Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a Hitgyüliseknél...

Igaz, hogy a Hitgyüliseknél szelleműzés folyik, és rázkódnak meg vergődnek, amit a tv-ben nem adnak le?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert ezt hallottam. Volt egy-két ismerősöm, aki bekerült közéjük és teljesen begyogyózott. Meg aki mindenét az egyházra hagyta.

2014. jún. 19. 14:16
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
58%
Igen, igaz. Az interneten lehet találni ilyen undorító videókat. A legszomorúbb ebben az egészben az, hogy ők ezt az érzelmi kisülést a Szentlélek munkájának tulajdonítják, noha ez a pogány vallásokban is előfordul és némely lelkészek elárulták, hogy hogyan lehet mesterségesen előidézni.
2014. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem mi a meglepő abban, ha valahol "szelleműzés" folyik?? Azért mert szokatlan? A Biblia tele van ilyennel. Pl. Márk evangélium legelején:


"22 Álmélkodtak a tanításán, mert úgy tanította őket, mint akinek hatalma van, nem pedig úgy, mint az írástudók. 23 Éppen ott volt a zsinagógában egy tisztátalan lélektől megszállott ember, aki így kiáltott fel: 24 "Mi közünk hozzád, Názáreti Jézus? Azért jöttél, hogy elpusztíts minket? Tudom rólad, ki vagy: az Isten Szentje." 25 Jézus ráparancsolt: "Némulj el, és menj ki belőle!" 26 A tisztátalan lélek pedig megrázta azt az embert, hangosan kiáltott, és kiment belőle. 27 Mindnyájan annyira megdöbbentek, hogy ezt kérdezgették egymástól: "Milyen új tanítás ez? Hatalommal parancsol a tisztátalan lelkeknek is és azok engedelmeskednek neki."

2014. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
41%

Van különbség azon emberek szolgálata között, akiknek nincs Istentől kapott hatalma, sokszor köze sem Istenhez, és a között, aki valóban Isten szolgája.


Az előbbieknél csak a beszéd van, míg az utóbbi helyeken erő is. Isten országa nem beszédben áll, hanem Szellem, és erő megmutatásában.


Ha pedig Isten ujja űzi ki a démonokat, kétség nélkül eljött Isten Országa. Persze mindent lehet túlzásba is vinni. Sem a tagadás, sem a minden bokorba démon-képzelés nem jó.

2014. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
23%

Nem önmagában a démonműzéssel van a probléma, hanem avval, hogy egyáltalán ki tartja méltónak magát arra, hogy ilyen lelki ajándékot kapjon?


Mivel a pünkösdi gyülekezetekben ez szinte mindennapos, így azt kéne feltételeznünk, hogy ők magasabb lelki szinten vannak még a középkorban meghalt mártíroknál is, hiszen náluk nem folytak ilyen dolgok, pedig jól ismerték a Bibliát. Mivel a pünkösdi teológiában a démonűzés hozzátartozik a legalapvetőbb hittételekhez, és gyakorláshoz,ezért a mozgalmuknak elég erős spirituális színvonlat képvisel.


Ilyenkor azonban azt felejtik el, hogy a démonűzés önmagában semmit sem jelent, mert a végidőben Krisztus sok olyan embert fog elutasítani, akik rendelkeztek ezzel a "képességgel", és gonosztevőknek nevezi majd őket, ahogyan az megvan írva a Máté 7-ben. Ezt azért nem igen reklámozzák...

2014. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Ez inkább a varázslás kategóriájába tartozik... pfff mennyi beteg ember van, kár, hogy bezárták az OPNI-t.
2014. jún. 19. 16:17
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

16:04


Igen. Nem jelent semmit önmagában, ha valaki démonokat űz, mert a gyümölcsök a lényeg.


Azonban tiltani sem szabad. Az, hogy nem volt jelen a középkorban, nem tudom, szerintem elszórtan biztosan volt.


Nem a lelkiség kérdése ez, hanem hit kérdése. A hit hallásból van. Ha soha nem prédikálnak valamiről akkor a híveknek nem biztos, hogy lesz rá hite.

