Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok szokták olvasni...

A katolikusok szokták olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Vagy csak azért imádkoznak halott emberekhez, mert nem olvassák és az egyházuk ezt mondta nekik?


1. Timóteus 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,



2014. jún. 26. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nos mivel a lelek halhatatlan ezert szerintuk aki meghalt is el folleg ha az egyhazzal eysegben halt meg....

En nem ertek egyet ezzel a megalapitassal mert:

1.Alelket nem tudod abrazolni

2.A test hallot lelek nelkul tehat ez sajna surolja a halottt kultuszt...

Ha nem halolot akkor miert van temetes?


Na szolva ugy gondoljak hogy a menyben el tovabb De : mi van akkor ha elkarhozott vagy a tisztitotuzben van?


De erre sem kaptam valaszt.

2014. jún. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelt Kérdező!


Ne gondold, hogy a katolikusok annyira buták. Az általad idézett timóteusi igére is tudnak olyan teológiai magyarázatot adni, amely után egy laikus protestáns szóhoz sem tud jutni. Itt az ő magyarázatuk:


[link]

2014. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló,

becsületesen végigolvastam az ajánlott oldalt és sehol sem találtam arra vonatkozó igét a felsoroltak között, hogy:

halottakhoz kellene imádjozni

lenne más közbenjáró Krisztuson kívül

a szentek az élőket jelölik, az igékből világosqan kiűnik, ezért nem is értem mi ez a halott kultusz Mária imádattal.


Ha megtennéd, hogy leírod nekem azt az igét, ami ezeket az állításokat cáfolja és megmutatja, hogy kell a hullák közbenjárása, hogy kell Marishoz is rimánkodni, hogy a halottak odafenn a mennyben hallanak minket és tudnak szaladni Istenhez, ha gubancban vagyunk és a többi és a többi.


Köszi.

2014. jún. 26. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


2-es vagyok, és a félreértések végett közlöm, hogy nem vagyok katolikus, hanem protestáns, következésképpen nem is támogatom a halottakhoz való imádkozást.


Csak arra akartam rámutatni, hogy nekik is megvannak a magyarázataik, amikben van azért logika. Például ha valakiért imádkozol, hogy segítsenk neki Isten, az is közbenjárás, ami látszólag ellentmondd a timóteusi igének.

2014. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Kedves Kérdező!


A hozzászólásod kritikán aluli!

Légy szíves tiszteletben tartani Jézus anyját: Máriát (tehát ő nem Maris még a protestánsok számára sem, amennyiben kereszténynek tartja magát!)


Továbbá az elhunytakról sem szabad úgy beszélni, hogy: hullák. Vagy Te egy már elhunyt hozzátartozódat is simán hullának mondod, amikor megemlékezel róla, eszedbe jut?


"Amikor meghalunk, születünk meg az ÖRÖK életre..."

Tehát az eltávozottak sem "hullák", mert a test halott, a Lélek halhatatlan. Az ember pedig elsősorban Lélek.


Egy Római Katolikus

2014. jún. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
A legtöbb hívő úgy tekint a Bibliára, mint a felhasználási feltételekre: el sem olvassa, csak beikszeli az "elfogadom" rublikát :)
2014. jún. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ötöske, akkor válaszold meg a kérdésemet, hogy mi alapján mentek szembe Isten szavával és imádtok halott embereket, akiket azt sem tudjátok hol vannak! Mi alapján imádjátok Máriát, aki köztudottan nem szűz, mivel benne van a Bibliában, hogy József addig nem nyúlt hozzá szexuálisan, míg Jézust meg nem szülte és mi alapján imádkoztok hozzá, mikor a Biblia leírja teljesen világos, hogy ne tedd! Mi?

Én vagyok kritikán alul? Ti mik vagytok? Álszenteskedő vallásosok, akik azt sem tudják miben hisznek! Ne nevezd magad kereszténynek, mert csak egy bálványimádó vagy!

2014. jún. 27. 14:00
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Te csak kötözködni akarsz, vagy tényleg kíváncsi vagy mások véleményére? Te voltál, aki kérdeztél, de ha mások véleményét csak cáfolni akarod, akkor igazából nem is kíváncsi vagy, hanem passzióból vitatkozol. Ez sem rossz, de akkor ügyelj a hangnemre!


Máriát azok is tisztelik, akik nem imádkoznak hozzá. Nem kellene mindenkit megsértened.

2014. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

En mar csak arra vagyok kivancsi hogy a szobrok elotti hajlongas es imadkozas miert elfogadott?

Ha a test halott lelek nelkul akkor a szobor is egy halottat abrazol mert lelket nem tud...ezert a szobrok elloti leborulas egyfajta halott kultusz is.....

2014. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Prókátor ***** válasza:
56%

Kedves kérdező: te meg miért nem tanulsz egy kis történelmet? Ugyanis köztudott lehetne, hogy a reformációt a Fugger bankház hozta létre, visszavágásként a Medici bankház terjeszkedésére.

Vagyis nekem is lenne egy kérdésem: nem zavar az, hogy bankárok, pénzsóvárságból kitalált hazugságait hangoztatod?

Na ez hogy tetszett kedves kérdező? Ugye, nagyon jól esett?


Amíg nem csinálsz valamit, addig hogyan mersz nyilatkozni annak jó vagy rossz voltáról? Amíg félinformációkkal rendelkezel, addig hogyan mersz ítéletet mondani? Márpedig a szavaidból egyértelmű a félinformációk tömkelege. Ellenkező esetben nem állítanál képtelenségeket, szobrok imádatáról! Alapvetően ugyanis a katolikusok nem imádnak mást, mint Istent. De tisztelik a szent emberek eszméit, és főleg hisznek az örök életben! Ez az alapja a szentek tiszteletének (és semmiképpen nem imádatának, ahogy a bankárbérencek mindig állítják tudatlanul).

2014. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!