Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szokás az atyát meghívni a...

Szokás az atyát meghívni a bérmálkozás utáni családi ebédre?

Figyelt kérdés

Két hét múlva lesz a bérmálkozásom.

Az után szeretnék egy családi ebédet, de csakis a legszűkebb családi körben: kereszt- és bérmaszülő, leendő férjem és én.


Ti meghívtátok az ebédre az atyát, akinél bérmálkoztatok?


2014. ápr. 16. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hívtam meg, mert nem bérmálkoztam. Nem fogok egy olyan egyházhoz tartozni, amelyik nem veszi komolyan Jézus szavait.


"Atyátoknak se hívjatok senkit e földön; mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van." Mt 23:9

2014. ápr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán Pál következő újszövetségi kijelentése a legtömörebb utalás a papok lelki atyaságának a teológiájára:  „Nem azért írom ezeket, hogy megszégyenítselek titeket, hanem azért, hogy intselek, mint szeretett gyermekeimet. Ha tanítómesteretek sok ezer volna is a Krisztusban, atyátok azonban nincs sok: mert az evangélium által én vagyok a ti atyátok a Krisztus Jézusban.”* (1Kor 4:14-15)Kedves utolso szerinted mért irja pál ezeket a szavakat.Szerintem azért mert ő is a korintusi közöség atya volt ,mint a római katolikus papok egy egyházkőség atyái.
2014. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az ebédel kapcsolatban kérdezd meg a hiveket .mikor ök bérmálkoztak hivtáke meg az atyát vagy sem.
2014. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A korinthusi levélben Pál az ellentétét tanította annak, amit Jézus mondott. Neked melyikük szava fontosabb?
2014. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olvas utána és meglátod ,hogy Pál nem Jézus tanitásának ellentétét tanitotta.Jézus nem a lelki atyaságra értete ezeket a szavakat szerintem hanem a zsidó elöljárokat birálta akik sokszor atyának szolitaták magukat.
2014. ápr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Legyetek szívesek az eredeti kérdésnél maradni!

Köszönöm szépen!

2014. ápr. 17. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!