Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell nyáron öltözködnie...

Hogyan kell nyáron öltözködnie egy keresztény nőnek?

Figyelt kérdés

Tudom, tisztességesen meg visszafogottan, de lehet ezt definiálni? Tehát szerintetek fel lehet állítani egy általános szabályt, hogy ma, a 21. században milyen ruhadarabok nem megengedettek? A felekezetednek van erre valamilyen konkrét előírása? És ha igen, akkor azt be szokták tartani?

És mi a helyzet a stranddal?

Csak normális válaszokat kérek, ha lehet, köszi.

Ja, és nem tanácstalan vagyok, mert nekem van véleményem, csak érdekel, a többiek mit gondolnak erről.



2014. jún. 29. 07:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Annyi előírás van nálunk, hogy a templomban ki van rakva egy ábra, hogy spagettipántos ruhában/felsőben és miniszoknyában nem illik bemenni. Nem mindenki tartja be, főleg mert nálunk keresztelő is elég gyakran van a misén, kereszteltetni meg olyan emberek is szokták a gyerekeiket hagyományból, akik amúgy nem hívők és nem is érdekli őket az egész. A templomban, Isten házában azért illik (illene) ezeket az előírásokat betartani, de ezen felül szerintem az utcán, strandon stb. már lelkiismeret kérdése, hogy te mit érzel még ízlésesnek és mi az a határ, ahonnan már erkölcstelen az adott ruhadarab.
2014. jún. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
10%
No, azé a lelkiismeretemet én fontosabb dógokra tartogatnám! :-)
2014. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
1-es köszönöm a választ! És neked erről van személyes véleményed? Hogy neked mi az, ami belefér?
2014. jún. 29. 08:12
 4/33 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia!


Felesleges ezt túlbonyolítani. Nyáron meleg van, úgyhogy le a ruhával! Amit nem akar közönség elé tárni, azt takarja el, de otthon, ahol nem kell idegen szemektől tartania, akár meztelenül is napozhat.

2014. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
8%
Kösz a tahóknak 0%-ot, és öltözzenek csak lelkiismeretük szerint! :-D
2014. jún. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

1Timóteus 2,9 Hasonlóképpen a nők is szemérmetesen és józanul, szerény ruhával ékesítsék magukat, ne hajberakásokkal, arannyal, gyöngyökkel, költséges ruházattal, 10 hanem mint ahogy asszonyokhoz illik, kik jótetteken át az istenfélelemmel jegyezték el magukat.

(Csia Lajos fordítás)

2014. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
93%
Lehet öltözni egyszerűen, ami nem meleg és nem kihívó. Templomban meg tényleg illene nem kurtizánnak tűnve menni, de az elvilágiasodott embereknek már fel sem tűnik, ha kinn van mindenük, számukra az a természetes, ha a vakbél is látszik.
2014. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
67%
Az általam idézett igeszakasz persze nem azt jelenti, hogy mindenhova hosszú melegítőkbe kell járkálni, hogy még véletlenül se látszódjon ki semmi sem. Lehet úgy is öltözködni, hogy jól nézzél ki, de közben szemérmetes is maradjál.
2014. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%

A templomban legyen rajtad legalább egy rövidujjú póló+térdig érő szoknya/nadrág - de vannak olyan országok, ahol rövidnadrágban nem fognak beengedni a templomba, akár fiú vagy, akár lány. Az utcán meg szerintem is saját lelkiismerete szerint öltözködjön mindenki, de azért mindent akkor sem kell megmutatni. Pl. öv méretű miniszoknyában+átlátszó, kivágott felsőben én biztos nem mennék az utcára.

A strand teljesen más. Ott mindenki fürdőruhában van, te sem fogsz feltűnést kelteni.

2014. jún. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

"tisztességesen meg visszafogottan" - valami ilyesmi lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=T0ip40j82ws

http://www.youtube.com/watch?v=G2yDB528p3Q


- keresztény zene -

2014. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!