Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúja foglalkozhat...

Jehova tanúja foglalkozhat ezekkel?

Figyelt kérdés

A sci-fi, vagy a fantazy műfajával?

Passzívan, mint olyan olvasmány és film megtekintése?

Vagy aktívan, mint mondjuk egy sci-fi regény megalkotása?

Egyáltalán hogyan állnak hozzá ezekhez?



2014. jún. 18. 07:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

Ez alapján neked úgy néz ki?

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk

2014. jún. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Kicsit ijesztő a videó, akkor fantasy kilőve.

Marad a sci-fi, hacsak nincs az ellen is valami ellenvetés.

2014. jún. 18. 08:03
 3/28 anonim ***** válasza:
21%
Ismerettségi körömben léteznek Tanuk. A világon semmi nem érdekli őket, el vannak sajátos biblia-magyarázataikkal.
2014. jún. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
22%

#1: Na, ez a mese szépen bemutatja, hogyan is működik a jehovista agymosás, a gyerek hiszékenységének kihasználása, stb. Szegény Marci milyen boldogtalan lett, hogy átmosták az agyát és kvázi megtiltották neki, hogy egy műanyag figurával játsszon.

Azt mondjuk nem értem, hogy Bencét miért nem átkozták el közösen anyucival, hiszen ő adta azt a sátáni játékot Marcinak, valamint a biciklivel miért játszhat Marci, hiszen annak is varázsereje van (ez egyértelműen kiderül az E.T. c. filmből is).

2014. jún. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem olyan film amiben százezer embert ölnek meg, darabolnak fel és a többi akkor igen!


De egyébként lelkiismereti kérdés, hiszen a Biblia teljesen nem tárja fel az ezzel a kérdéssel kapcsolatos tényállást!


Na most aztán lehet okoskodni! :)))

2014. jún. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
22%

Azt érdekes megjegyezni, hogy Jehova Tanúit egyből, hogy letámadják egy ilyen kérdés miatt, szerintem nem baj az, hogy legalább ők próbálnak erkölcsileg tiszta életet élni egy majdnem teljesen erkölcsileg romlott világban, még ha nem is minden esetben megy nekik teljesen!


Érdekes ezért kell valakiket gyűlölni?

Érdekes világ! :)

2014. jún. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

A jehovisták és az erkölcs...

[link]

2014. jún. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
29%

Na mondom, hogy megy is az okoskodás!!!

:)))

Az emberek mit meg nem tesznek, hogy okoskodhassanak!

2014. jún. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én inkább ezen rágódnék el a helyedben, kedves kérdező:

[link]

2014. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%

Én úgy képzeltem el, hogy csak keresztényeket jövök fel inteni erre az oldalra, de végülis nagyjából ugyanazt a Bibliát olvassuk (+-349%-ban), úgyhogy itt ez az igeszakasz, induljunk ki ebből:


A 101,3 zsoltárban azt mondja Dávid, hogy "Nem vetem a szemem hiábavaló dologra..."


Az angol King James fordításban ezt a szót WICKED-re fordították, ezért feltételezhetően a héber megfelelője jelentheti azt is, hogy BŰNÖS... (nem tanultam hébert).


Szóval Dávid a Szent Szellemtől ihletetten azt mondta, hogy nem szabad a szemünket hiábavaló/bűnös dolgokra vetnünk, mert nem helyes. Nekem ez az igeszakasz segített abban, hogy abba tudjam hagyni a számítógépes játékokat. Tegyük fel, ha valaki (akár egy filmben) azt szereti nézni (vagy nem szereti, mindegy), hogy valakit megölnek vagy éppen káromkodnak vagy szereti nézni a lengén öltözött nőket, az nem helyes. Bibliai értelembe véve nem helyes. Ezektől el kell fordulni Jézus nevében. Nem én találom ki ezeket, én csak próbálom összefoglalni számodra azt, amit a Biblia mond.


Filippi levél 4,8: Továbbá, Atyámfiai, amik csak igazak, amik csak tisztességesek, amik csak igazságosak, amik csak tiszták, amik csak kedvesek, amik csak jó hírűek; ha van valami erény és ha van valami dícséret, ezekről gondolkodjatok.


Olvasd a Bibliát inkább, kedves kérdező...

2014. jún. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!