő, akkor aligha gondolhatja, hogy Istent érdekli, milyen nemzetiségű...

De szinte minden vallás 'idegen' a magyarságtól, mert nem magyarok találták ki. Az, hogy most sok a keresztény éppen, az egy ideiglenes állapot, nem a magyarság lényegéből fakad.

2014. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2014. jún. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Engem az utóbbi napokban az asatru foglalkoztat. De mindig fennakadok azon,hogy nekem,mint magyarnak mi közöm a skandinávokhoz? Vagy nyugodtan hihetek pl Odinban? Valahogy nem tudom összeegyeztetni.

(Bocs ha hülyeségeket beszélek,nyugodtan kijavíthattok:D)

De ha erre téved egy ebben járatos ember szivesen beszélnék vele,felvilágosíthatna.

2014. jún. 17. 21:04
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez még jobb:)

http://www.youtube.com/watch?v=NllDZVYwtik


Egyébként mi tetszik neked az általad említett vallásban?

És miért volna baj, ha követnéd?

Szerinted mitől lesz valaki magyar?

2014. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pl ezek

" Kilenc nemes erényt tisztelnek:


-Bátorság,


-Igazság,


-Becsület,


-Hűség,


-Fegyelem,


-Vendégszeretet,


-Szorgalom,


-Önbizalom


-Kitartás.



Nagyra becsülik a családot, összetartást, és elvetnek mindenféle diszkriminációt." de még csak most fedezem fel. A kereszténység,iszlám is érdekel egyébként,de 1-1 dolog van ami tetszik bennük,de nagyrészével nem tudok azonosulni.

2014. jún. 17. 21:46
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem mondom,hogy baj volna,csak nekem fontos a 'magyarságom'. A történelmünk,kultúra,népszokások stb.
2014. jún. 17. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért gondolod azt,hogy a Skandináv mitológia távol áll a Magyar Pogány vallástól?Sőt,a Régi Istenek kultúrának és hagyománynak megfelelően más-más nevet kaptak,több mint biztos hogy Asatrut is a magyar istenek között volt,csak más néven!
2014. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!