Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Túl szent vagyok, amiért néha...

Túl szent vagyok, amiért néha még az ellenségeimért is szoktam imádkozni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ők is gyarló emberek, mint én, nem különbözünk egymástól. A másik, hogy szerintem nem tehet róla, hogy ilyen. Szóval néha a rosszakaróimért is szoktam imádkozni, hogy változzanak meg. Mit gondoltok hívők?

2014. júl. 3. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Emberileg jól teszed, vallás szempontjából Istennek tetsző dolog. :)
2014. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Nem vagy túl szent. Egy keresztény, Krisztus követő ember alapból így cselekszik, Jézus tanítása szerint: "Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket." (Mt 5,44)


Üdv. Péter

2014. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Péter!
2014. júl. 3. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A Könyv szerint kivételes vagy.

Egyébként meg képmutató (még magaddal szemben is).

2014. júl. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Ez van.Az igazság általában fáj.Csak intelligencia,ki hogy kezeli.Valaki lepontozással....
2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem számit mit gondolúnk a lényeg,hogy Jézust kövesd és ne a vallást.
2014. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
ez nem túl szent, hanem önbizalomhiány.
2014. júl. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Semmi baj nincs ezzel nagyon is jól teszed! :) Viszont az igazi Szentek mindezt titokban teszik nem mondják el senkinek csak az Úrnak. Ezért nem vagyunk MI szentek mert a jó indulat mellett ott az emberi gyarlóságunk :D ami arra ösztönöz, hogy tegyük közszemlére! Van mit tanulnunk még :) de ezzel nincsen semmi baj hiszen Emberek vagyunk nem igaz? :) Isten pedig örül ha a jóra törekszünk még ha olyan gyermekien is tesszük ezt! :)
2014. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!