2014. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
A varázslás nagyon tág fogalom, és sok tradicionális kereszténynek tartott dolog oda tartozik....
2014. jún. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
38%

Nem szelleműzés folyik,hanem okkultizmus,és démoni érőkkel való játék.Nem kiűzik,hanem beűzik...az emberekbe.

http://www.youtube.com/watch?v=f871xHCKMrU

2014. jún. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 yuda ***** válasza:
63%

Egy visszakérdezés:

Honnan tudja/tudjátok nagyra becsült "szakértők", hogy ami a hitgyüliben folyik az nem Istentől van, vagy varázslás?

Komolyan kérdezem, honnan tudjátok, hiszen Jézus a szolgálata mintegy 3 és fél évében folyamatosan ezt tette, nem egyedi eset...és a tanítványoknak átadva ugyanezt a hatalmat, a tanítványok is csinálták.

Valójában azt nem értem, miért lenne ez biblia ellenes, vagy Isten ellenes, vagy valaki szerint varázslás, mások szerint végletes?

Még azt mondjátok meg "szakértők", hogy ha Jézus ma élne, nyilván ugyanazt tenné mint hajdanán, -szóval Őt ugyanígy megbélyegeznétek, hiszen nektek ez nem fér bele az ismert keresztényi lelkületbe, vagy mibe?

Még azt is el tudom képzelni, hogy felül kellene vizsgálnotok a teológiátokat, hiszen amiket felsoroltam bibliai tények.

Ezeket a hívők nem kérdőjelezik meg, de ha mostani időben ugyanaz folyik az gyanús? Miért is?

Ki mondta és hol van leírva, hogy ezek megszűntek volna?

Talán nincsenek betegek, vagy nincsenek démonok?

Vajon az emberek erkölcse javult az eltelt 2000 év alatt? Alig hiszem, hogy bármi változott volna és meggyőződésem, hogy ma is szükség van ezekre a szolgálatokra.

Hogy régi katolikus "szentek"-nél miért nem működtek ezek az erők? Van egy tippem: ugyanazért, amiért ma sem működik.

2014. jún. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
45%

@16:29


"Igen. Nem jelent semmit önmagában, ha valaki démonokat űz, mert a gyümölcsök a lényeg."


Igen, csak a modernkori démonűző embereknél rendszerint nincs meg a gyümöcs, ráadásul rendszerint hamis teológiát is vallanak, már csak abból adódóan is szenzációhajhász módon terjesztik a gyülekezetekben megnyivánuló spirituális jelenségeket, szemben Jézussal, aki arra kérte a vele kapcsolatban lévő embereket, hogy ne mondják el senkinek a csodát, amit velük tett (Mt 1,44-42; 8,25-26). Arról nem is beszélve, hogy a karizmatikus gyülekezetekben "végbemenő csodák" nagyrészt legendás elbeszélésűek, szájhagyomány útján fennmaradt, a tudományosan bizonyítatlan történetek.


"Azonban tiltani sem szabad. Az, hogy nem volt jelen a középkorban, nem tudom, szerintem elszórtan biztosan volt."


A középkorból ránk maradtak Wiclif, Husz, Luther a valldens keresztények, és egyéb hívő keresztények hitvallásai, és ezekben nem találunk még elszórtan sem pünkösdista eszméket. Ez is bizonyítja, hogy a karizmatikus keresztények a szó szoros értelmében vett neoprotestáns közösségek. Nagyon érdekes párhuzam továbbá, hogy a karizmatikus keresztények előtt indult el néhány évtizeddel a modern spirituzmus a Fox nővérek által, akik szintén a spirituális jelenségekre alapozták azt, amit elkezdtek terjeszteni.


"Nem a lelkiség kérdése ez, hanem hit kérdése. A hit hallásból van. Ha soha nem prédikálnak valamiről akkor a híveknek nem biztos, hogy lesz rá hite."


Márhogyne lenne lelkiség kérdése. A te logikáddal ennyi erővel akármilyen romlott, nem Istennek tetsző életet élő ember is bírhatna a Lélek ajándékaival, ha van hite. A Biblia tanítása szerint azonban a hit halott cselekedetek nélkül (Jak 2,26), és a Szentlélek azoktól eltávozik, akik istentelenségben élnek (Ez 23,18). Tehát igenis fontos a lelkiség.

2014. jún. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!