Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy neo-protestáns kisegyházba...

Egy neo-protestáns kisegyházban történt bemerítést, amelyről nincs úgynevezett keresztlevél, elfogad a Római Katolikus Egyház?

Figyelt kérdés

Néhány évvel ezelőtt egy amerikai neo-protestáns kisegyházban (Church of Christ,Magyarországon Krisztus gyülekezete, - ami nem keverendő az utolsó napok szentjeivel vagy a mormonokkal!) merítkeztem be felnőttként, saját akaratomból. Az Atya-Fiú-Szentlélek nevében történt a keresztség.


De hivatalos keresztlevelet nem adtak ki, mert ott nem szokás, ahogy mondták.


Ilyen esetben elfogadja a bemerítkezésemet a Római Katolikus Egyház?


Pl. ha a Római Katolikus Egyház tagja akarok lenni, akkor elég csak bérmálkoznom a katolizáláshoz, vagy keresztelkednem is kell?


2014. márc. 1. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem feltételesen újrakeresztelnek. A feltételes azt jelenti, hogy elvileg volt keresztelő, és ez esetben nem lehet érvényes a második, de ha mégse lenne érvényes az első, akkor "biztos, ami biztos" alapon meg vagy keresztelve.

Kicsit hülyén hangzik, de ha nem fogadják el "bemondásra", hogy meg vagy keresztelve, akkor ez fog történni.

De kérdezz meg egy papot, az a biztos.

2014. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Egyáltalán nem fogadják el, mert a Katolikusoknál kifejezetten a katolikus egyházba keresztelnek be téged. Mikor bemerítkeztél, akkor Krisztus Egyházába keresztelkedtél, de a Katolikusok vallják, hogy csak az ő egyházuk az egyetelen, igaz, stb.

Am vicces, :D nálam pont fordítva van a helyzet, én katolikusnak keresztelkedtem felnőttként, de nemsokára fogok bemerítkezni egy gyülekezetben, de nem azért, mert nem fogadnák el a keresztséget.

Szóval készülj fel, hogy nem kerülöd el a keresztelőt :D

Aztán elsőáldozás, bérmálkozás, stb..

2014. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Kedves 2. válaszoló!


Te miért hagyod el a Katolikus Egyházat?

2014. márc. 1. 20:38
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem az első válaszolót kívánom "támadni", hiszen sokat segítettél a válaszoddal, amit köszönök is.


De most mégis, mi az, hogy nem lehet eldönteni (egyház által), hogy egy keresztelő/bemerítés érvényes-e?


Ha valaki az Atya-Fiú-Szentlélek nevében lett keresztelve/bemerítve, és elismeri Jézust, mint Isten egyszülött fiát... akkor miért lehetne érvénytelen a Katolikus Egyház számára ez?


Igen, vannak a hittételek között különbségek, de mindegyik felekezet között van különbség, mert éppen azért másik.


Mégis, a történelmi egyházak tudomásom szerint elismerik egymás keresztelőjét, a "hiszek az EGY keresztségben" miatt.



Második válaszoló!


Tudomásom szerint, amikor valaki megkeresztelkedik saját akaratából, akkor az Isten gyermekévé és Jézus követőjévé lesz, és nem csupán egy konkrét egyház tagja... vagyis az adott közösség tagjai is, de nem kizárólagosan csak az, hanem keresztény (amennyiben vallják a szentháromságot, Jézust Isten fiának fogadják el, stb.)


Ilyen esetben viszont az újrakereszteléssel saját maga hitvallásának egy részét tagadja meg, ami szerint vallja az EGY keresztséget...

2014. márc. 1. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de szerintem nem fogadja el. Ennek két oka van: tudom, hogy nem a mormonokról van szól, de sok ilyen szekta (kisegyház) tanítása eltér a kinyilatkoztatástól, szóval ez gond. A másik meg az, hogy nem adtak róla semmilyen dokumentumot, így nem is lehet igazolni, hogy megtörtént-e vagy sem.

