Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hallottam, hogy most kezdődött...

Hallottam, hogy most kezdődött a Ramadan. A befejezésekor a muszlimok ünnepelni szoktak? Ez hány napig tart? Ez a legnagyobb ünnepük? És ilyenkor megajándékozzák egymást? Ha igen, mivel?

Figyelt kérdés
Ha esetleg tud valaki bármilyen infot a Ramadanról vagy az azt követő ünneplésről, kérem írja le.. Köszönöm előre is!

2014. júl. 3. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

3 napig tart, nincs ajándékozás, csak a rokonok, barátok körbelátogatják egymást. (Ahol kicsi a közösség, ott a mecsetekben jönnek össze ünnepi imára, és egy kis harapnivalóra.)


Ajándékozás nincs.


Ez az egyik jelentős ünnep, a másik az Áldozati Ünnep.

2014. júl. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én cáfolnám, hogy nincs ajándékozás, mert ilyenkor a gyerekek mindig kapnak valamit (a mi családunkban legalábbis). Általában pénzt kapnak, de van, hogy új ruhát, játékot, csokit.

A legfontosabb velejárója a böjttörő ünnepnek (Eid el fitr néven kereshetsz rá a google-ben), hogy ilyenkor adakoznak a szegényeknek. Rendes pénzadomány formájában is, de úgy is, hogy akár olyan szegény családoknak, akiket ismersz, viszel ételt (alapanyagot, vagy kész ünnepi ételt). Ilyenkor mindig fel vannak állítva jótékonysági pavilonok a bevásárlóközpontokban, szupermarketek előtt és ott lehet adakozni (zakat el fitr - ramadán utáni adomány). Az adakozás amúgy kötelessége egy rendes muszlimnak, az iszlám öt alappillérének egyike (zakat).

2014. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

A zakát az nem ajándék. Az egyéb adomány sem.

Gondolom, a kérdező arra gondolt, hogy van-e olyan ajándékozás, mint pl. karácsonykor.

2014. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3) Igen, így van, arra gondoltam, hogy van-e olyan náluk, mint karácsonykor. Megmondom őszintén, hogy azért érdekel ez annyira, mert Ausztriában dolgozom és vannak muszlim munkatársaim, tőlük már kérdeztem ezt, de ők is azt mondták, hogy nem nagyon van ajándékozás. Mivel mindkettőjüktől kaptam karácsonyra egy kisebb ajándékot, ezért gondoltam, hogy talán ilyenkor ezt viszonozhatnám.. Bár talán ez nem jó ötlet, még nem is tudom.. Az áldozati ünnep az mikor van náluk? És ez is 3 napos? Akkor ezek szerint olyan nincs, mint nálunk a karácsony? (tudom, ezekre rákereshetnék a googliban.. azért köszönöm, ha valaki még válaszol!)
2014. júl. 3. 18:11
 5/6 anonim ***** válasza:
A Ramadan 29-30 napos, nem 3. A végét 'eid-al-fitr'-nak hívják, ez az utolsó nap estéje, amikor nagy vacsorával ünneplik meg a Ramadan végét, megköszönik Allahnak, hogy az egész hónapon át tartó böjt alatt segített nekik az önmegtartóztatásban. Ez a megbocsájtás és adományozás ideje is. A gyerekek ajándékot kapnak és bizonyos pénzösszeget jótékonyságra kell fordítani, hogy a szegény emberek is ételhez, ruhához tudjanak jutni.
2014. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"3 napig tart, nincs ajándékozás"


Kedves barátom VAN ajándékozás és 1 hónapig tart.

2014. júl. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!