Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt hogy értelmezik a háromság...

Ezt hogy értelmezik a háromságtanhivők?

Figyelt kérdés

Itt nyilvánvalóan Jézusról van szó, és az derül ki belőle, hogy teremtmény.

Példabeszédek 8: 22. Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.

23. Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.

24. Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.

25. Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.

26. Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.

27. Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;

28. Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;

29. Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:

30. Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.

31. Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.



2014. jún. 25. 19:29
1 2
 1/20 anonim válasza:
62%
Holnaptól a Tescoban a friss sertéslapocka csak 1089ft/kg. Csont nélkül. A húspultban kapható.
2014. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

A születés nem úgy értendő, hogy szó szerint született. Jézus Krisztus eredetileg nem volt "Fiú", hanem az ember megmentéséért lett az. Isten mondja: "Én >>leszek<< néki Atyja és ő lesz nékem Fiam?"(Zsid 1,5/b). Vagyis Isten csak >>lett<< neki az Atyja, de eredetileg nem volt az. Azért mert Mikeás próféta azt írja róla, hogy "származása eleitől fogva, >>öröktől<< fogva van." (Mik 5,2). Itt a héber nyelv ugyanazt a kifejetést használja, mint a Zsoltárok könyve Isten örökkélvalóságára. Továbbá Pál aposol azt mondja a Filippi levélben, hogy "nem tekintette zsákmánynak azt, hogy >>ő az Istennel egyenlő,<<"(Fil 2,6). Ugyanígy mondja azt Pál a Kolossé levélben, hogy "Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek;"(Kol 1,16). Az újvilág fordítás - többek közt ezt az igeverset is - ferdítve adja vissza, betoldva a "más" szót, azt sugallva ezzel, hogy Krisztus az első teremtmény, és a többi utána teremtetett. A görögben azonban nem így van. Nézd meg magad is: [link] Károli fordítása kiválló: Krisztusban teremtetett MINDEN. Ha pedig MINDEN benne teremtetett, akkor értelemszerűen Ő sem lehet teremtmény.


Érdekességként jegyzem meg, hogy az egyháznak sosem volt ilyen hitvallása, ezt a 4. századi ariánus eretnekmozgalom kezdte el terjeszteni.

2014. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
És te azt hogy értelmezed, hogy Jézus öröktől fogva van?
2014. jún. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Amint válaszolsz a kérdésemre, én is megmondom.

" Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem"

"Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap,"

"Játszva az Ő földének kerekségén,"

2014. jún. 25. 20:59
 5/20 A kérdező kommentje:

"Holnaptól a Tescoban a friss sertéslapocka csak 1089ft/kg. Csont nélkül. A húspultban kapható."

Köszönöm az infót. Vidéki Tescoban is kapható lesz?

2014. jún. 25. 20:59
 6/20 A kérdező kommentje:

Tisztelt második

Kolossé 1:15 szerint Krisztus minden teremtmény elsőszülöttje (egyébként Káldi Bibliából van), tehát teremtve volt. Egyébként Isten felsőbbrendűségét bizonyitja a 1Korinthus 15:27. Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, a ki neki mindent alávetett.

28. Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, a ki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.

2014. jún. 25. 21:06
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

3. vagyok:

Az elsõszülött /prototokosz / kifejezést nem az

elõször született gyermekre használták , hanem

zsidó hagyomány szerint a " jogos örökös " - re.

A Károli forditás nem pontos , inkább ez az eredeti

szöveg jelentése : " elsõszülött/jogos örökös minden

teremtmény felett "


Most te jössz. Ha a te olvasatod szerint csak teremtmény, akkor hogyan létezhet öröktől fogva? Ha részt vett a teremtésben, ha általa teremtődött MINDEN, akkor nem lehet teremtmény. Tehát?

2014. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
26%

A Példabeszédek 8 a bölcsességről szól:


Az eszmefuttatás így kezdődik:

12. Én bölcsesség lakozom az eszességben...


De már a fejezet is így kezdődik:

1. Avagy a bölcsesség nem kiált-é, és az értelem nem bocsátja-é ki az ő szavát?


Tehát az a kijelentésed, hogy: "Itt nyilvánvalóan Jézusról van szó", helytelen. Ez szép párhuzam lenne, de a bölcsességről beszél a bölcs király.


Amúgy nem vagyok háromsághívő, de ez nem a bizonyíték a háromság ellen.

2014. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es. Köszi a véleményt, leirom (nincs hosszú i) én is.

" ez az eredeti

szöveg jelentése : " elsõszülött/jogos örökös minden

teremtmény felett " " Nos, örökös is az lehet aki valakitől örököl valamit (szülő, felmenő)

8:22

"Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem;" Ezek szerint megintcsak teremtmény, mert Isten "szerezte".

No, de nézzük amit felhoztál, tehát 8:23 Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva. Ha szó szerint vesszük, akkor a föld is öröktől fogva van.

A 27. verstől kezdve úgy beszél magáról, mint egy segitő. pl "Mellette valék mint kézmíves".

"Ha részt vett a teremtésben, ha általa teremtődött MINDEN, akkor nem lehet teremtmény." Egyszerű. Isten megteremtette, a többi pedig már általa teremtetett.

2014. jún. 26. 09:44
 10/20 A kérdező kommentje:
8. Igen, jól mondod, a bölcsességről kezd el beszélni. Csak itt már megvan személyesitve a bölcsesség.
2014. jún. 26. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!