Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem keresztelik meg a fiamat...

Nem keresztelik meg a fiamat ha a 8 éves nővérét nem járattam az iskolában hittanra? (római katólikus egyház)

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 09:07
1 2
 1/16 Szeressük egymást ***** válasza:
69%
Ez egy zsaroló szekta.
2014. júl. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%
Megkeresztelik. A kettő nem függ össze.
2014. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:

De miért is akarod megkereszteltetni, ha nem akarod vallásosan nevelni? Ha nektek nem fontos az egyház, akkor az egyháznak miért kell, hogy fontosak legyetek?

Ha ragaszkodtok a keresztelőhöz, fogtok papot találni, aki elvégzi. A miértjét nem értem.

2014. júl. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy nem.

Ha van egy kis eszed, akkor nem teszed ki a fiadat ilyen baromságoknak.

2014. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Eleve nem keresztelünk gyereket :) Nem véletlen, hogy a kora keresztények is felnőttként önként kezdték követni a kereszténységet, saját akaratukból vették fel.

Egy gyereket megkeresztelni nagyjából olyan, mintha egy lakás adásvételijét iratnád vele alá. Ha ő nem követi nem ér fabatkát sem.

Az egyházat meg nem kell bemutatni, a pap addig nem temette e la dédimet amíg egyházi adó nem volt rendezve. Szóval ennél pénzéhesebb szekta még szerintem nem volt a történelemben. Hagyd a fenébe, ha a fiad majd akar 20 évesen megkeresztelkedik önként az többet fog érni amúgy is mint ez a bohóckodás egy csecsemővel.

2014. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
És egy jótanács. Ne járasd hittanra gyereket. Ostobaságokkal teletömik a fejét ami annyit nem ér mint egy talicska döglött lepke, helyette mondjuk aludhatna, vagy tanulhatna zenét/sportolhatna aminek viszont nagyon sok értelme van.
2014. júl. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Én 8 évig jártam egyházi iskolába, a végére mondhatni agnosztikusként végeztem. Annyi hülyeséget tanítanak (ország toplistás református iskolája volt akkor Debrecenben), hogy már egyáltalán nem akar a gyerek hinni benne. Az sosem jó ha egy gyerekre külső hatásként erőltetik a vallást, azokból lesznek leginkább a nem hívők, hiszen ki nem állhatják, de ugye máshogy meg nem lennének egyáltalán hívők, mert én olyat nem láttam még, hogy magától elkezdett hinni a gyerek istenben.
2014. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 FCs ***** válasza:

Kedves Dowd!

Ami a dédid temetését illeti, én kérek elnézést a pap testvér helyett is!

Ami a gyermekek keresztelését illeti egy picit csúszik a magyarázatot. A korai keresztény közösségeket üldözték. Az üldözések, elfogások vég pedig általában halál volt. Ettől óvták a gyermekeket. Sokan sokszor mondják, hogy a Bibliában sehol nincs szó a gyermekek kereszteléséről.

1.: ApCsel 10,1-2 (1)Cezáreában élt egy Kornéliusz nevű férfi, az itáliai zászlóalj századosa. (2)Vallásos és istenfélő volt egész háza népével együtt.

2.:ApCsel 16 - 15Egész háza népével együtt megkeresztelkedett, aztán kért minket: „Ha nézetetek szerint az Úr híve vagyok, térjetek be házamba, és maradjatok nálam.” És erővel rá is vett erre minket. [...] 32Aztán hirdették neki és egész háza népének az Isten szavát. [...] 34Aztán házába vezette őket, asztalt terített nekik, s örült egész háza népével, hogy az Isten híve lett.

3.:ApCsel 18 - 8Kriszpusz, a zsinagóga elöljárója azonban egész háza népével együtt hitt az Úrban. Sok korintusi is megtért és megkeresztelkedett azok közül, akik hallgatták.

Szeretném mindenki figyelmét ráirányítani egy apróságra: ...egész háza népével együtt... ez azt jelenti, hogy mindenki aki abban a házban lakott, élt, szolgált. A gyerekek is közéjük tartoznak.

Szeretettel és imával!

2014. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Személy szerint én ugyan meg vagyok keresztelve, de mindig azt mondom vallásom nincs, csak hitem, de nem egy szőrös képű csodatévő fasziban, hanem más dolgokban.. de evvel én vagyok a család fekete báránya. Mivel a nővére is meg van keresztelve, őt is meg akarjuk, hogy a család megnyugodjon. Csak azért tettem fel a kérdést mert azt olvastam hogy a 2. gyerek keresztelésének egyik feltétele hogy a nagyobbik járt e hittanra. Kíváncsi leszek.. még egyszer köszi :)
2014. júl. 4. 07:20
 10/16 anonim ***** válasza:

#8


Nagyok sok bocsánatkéréssel jön nekem az egyház. 4 évig jártam a kaffkába, amikor átvette az egyház, s hiába voltam még világi osztály ha nem mentem a kis kápolnába vas. de. misére 3-as lett magatartás jegyem. És hosszan tudnám sorolni :)


Tartom amit mondtam, akár az egyház katekizmusával egyező, akár ellentétes. A véleményemet nem írom le az egyházról, és a legtöbb vallásos emberről mert túl sokakat sértenék meg igen komolyan. Maradjunk annyiban, hogy az én gyerekeim (akik már tervben vannak és dolgozunk rajta) akkor lesznek megkeresztelve majd ha ők akarják.

Csak azért nem léptem ki az egyházból mint keresztelt és bérmált ember mert annyira nem foglalkozom velük, hogy a papírmunkát nem éri meg. Engem is vallásosan akartak nevelni amivel önmagában még nem lenne gond, de amit egyházi és az egyházi közösségekben láttam az túlmegy nagyon sok határon. Sokkal rosszabbak mint a világi emberek, és még álszentek is, a mérhetetlen mennyiségű ostobaságról nem is beszélve amit összehordanak. Meggyőződésem, hogy a katolicizmus ebben a formában egy istenverés az emberiség számára.

2014. júl. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!