Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet megérteni a Bibliát?

KZitus kérdése:

Hogyan lehet megérteni a Bibliát?

Figyelt kérdés

Rengeteg féle magyarázattal találkozni itt ezen az oldalon.

Sokat vitáznak olyasmiról, aminek biztosan egyféle megyrázata van.

De az 5Mózes 30:11 ezt írja: "Hisz ez a parancsolat, melyet ma parancsolok neked, nem túl nehéz számodra, és nincs is messze."



2014. jún. 29. 21:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
10%
Tele van felreforditasokkal, es felreertelmezesekkel.Felesleges vele foglalkozni...
2014. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Zitus!


Minden magyarázó meg van győződve arról, hogy nála az igazság. Te is meg vagy erről győződve, én is. Isten pedig jót mosolyog mindkettőnkön! :-)


Én úgy gondolom érdemes nyitott szívvel meghallgatni, elolvasni minden kommentet. Jómagam is így teszek, és megértem azokat, akik esetleg másképp látnak dolgokat. "Tülör által homályosan látunk" - írja Pál apostol, a lényeg, hogy mi van a szívünkben. Én azokat a hozzászólásokat szeretem, melyek építő jellegűek, melyek által az ember jobbá válik. Én is igyekszem mindig ilyeneket írni.


Szerintem a legfontosabb az alázat. Én már megtanultam, hogy nem minden kérdésre válaszolok, főképp azokat kerülöm, melyek egyértelműen értelmetlenek és nem előre visznek - csak vitatkozás miatt lettek feltéve. Van az a pont ahol nem érdemes erőltetni...


A Biblia megértése könnyű azoknak, akik megtértek, és nyitott szívvel: a megszentelődésre és a tökéletességre való törekvés vágyával olvassák: "akik éhezik és szomjúhozzák....mert ők megelégíttetnek"


Üdv. Péter

2014. jún. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Nem a Bibliát kell megérteni, hanem Istent. A Bibliát emberek írták, tele reális bölcsességgel, de hibákkal is. A lét teljességére kell törekedni, amelyet nem lehet egy könyv lapjaiba zárni.

2014. jún. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
A Károli féle fordítás érthető , persze ahhoz hogy megértsd kell Isten is :)
2014. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Csia Lajos fordításból idéztem:

János 14,26 A Bátorító azonban, a Szent Szellem, akit az Atya nevemben küldeni fog, mindenre meg fog tanítani titeket, s mindenre emlékeztetni fog, amit mondottam nektek.


János 16,13 Ha azonban eljön ő, az igazság Szelleme, útmutatótok lesz a teljes igazságban. Mert nem magától fog beszélni, csak amit hall, azt mondja el, s a jövendőt tudatja veletek.


János 6,45 "És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek."


Na de meddig is marad velünk a Szent Szellem? János 14,16 S majd kérni fogom az Atyát és ő más Bátorítót fog adni nektek, hogy az örökké veletek legyen: 17 Az igazság Szellemét, akit a világ nem képes befogadni, mert nem látja, s nem is ismeri őt, ti ellenben ismeritek őt, mert nálatok marad és bennetek lesz. 18 Nem hagylak titeket árvákul, eljövök hozzátok.


-------------------


Tudom, hogy jehova tanú vagy KZitus, de segíteni jöttem. Ha te úgy gondolod, hogy a Szent Szellem csak egy erő és már nem lehet jelen az életünkben (nyelveken szólás/prófétálás stb.), akkor számodra teljesen felesleges olvasnod a Bibliát és ilyen kérdéseken törnöd a fejed.


De tényleg, ha te ezeket nem tudod elfogadni, akkor a Bibliát nem neked írták!


Továbbá Jézus azt mondta, hogy nem hagy minket árvákul, megígérte, hogy a Szent Szelllem örökké velünk marad, te ezt elhiszed?


Hol van a Bibliában olyan megírva, hogy lesz majd egy szervezet, aki kimondja, hogy melyik évben jön vissza Jézus és, hogy a Szent Szellem meddig lesz velünk?


Ne hallgass rájuk! Ne emberek mondják meg neked, hogy meddig van lehetőséged Istent megismerni! Tanulhatsz és olvashatod órákig a Bibliát, de ha nem a Szent Szellem vezet téged akkor abból nem lesz semmi, sőt ha azt hiszed továbbra is, hogy te már nem részesülhetsz Isten ilyen hatalmas kegyelmében, hogy a Szellemével betöltsön téged, akkor számodra a Biblia csak egy történelem könyv lesz, semmi több! Olvasod, hogy miket éltek át az emberek régebben Isten Szellemével, váóó... és mi lesz velem? - kérdezheted.


Az Úr oda van az emberért kimondhatatlanul és alig várja, hogy téged is megismerhessen és, hogy bemeríthessen téged Szent Szellemben.


Ezt pedig neked küldeném, hallgasd meg, áldásomat kívánom rád:

http://www.youtube.com/watch?v=ECWMv8Jqrfk

2014. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az evangéliumot megérteni annyi, mint nem a tanítást, hanem a normális ember élettechnikáját megérteni.

[...]

Keresztény annyi, mint ember."


/Hamvas Béla/

2014. jún. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Attilával egyet értek, de azt még hozzá tenném, hogy azt is írja, hogy az arra érdemtelenek előtt zárva a Biblia. Ők nem értik és akkor jönnek a félremagyarázások...
2014. jún. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tamás321 ***** válasza:
34%
Szerintem igazad van. Nem lehet az túl nehéz, csak mi gondolkodunk bonyolultan. Mindent agyon bonyolítunk, elspiritualizálunk, pedig teljesen egyszerű dolgokra kell gondolni. Pl. a természet törvényeit szemlélve nagyon leegyszerűsödhetnek a dolgok. Mi emberek többnyire testi, azaz földi módon tudunk csak gondolkodni, és emiatt nem értjük a magasabb rendű dolgokat. De még ez sem lenne igazán baj, hiszen a mennyei dolgok megértése a földiekkel kezdődik, melyek árnyékképei az igazi dolgoknak. Jó, ha az ember kialakít magának egy vázszerkezetet a gondolkodásában, amire aztán mindent fel tud építeni. Én leginkább a test és lélek ellentétpár megértésén dolgozom és a törvényszerűségek megértésén. Semmi szellem és semmi túlvilági dolog. Hihetetlen jó és egyszerű magyarázatokra lehet így rátalálni, ami által egyre mélyül a gondolkodásmód. Egyszerűen hinni kell Istenben és a Fiában, és keresni kell, mert lehet találni. És nem kell sokat rágódni vallások magyarázatain, vagy emberek magyarázatain, amik csak bonyolítanak. Pont az a lényeg, hogy Isten dolgai az egyszerűségben rejlenek, az emberi magyarázatok pedig minden irányba eltolódnak a valódi és egyszerű igazságtól. Ezért is van annyi féle irányzat.
2014. jún. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elolvasva mindet, tényleg igazad van kedves Péter :)

2014. jún. 30. 10:08
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

Mi lenne ha elolvasnád mint akármelyik másik szöveget?


Végülis le van fordítva agyarra!

2014. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!