Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinnél Istenben, ha nem...

Hinnél Istenben, ha nem nevelnek a vallásra gyerekkorodtól kezdve?

Figyelt kérdés
Ha nem lenne külső behatás a vallási nézetedre, végiggondolva az életedet, szerinted arra jutnál, hogy van egy omnipotens lény, aki eldöntötte mi a jó és mi a rossz az emberek számára?
2014. júl. 3. 14:07
 1/6 anonim válasza:

Engem nem neveltek annak, és igen hiszek :)

Mondjuk nem pont azt általad leírt módon képzelem el a dolgok, inkább csak úgy hogy van valami energia ami nálunk magasabb szinten van és azt az emberek "Istennek" nevezik.

És eleinte én se hittem főleg a Biblia miatt mert olyan lehetetlen dolgokat ír amit a tudomány simán megcáfol, és pontosan az életem végiggondolva jutottam arra a következtetésre h valaminek "lennie kell" a dolgok mögött.

2014. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem neveltek soha vallásra és mélyen hívő vagyok. Nem csak azért, mert erre a meglátásra jutottam, hanem azért mert Isten megkeresett és elhívott, én pedig igent mondtam. A létezése nem kétséges, de ezt csak azt tudja, aki nem vak.
2014. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem "hiszek Istenben", hanem tudom hogy van. Szóval semmiféle külső behatás nem szükséges számomra ahhoz, hogy rá építsek. Azért autentikus az ő meghatározása azzal kapcsolatban hogy mi a jó és a rossz, mert ő alkotta az embert is.
2014. júl. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Nem neveltek a hitre. Nem vagyok megkeresztelve sem saját döntésemből. Isten pedig az életemet végiggondolva nincs... Úgy nincs ahogyan mások elképzelik. Önmagam Istene vagyok. Èn bírálom a gondolataimat, tetteimet. Önmagamnak kell megfelelnem. És így is gondolkodom. El tudok mondani egy miatyánkot nem arról van szó. De ha annyi rosszat lát az ember a világban ilyen kevés idő alatt mint én nem akar hinni semmiben. Mert nem is hiszi hogy van még olyan tiszta dolog amit nem szennyez valami érdek.


(Saját vélemény.)

2014. júl. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem neveltek.Családomban csak mindössze a társadalmi szokás jellegű vallásossággal találkoztam.Mind két "oldalt" bőven tanulmányoztam.

Próbáltam a hit és vallás felé fordulni,de valahogy nem megy,még a legjobb apologetikai "tények" ellenére se.

Jelenleg ateistának merem magam vallani.Valahogy a megszerzett tapasztalatok (képletek) alapján előre kiszámolható,varázsló entitás nélküli világban jobban hiszek.

2014. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 megfelelő ***** válasza:
Engem sem neveltek.
2014. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!