Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozás? Nem késtem el?

Bérmálkozás? Nem késtem el?

Figyelt kérdés
15 évesen nem késtem el a bérmálással ? Nagyon sosem jártam templomban ... nem is nagyon gyakoroltam a vallásom... De azt hallottam hogy ha nem vérmálok le akkor nem lehet templomi esküvőm, ez így van ? És ha igen hogyan tudnám elkezdeni? Csak azért kérdezem mert barátaim, ismerőseim már általánosban le konfirmáltak,vagy bérmáltak... és még az egészen az is nehezít hogy nem voltam eslőáldozó ... vagy az nem gátol semmiben ? Kérlek segítsetek fontos !

2014. jún. 19. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legelső az elsőáldozás, utána jön a bérmálás. olyan egyéneknél, akik felnőtt korukig nem voltak elsőáldozók, az egybe szokták kötni a bérmálással.

De ezt a pappal kell megbeszélni. És ez nem egy vonat, vagy repülő utazás, itt nincs mit lekésni. Profánul fogalmazva.

2014. jún. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak emiatt akarod, akkor nem kell sietni, mert esküvő előtt is megcsinálják.
2014. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem vagy hívő, akkor miért szeretnél templomi esküvőt?
2014. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Már válaszoltam:


Soha nincs késő semmihez:)

Meg amúgy is jobb később, mint soha.

Ezt ne felejtsd el:)

Korban sem vagy nagyon lemaradva. Mostanában engedték csak meg ezeket a korai bérmálkozásokat, ha jól tudom.


Viszont tök gáz, hogy azért akarod, hogy villogni tudj a templomban.

Ahhoz bérelhettek bohocókat is. Ha cirkuszt szeretnél.

2014. jún. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem késő, sokszor bérmálnak felnőtteket is.

Az egyházi házassághoz nem kell bérmálkozni. Ha nem vagy hívő, akkor fölösleges a templomi házasságkötés és a bérmálás is. Mindkettő szentség, de ha nem hiszel benne, akkor képmutatás lenne parádézni a templomban. Ráadásul a bérmálással válik valaki az Egyház felnőtt tagjává. Az egyházi házasságot elfogadom olyanok esetében, ha az egyik hívő, de ha egyik sem az, akkor egy puccparádévá alacsonyítják le.

2014. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 40(!) év a korhatár. Tehát még bőven van időd!!!
2015. máj. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!