Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fejlesszem és mit...

Hogyan fejlesszem és mit tegyek, hogy ne laposodjon el a lelki életem? Római katolikusok válaszát várom.

Figyelt kérdés

Mostanában vettem fel hivatalosan is a Római Katolikus vallást felnőttként, önszántamból.

Sajnos a gyülekezetünkben nincsenek velem egykorúak, illetve misén kívüli programok.


Megbeszéltük, hogy minden 2. vagy 3. hétvégét keresztszüleimmel töltöm, egyelőre így megoldható csak. Velük sokat szoktam beszélgetni akkor. De abban a gyülekezetben sincsenek korosztályomba tartozók, ahova ők járnak.


A hétköznapok pedig még nehezebbek, mert akkor egyedül vagyok. A munkahelyemen és a régi baráti körömben sem emlékszem olyanra, aki gyakorló keresztény lenne.


Mit tudnék tenni ilyen helyzetben?


(30/N, B-A-Z megye)


2014. jún. 22. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Milyen a lelki életed most?

Mi szükséges hozzá, hogy ne laposodjon el?

Milyen az ellaposodott lelki élet?


A keresztszüleidnél vallásos témával foglalkoztok?

A többi korosztályú emberrel nem jössz ki jól?


Miért szeretnéd gyakroló keresztényekkel együtt tölteni az időt, ha vannak nem keresztény barátaid is?


Nem akarlak lebeszélni, csak kíváncsi típus vagyok.

A legjobb amit tehetsz, hogy te magad alapítassz egy katolikus klubott (első sorban) fiataloknak.


Ha jó cselekedeteket szeretnél véghezvinni, azt nem csak vallásos szervezeten belül valósíthatod meg. De ettől még emellett beszélhetsz róla vagy megélheted a jóban.


Hittan órákon esetleg segíthetnél valamiben vagy a templom körül. Kár, hogy kevés ilyen hívő van, mint te.

2014. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia.


Sosem vagyunk egyedül :)


Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen! (Máté 28:20)


Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka. (Jakab 1:17)


És szombaton nyugovának a parancsolat szerint. (Lukács 23:57)


Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik. (Máté 5:18)



1

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2

Én, az Úr, vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

6

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, akik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

7

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, aki az ő nevét hiába felveszi.

8

Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

9

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belől van;

11

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

12

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, amelyet az Úr a te Istened ád te néked.

13

Ne ölj.

14

Ne paráználkodjál.

15

Ne lopj.

16

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

17

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, ami a te felebarátodé. (II. Mózes 20:1-17)


Jó egészséget! :)

2021. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!