Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a görög...

Mi a véleményetek a görög katolikus emberekről?

Figyelt kérdés
Van egy lány, aki nagyon tetszik, és a vallása görög katolikus. Rendszeresen jár templomba és úgy vettem észre, hogy fontos neki a vallás. Ami feltűnő benne, hogy nagyon zárkózott, mintha egy másik bolygóról jött volna, abszolút nem olyan, mint egy átlag magyar lány; rengeteget olvas, magának való és semmilyen kapcsolatot nem ápol a „külvilággal”, az öltözködése is fura (kötött pulcsi, hosszú szoknya… kicsit olyan öreges). 20 éves és állítólag eddig még semmi kapcsolata nem volt fiúval (még csak egy csók se), pedig eszméletlen jól néz ki. Annyira más, kívülről-belülről (kis kerek feje, pisze orra, nagy szemei vannak) mint a többi magyar lány. Hogyan tudnám őt megközelíteni? És általában mit lehet tudni ezeknek az embereknek a kultúrájáról? 24/F.

2014. jún. 23. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Egy kis szabolcsi városban nőttem fel, ahol az emberek nagy része görög katolikus vallású, szóval van tapasztalatom arról, hogy milyenek. Valóban elég zárt életmódot élnek, nagyon furák, nem jellemző rájuk a tipikus "duhaj" magyar mentalitás, visszafogottak, nekem kicsit olyan "csodabogaraknak" tűnnek, gyakran nem tudom őket hova tenni, tényleg olyanok, mintha egy másik bolygóról jöttek volna. Az én véleményem róluk az, hogy összességében véve baromira unszimpatikus, mord, savanyú, barátságtalan, a világtól és az emberektől valami beteges módon elzárkózott, kőkonzervatív emberek, akiknél az emberi kapcsolatok kimerülnek a saját –egyébként nagyon tág- rokonságukban. Nagyon összetartóak, a családtagjaikkal egészen sokszor a másod unkatestvérükig aktívan tartják a kapcsolatot. Viszont más embert vagy más - az ő végletekig prűd felfogásuktól - picit is elütőbb életfelfogást teljesen kizárnak. Korán házasodnak, sok gyerekük van, mélyen vallásosak, és ami a te esetedben a legfőbb; ismeretlen náluk, a tipikus értelemben vett fiatalkor! 18-20 éves korukig kvázi gyerekek (amúgy az Isten tudja miért, de kinézetre is!!!)- az átlag görög katolikus szülők nagy erősen fogják a gyermekeiket- szórakozni nem nagyon járnak el, a kapcsolatok terén nem nagyon kalandoznak, a "járás" ismeretlen náluk, sok görög fiatal a mai napig komolyan veszi a házasság előtt szex tilalmát. Szóval olyan 18-20 éves korukig gyermekként élnek és vannak kezelve, aztán 20 éves koruk körül el is kötelezik magukat, hamar gyermeket vállalnak és így hamar fel is nőnek. Vigyázni kell- főleg ha lányról van szó- mert a görög szülők nem fogadnak el akárkit a gyermekük házastársának, és a görög gyerekeknél nagyon erős a szülők tisztelete. Nagyon érdekes az egész életformájuk, mert annyira mások, annyira furák, annyira nem tipikusan magyar az az egész, ahogy élnek, és ami ennek a fényében legnagyobb paradox az egészben, hogy viszont erősen hazaszeretőek és nagyon büszkék a magyarságukra (holott feltehetően a legtöbbjük ruszin származású).
2014. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vallasi tanácsot nem,de szerelmi tanácsot tudok adni. Probálj vele barátkozni,aztan beszelgessetek egyre tobbrol mint szimpla baratok.aztan vidd el valahva,es egy alkalmas pillanatban csokold meg
2014. jún. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Anxo ***** válasza:
64%
Magyarországon csak pár tízezren vannak, talán ezért a "zárkózottság". Néha járok miséikre, amik liturgiája nekem sokkal "misztikusabb" mint a római katolikus miséké.
2014. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A zárkózottságuk nem csak azzal magyarázható, hogy nagyon kevesen vannak, hanem azzal is, hogy hazánkban a görög katolikusok jó része ruszin származású (főleg Szabolcsban és Hajdúban) és egy teljesen más kultúrát képviselnek, amely a magyarnál jóval tradicionálisabb, konzervatívabb, zártabb, általában teljesen más értékeken alapul. Tehát nem feltétlen egyedül a görög katolikus vallása miatt visszafogottabb a lány, hanem inkább az ahhoz kötődő származás és az ahhoz kötődő szocializációja miatt, aminek a vallás csak egy - egyébként nagyon jelentős - komponense. Persze ettől függetlenül magyarnak vallják magukat és nagyon is hazaszeretőek, de az életmódjuk nem hagyományosan magyar, még kiütköznek náluk nagyon erősen a szláv jegyek, egyébként a külső vonásaikban is: amint azt te is leírtad, jellemző rájuk a tipikusan kerek, "gyerekes", lágy szláv arc és testalkat. Sosem felejtem el, amikor egyszer szakmai gyakorlaton egy görög katolikus egyházi táborban töltettem ki kérdőíveket az ott táborozó 16 és 18 éves fiatalokkal... amikor megláttam őket kb. így reagáltam, hogy; "Úristen!!! Ezek 16-18 évesek??? Nem hiszem el!!!" Ugyanis sokuk úgy nézett ki, mint felénk Pesten egy átlag 13 éves és a viselkedésük is olyan nagyon gyerekes volt. Egyébként meg aranyosak voltak. A ruszin származású emberek jellemzően mindig fiatalabbnak néznek ki a nagyon kerek vonásaik miatt.
2014. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!