Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi; "És valamely...

Jehova Tanúi; "És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, amelyről hallottátok, hogy eljö: és most e világban van már. " (1Jan.4:3) Nem gondolkodtat el titeket ez az ige?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy ti vagyis inkább az Őrtorony tagadja,hogy Jézus a testben megjelent Krisztus. Rosszul tudom?

2014. júl. 3. 11:23
1 2
 1/17 KZitus ***** válasza:
29%

Szervusz


Minden ige elgondolkodtat kedves kérdező, ez is.

Te személyesen hallottad azt valaha is egy tanútól, hogy nem vallja: "Jézust testben megjelent Krisztusnak"?

Ez számomra új, mert azt az üzenetet visszük el az embereknek, amelyeket Jézus tanított, addig, ameddig itt volt a földön. Jézus MA a főpapunk a Zsidókhoz írott levél szerint. Ezért nem helyettesítjük egyetlen emberrel sem. Erről halottál?


MIért gondolod, hogy :"Nem gondolkodtat el titeket ez az ige?" :)

2014. júl. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

"De amely ihletett kijelentés nem vallja Jézust,az egy sem az Istentől származik."

Példának okáért KZitus ezért.

Mert az újvilág fordítás ekép fordítja az 1János 4:3 at.

A másik meg az,hogy ti tényleg,hogy Jézus a saját testében támadt fel,és ezt híresztelitek is...akkor?

Neked kellene ezen elgondolkodnod nem nekem.

Nem én találom ki ezeket az eretnek tanításokat hanem az Őrtornyod.

Nem Károli Gáspár ferdítette el a Szentírást hanem azok akik sunyi módra próbálták elrejtőzni az ismeretlenbe mert szégyelték magukat az a szemét miatt amit meg alkottak.

Tehát akkor kezdhetjük a beszélgetést normálisabb hangnemben ha megkérhetlek.

2014. júl. 3. 12:45
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem bocsáss meg a kérdést??? Illetve a hangnemet ahogyan megnyilvánulsz. Nem tudom te milyen vallású vagy, de az (1Jan.4:3) az UVF-ban egyen értelmű azzal, ahogyan Károli írta: azaz hogy Jézus testben eljött.

Üdv.

2014. júl. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi nem tadadják,hogy Jézus a krisztus ,de azt viszont kézzel lábbal tagadják,hogy Istenség és egyenlő az Atyával.
2014. júl. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sandor76 ***** válasza:

Igen, rosszul tudod.

Te meg nem olvastal Ortornyot,vagy veletlenul felreertettel valamit.

2014. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Jézusnak isteni rangja van, de ez nem jelenti azt hogy Ő a Mindenható, Isten szellemi és fizikai teremtményeihez hasonlóan neki is volt kezdete. Ezt a Tanúk is így gondolják
2014. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

..én is úgy gondolom kedves kérdezö, hogy hatalmas elöítéleteid vannak Az örtorony ellen.


Ha az ember egyszer valamit állít, saját szemével kellene hogy lássa, nem csupán ismételgetni azt amit mások állítanak, azok is ki tudja kitöl hallották....


Sem a Biblia, sem Az Örtorony, sem mi soha de SOHA nem tagadtuk, hogy Jézus Krisztus emberi testben volt jelen a Földön az i-sz. elsö században.


Ha valaki ilyet mondott neked, akkor azt az embert is becsapták.


Katy

2014. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Katy....hopá hopá :)


"Jézust TESTBEN MEGJELENT Krisztusnak.."


Érted a kérdést?

És ezt nem én írom hanem a Biblia.

Itt a feltámadt Krisztusról van szó.


És akkor most újra kellene kezdeni gondolkodni. :)

2014. júl. 3. 22:02
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdezö,


Péter apostostol ezt mondta Jézusnak, mikor Ö megkérdezte, hogy kinek mondják öt az emberek, és kinek az apostolok. Péter ezt mondta: "Te vagy a Krisztus, az élö Istennek Fia."


Kedves kérdezö, érted mit jelent a Krisztus név? Lennél szíves kiírni, mert addig nem lehet folytatni tovább a témát, bármit is írunk, újra mást értesz belöle /nem akarlak a világért sem bántani, kérlek ne sértödj meg a kérdésemért/


Katy

2014. júl. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves Katy! :)


Semmivel nem tudsz megsérteni engem. :)

Hadd kérdezzek valami, te megszülettél a földre vagy pedig megjelentél?


Jézus is megszületett le élt egy "rövid" életet ki fizette azt az árat amit nekünk kellett volna kifizetni,megölték és eltemették. Harmadnapra feltámadt és MEGJELENT újra testben. Feltámadása után Krisztus rengeteg embernek jelent meg testben.

Szóval ez itt a kérdés.

Nagyon jól tudom,hogy ti nem tagadjátok,hogy Jézus tökéletes emberként élt a földön,viszont azt is tudom,hogy a feltámadására vonatkozó kérdésre nem egészen egyezik a véleményünk. :)

Szóval nincs harag :) ha tisztességesek vagyunk egymáshoz és nem próbálunk más irányba "elkalandozni".

2014. júl. 4. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!