Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Íme a hit egyik mai hőse ki...

Íme a hit egyik mai hőse ki mit gondol erről?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jún. 23. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát lehetne azon vitatkozni, hogy most hősiesség, vagy inkább bolondság bármilyen vallásért feláldoznia magát az embernek, de inkább hagyjuk.
2014. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 homo ludensz ***** válasza:
21%
A magam részéről irigylem mert neki olyan erős hite hogy a halál árnyékában is hitt a Teremtő Istenben és mivel keresztény így Jézusban is. Nem kell mindjárt vallási fanatizmusra és beszűkült tudatra gondolni. Az internált papok is imádkoztak és igyekeztek megőrizni az emberi méltóságukat itt nálunk is.A náci haláltáborokban sem tudatlan primitív lényként viselkedtek a felszentelt papok s a teológusok. A hit az nem köpeny amit úgy fordítok ahogy az nekem hasznos legyen.
2014. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 titak ***** válasza:
39%

A keresztény képmutatás jelképe! A kopt keresztenyeket az 5., a 9., és a 15. században is kiátkozta a római keresztenység (pápa), most meg úgy mutogatják mintha közéjük tartozna.

Ja - keresztény!? Csakhogy semmi köze a katolikus egyházhoz.

2014. jún. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csak az a keresztény aki a katolikus egyházhoz tartozik.
2014. jún. 23. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem tagadnám meg, ha ilyen agyasok akarnának eltenni láb alól.
2014. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Ez nem a "hit hőse", hanem a "szekularizáció hőse".


És úgy már szeretjük.

2014. jún. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt azért megnézném hasonló helyzetben üldözés alatt a válaszadók többsége mit tenne?

Üldöztetés nélkül biztonságban könnyű irkálni a fotelból mindenfélét.

2014. jún. 24. 05:13
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Igaz a valódi éleben történő dolgok másként működnek mint a PC.előtt üldögélve. Ezért mondtam hogy irigylem a hitét a hölgynek. A hit nem csak vallási meggyőződést jelent az én megfogalmazásomban ha nem egy ember gerincét is egy adott skálán. Van aki tapsikol más csak félrenéz és míg akad aki azt mondja NEM. Ezekből van kevesebb akik magányos szirtként állnak és nem sodródnak az árral. Hősök? Döntse el ki ki magában kutatva.
2014. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát én is inkább a halált választottam volna, semminthogy elválasszanak a családomtól, szerelmemtől és gyermekemtől, plusz belekényszerítsenek egy vallásba, amit nem akarok...
2014. jún. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha engem muzulmán hitűnek neveltek volna én is ezt tettem volna, bármi jobb annál amit azok csinálnak.
2014. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!