Felnőtt keresztség esetén egyébként amúgy is együtt történik a keresztség, az első áldozás és a bérmálás és ezzel az Egyház tagja leszel.

2014. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elvben elfogadja, hiszen az Atya-Fiú-Szentlélek nevében vagy megkeresztelve, de mivel nincs erről dokumentum, ezért valószínűleg újra fognak keresztelni.
2014. márc. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ha elvben elfogadja, de gyakorlatban meg újrakeresztelnek, akkor nem mond ellene a "vallom az egy keresztséget"-nek?
2014. márc. 1. 21:44
 8/11 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház magán kívül minden egyházat szektának tart. Inkább a saját gyermekkeresztségük mint a többi egyház saját akaratból történő keresztsége. A bérmálkozás pedig inkább egy katolikus hűségeskü, mint Jézus Krisztus keresztsége. De azt mondod az már megvan neked. Az is ritka hogy valaki egy igazi keresztséget katolikus keresztségre cseréli.
2014. márc. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 8. válaszoló!


Köszönöm, hogy írtál!


Ez alapján:

"A bérmálkozás pedig inkább egy katolikus hűségeskü, mint Jézus Krisztus keresztsége. De azt mondod az már megvan neked. Az is ritka hogy valaki egy igazi keresztséget katolikus keresztségre cseréli."


Akkor "elég" az, hogy keresztlevél nincs, de a korábban leírtak alapján felnőttként, saját akaratomból felvettem a keresztséget, elfogadva a szentháromságot, Jézust mint Isten fiát, stb.? Még ha ez egy kis neo-protestáns közösségben is történt és nem az egyik úgynevezett történelmi egyháznál?


Valami miatt fontos számomra az is, hogy ismerve a bemerítkezésem történetét, úgy érzem, hogy hibáznék, ha újrakeresztelkednék, ugyanis kétszer nem szabad, az egyszeri, hiszen Jézus egyszer halt meg értünk...


Viszont így melyik nagyobb egyház fogad el kereszténynek?


Vagy az ő szemükben mindig is "szektás" leszek, amíg fel nem veszem a keresztséget náluk?


Ez őszintén érdekel, mert szeretném tudni. :)

2014. márc. 1. 23:08
 10/11 Anxo ***** válasza:

Katolikus vagyok. Menyasszonyom neo-protestáns, semmiféle papírja nincs a bemerítéséről, a Papot csak annyi érdekelte, hisz-e a szentháromságos egy Istenben és kész, "bemondásra" elfogadta a keresztségét, kb 3 percet beszélgettek erről.

A papunk egy a protestantizmust nagyon ismerő, ökumenikus szellemiségű egyén, az előtte katolikusellenes menyasszonyom élvezi a jegyesoktatást, ami fantasztikus!

Láttam pár előttem levő hozzászóló nem ismeri az Egyházat, de azért ír róla...

Nem mondom hogy nincs pár idősebb pap akik vaskalaposak, kívánom, hogy jót találj.


Ha az Egyház tagja akarsz lenni, akkor keresztelkedned nem kell újra, az örök érvényű, abban az esetben, ha a Téged keresztelő a szentháromságos Egy Isten nevében keresztel, ez a személy lehet katolikus vagy protestáns, egyre megy.

Ha bérmálkozni akarsz, vagy Jézus testét magadhoz venni, akkor előtte felkészítőre kell járnod - mint az őskeresztényeknél. Ez arra kell, hogy értsd is mi történik.

Az Egyház hite logikus, értelmes, világos, és teljesen bibliahű, és 2000 éve ugyanaz. Ha valaki mást mond, mindennek olvass utána, hiteles, elfogultságmentes forrásokból.

Mindezt úgy olvasd, hogy én protestánsból lettem katolikus, tehát tudom mit beszélek!!!

2014. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!