Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, tudnátok nekem...

Katolikusok, tudnátok nekem segíteni? (Lent leírom bővebben a kérdésemet. )

Figyelt kérdés

Van egy rózsafüzérem, aminek a szokásostól eltérően az 5 beosztásán a szemek úgy vannak sorban, hogy 10-8-9-8-10. Viszont a kereszt részénél megvan az összes szem. Tehát a kérdésem az lenne, hogy az ilyen rózsafüzérrel hogyan kell imádkozni és egyáltalán "helyesen" van összerakva vagy inkább szerezzek be egy másikat, ami 5*10 szemből áll?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. jún. 28. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Vegyél egy rendeset.
2014. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, hát köszönöm a válaszodat, viszont akkor szerinted ez semmire sem jó?(Mármint arra nem, amire kellene. :))
2014. jún. 28. 11:13
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted Isten a hagyomány által előirt imákat hallgatja meg? Milyen borzalmakat csináltok még? Nem elég, hogy hullákhoz imádkoztok, meg Mariskát már Jézus elé helyezitek, de még imádkozni is az egyház utasítása szerint imádkoztok???
2014. jún. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem hiszem, hogy Isten csak azokat az imákat hallgatná meg, amik szó szerint le vannak írva. De szerintem azért sokat segítenek. Egyébként csak azért kérdeztem, mert érdekelt, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni a rózsafüzért. Azt én egy szóval sem mondtam, hogy ezentúl ezen az egy módon fogok imádkozni a Jóistenhez, csak kíváncsi voltam, hogy működik, mivel mostanában kezdtem közelebbről megismerkedni a kereszténységgel.


Ez csak egy ártatlan kérdés volt, nem kell egyből rosszra gondolni vagy minden szavamat kiforgatni.

2014. jún. 28. 11:43
 5/7 Prókátor ***** válasza:
100%
Amit beszereztél, az is rendes rózsafüzér, csak speciális. Meg kellett volna.kérdezned a vásárláskor hogy milyen rózsafüzérről van szó.
2014. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Sem Jézus, sem a tanítványai nem tanítottak ilyet, hogy egy nyaklánc segítségével kell imádkozni. Dobd ki a kukába a rózsafüzért az összes vallásos tárgyaddal együtt, mert semmi szükség ezekre.


Nyisd ki inkább a Bibliádat Jézus szavainál, és keresd Őt. Térdelj le, és imádkozzál Hozzá a saját szavaiddal úgy, mint ahogyan bárkivel beszélgetsz. Ő meg fog hallgatni, és ha keresed Őt, ki fogja jelenteni magát neked.


Jézus azt mondta, hogy az, aki meg akarja látni Isten országát, annak újjá kell születnie. Ha átadod az életedet Neki teljes szívedből, Ő teljesen át fog alakítani. Keresd Őt, és engedelmeskedj a szavainak. Ne menj emberek, egyházak, tanítók után. Jézushoz menj, és válj az Ő tanítványává, és kövesd Őt.


Nincs szükséged rózsafüzérre, menj Jézushoz bátran úgy, ahogy vagy!


Isten áldjon!

2014. jún. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a segítséget! :)


Isten áldjon Téged is!

2014. jún. 29. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!