Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia csupán emberi bölcses...

KZitus kérdése:

A Biblia csupán emberi bölcsességen alapul?

Figyelt kérdés

A Bibliában sok-sok bölcs mondás van lejegyezve. De érdekes, hogy mit állít önmagáról ez a könyv: „A teljes Írás Istentől ihletett” (2Timóteusz 3:16).

Tudnátok írni olyan megállapítást amely ezt alátámasztja?



2014. jún. 30. 10:23
1 2 3
 11/26 Pietrosol ***** válasza:
61%

Elnézést Kérdező, mert ez nem tartozik a témához!


# 10!


Látom foggal körömmel ragaszkodik az egód önmagához, mert csak arról írsz, hogy miről nem vagy hajlandó lemondani. Azt is leírnád, hogy te mit értesz a "tagadd meg önmagad" alatt és mit jelent számodra az önazonosság?


Ha te azt gondolod, hogy Isten embert öl, akkor a személyiségzavart próbálod szakralizálni, ugyanis ezzel Isten a saját parancsát taposná sárba. Nem tudom halottad-e ezt már:..."és bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek;"...! Ha pedig nehézségbe ütközöl a megbocsátás terén, azt ne máson kérd számon, hanem magadon. Valódi kompetenciád úgyis csak ott van.


Egyébként sem Isten büntet, hanem a saját imaginációid. Nyilván nem figyeled magad, de Jézus személyéről beszélsz, miközben dől a szavaidból a düh és a gyűlölet. Ezt számold fel, aztán ráébredsz, hogy nem Isten büntet. Figyeld csak a soraidat! Nem éppen a szeretet befogadásáról és kisugárzásáról tanúskodnak.


Egyébként nem írtam azt, hogy a Bibliát nem fogadom el Istentől ihletettnek, csak vak dühödben elfelejtetted megkérdezni, hogy mire gondolok! Emellett nem érzem magam felsőbbrendűnek, mert jártam ott ahol te és tudom, hogy a tudat megtisztulásáig ez a "sötétség" állapot is jelen van, ahol az érzelmek vak tengerében az ember nem lát tisztán.

2014. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Oké, kedves Pietrosol, nem csak az Istenünk nem ugyanaz, még csak nem is egy nyelvet beszélünk. Úgyhogy peace, még egyszer :) Egy párszor úgyis össze fogunk még vitatkozni ;)
2014. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Pietrosol ***** válasza:

# 12!


Miért csinálod ezt? Belémkötsz, aztán elszaladsz.


Mindegy, ha esetleg már nagyon feszít belülről a méreg és nem találsz megoldást, szívesen segítek.


Minden jót!

2014. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a Biblia pusztán mberi agymenésen alapul.


Nézz szembe az igazsággal: nincs Isten.

2014. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

Pietrosol!

Mert szabad akaratom van, és jólesik ;)

Nem hiszem hogy nekem lenne szükségem ilyenfajta segítségre. Engem nem feszít semmiféle méreg, egyszerűen más a látásunk a valóságról. Ilyen egyszerű. Nem tehetek róla.

Most tényleg elszaladok mára. Kapj el, ha tudsz :)

2014. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Pietrosol ***** válasza:
11%

# 15!


Sajnálom, de nincs szabad akaratod! Az akaratod csak akkor lenne szabad, ha az mindenféle kondícionáltságtól mentes lenne vagyis semmiféle múltból jövő gondolati és érzelmi minta nem befolyásolná. Ehhez viszont minden akarat megnyilvánulást meg kellen vizsgálnod a születése pillanatában. Ez viszont éber tanúskodó figyelem nélkül nem megy.


Tehát a "Nem tehetek róla" csak kifogás.

2014. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
59%

Pietrosol!

Dehogy nincs... Engem nem a múltból jövő minták befolyásolnak. Pont olyan időszakban vagyok, amikor azoktól tisztulok. Én arról az Istenről teszek bizonyságot, aki visszahozott az öngyilkosságból, és ő nem hagy kétséget szamomra a dolgok felől. Csak az alapján irogatok, amiket ő mondott a bibliában. Ilyen egyszerű.

2014. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Pietrosol ***** válasza:

# 17!


Tényleg?


Mit csinálsz a reggeli ébredést követően?

2014. jún. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálok? Mikor mit. Leginkább reggelizek. Miért, mire számítottál?
2014. jún. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Pietrosol ***** válasza:
Tehát felkelsz az ágyadból és mielőtt bármit tennél leülsz és reggelizel? Nem kávézol, teázol, cigizel vagy kapcsolod be a tévét, számítógépet?
2014. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!